چرا سلطنتی و بالیوود ستاره های مکرر این دبی رستوران

هنگامی که شما راه رفتن را به Al استاد محبوب کباب مشترک در میراث محله از دبی اولین چیزی است که گرفتن چشم خود را در حال صدها نفر از عکس ها که زینت دیوار آن است.

در یک نگاه دقیق تر شما می توانید نقطه بسیاری از محبوب چهره نما با صاحبان رستوران به وضوح مبارک پس از رضایت بخش الطعام تجربه. مردان مشترک در همه این عکس ها Majeed Anssari و شهاب الدین Anssari همکاری صاحبان همیشه شلوغ غذای ایرانی مشترک است. و کسانی نما با آنها امثال سلمان خان, آنیل کاپور, جان, ابراهیم, Arjun Rampal و Zareen Khan, به نام چند. نه فقط هندی ستاره ها — کاربران شامل خانواده سلطنتی و افراد مشهور از سراسر غرب آسیا و از جمله شیخ حمدان بن محمد ولیعهد دبی.

چه چیزی باعث این ایرانی کباب مشترک بسیار محبوب است ؟ “محیط و سلیقه ما ظرف می گوید:” مجید است که می تواند به راحتی صحبت در زبان هندی مانند Hindi Punjabi و مالایایی به غیر از عربی و فارسی.

محمد کاظم یک تاجر اماراتی و یک مجوز راهنمای تور که dines در اینجا غالبا موافق است. “این خانواده اجرا رستوران و شما را به ارتباط برقرار کردن با آنها بسیار معتبر و گاه به گاه. این یک محل برای همه, است که دقیقا همان چیزی دبی نشان دهنده. این مواد غذایی نیز در سطح دیگری: طعم بسیار خالص به فرهنگ آنها زندگی می کردند و آنها با استفاده از ادویه جات ترشی جات از این منطقه می گوید:” کاظم. پرنیان به همراه هم با ارز از سراسر جهان بر روی صفحه نمایش به عنوان به خوبی به عنوان برخی از آیتم های فهرست.

ستاره منو

سلمان خان و Zareen Khan سفر کرده اند بیش از یک بار. مجید به وضوح به خاطر دیدار با, Shah Rukh Khan. “ستاره بازدید از رستوران ما با چهار نفر از دوستان خود و به آنها دستور داد که مخلوط کوره پلاتر” او به یاد می آورد.

در مورد خواسته بیشتر به دنبال پس از ظروف توسط سرخپوستان Majeed امتیاز به کباب. “شیش کباب و joojeh کباب دو غذا که دستور اغلب توسط بازدید کنندگان هند. کلید مواد تشکیل دهنده آنها آهک و نمک و فلفل سیاه ماست و در برخی موارد زعفران,” او می گوید.

Majeed همچنین سهام یک راز در پشت طعم گوشت خوابانده شده برای بیش از 24 ساعت. در اکثر غذاهای خشک آهک نیز استفاده می شود به عنوان یک ادویه. سنتی ایران غذاهای شامل گوشت گوسفند و مرغ کباب مزه دار شده با سیر ماست و همچنین به عنوان معطر برنج با زعفران و سماق با یک طرف کبابی, گوجه فرنگی, پیاز و خیار. تازه لواش خدمت لوله کشی گرم و برای دسر, چسبنده, تاریخ در حال خدمت با خوشمزه دیوانه سس نعناع و چای.

برای اطلاعات بیشتر

مواد غذایی مقرون به صرفه در مقایسه با دیگر کباب مفاصل. ارزان ترین در منو حموس که شما هزینه هفت درهم در حالی که گران ترین غذا است سلطانی شام در 47 درهم.

Why royals and Bollywood stars frequent this Dubai restaurant

رستوران دریافت یک شار از مردم از طریق هفته. تفاوت وجود دارد آن است که آیا یک هفته و یا آخر هفته می گویند به طور منظم. “این همیشه کامل است. وجود دارد هیچ رزرو آن چاه کن همیشه ته چاهه. ما حدود 400 پیاده روی در روزهای عادی و حدود 500-600 نفر در تعطیلات آخر هفته” می افزاید: Majeed.

“من خاطرات شیرین از این محل است. پدر من استفاده می شود به من در اینجا وقتی که من یک کودک بود. عادات قدیمی سخت مرگ و من یک بازدید کننده به طور منظم می گوید:” کاظم.

رستوران راه اندازی شد توسط محمد انصاری که در سمت چپ گراش در جنوب ایران و دبی در سال 1941. او برای اولین بار زد یک فروشگاه مواد غذایی و نانوایی در دبی قبل از راه اندازی رستوران 41 سال پیش کار وجود دارد تا زمانی که او در گذشت در سال 2015 در سن 83. پسرانش مجید, شهاب الدین و طالب در حال حاضر به طور مشترک اجرا, رستوران.

و چه Majeed ویژه انتخاب کنید برای اولین بار و هند بازدید کننده? “من توصیه می کنم این مخلوط در کوره هندی گردشگران است. آن را به خوبی کار می کند هنگامی که شما با یک گروه از مردم یا خانواده خود را. صفحه گرامافون می تواند برای یک فرد و همچنین گسترش به خدمت 7-10 مردم است.”

و اینکه آیا یا نه شما دوخته همراه با پادشاه خان در این رستوران دیوار از شهرت است تا به شما.

در این ستون ما را زیرچشمی نگاه کردن در برخی از نمادین ترین رستوران ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>