چرا گنه گنه مورد بحث در COVID-19 بار ؟

آن است که روز جهانی مالاریا در آوریل 25. ضد مالاریا مواد مخدر که در سمت چپ یک تاثیر ماندگار در کسانی که مصرف آن است که بر لب همه آن اثربخشی و مزایای شدت مورد بحث در این بیماری همه گیر آب و هوا ما خودمان را پیدا کنید در. مصنوعی اصلاح “تعجب مواد مخدر” گنه گنه شناخته شده به عنوان هیدروکسی کلروکین در حال استفاده توسط برخی از کشورها به عنوان درمان تجربی در مبارزه با COVID-19.

آن تایید شده توسط رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان یک “تغییر بازی” اگر چه هیچ مطالعه کارشناسی نشان میدهد اثر بخشی آن. کافی وجود دارد داده های بالینی به ترویج و یا جلوگیری از استفاده از آن.

بیشتر می خواستم مواد مخدر

رجعت در گنه گنه را به عنوان دور برگشت به عنوان 1600s با توجه به تریواندروم مبتنی بر استاد بازنشسته مغز و اعصاب Dr K Rajasekharan Nair. “در یک زمان وجود دارد در تاریخ زمانی که گنه گنه شد نوش دارو برای همه, بیماری,” او می گوید. استخراج شده از پوست درخت از cinchona درخت آن بیشتر می خواستم مواد مخدر در جهان برای درمان مالاریا که کشتن مردم است. “مالاریا نیست که یک دارو تا 1635 زمانی که گنه گنه یک آلکالوئید به دست آمده از پوست یک cinchona درخت یافت می شود موثر” توضیح می دهد که دکتر Nair, که همچنین یک پزشکی مورخ.

حتی پس از چند دهه کوچی مبتنی بر یعقوب Varghese Kunthara استاد بازنشسته در گیاهشناسی و مجزا به یاد تلخی ‘koyina vellam که اجرا شد او را در بیمارستان عمومی در پلا کرالا. آن اوایل 60s; تلخ مایع بود گنه گنه. هر چند مالاریا در کاهش در هند در آن گنه گنه شد و هنوز هم مورد استفاده قرار گیرد به عنوان اولین خط دفاعی در برابر بیماری مخوف. “کاملا چند کودکان آن روز به خصوص کسانی که زندگی در مناطقی که مالاریا شایع بود که دیپلم تب با تلخی گنه گنه” Kunthara می گوید. تلخی است آغشته بسیاری از خاطرات دوران کودکی او را بیش از حد می گوید: Priti S ارتباطات حرفه ای بر اساس کوچی. “پدر من در ارتش, و هنگامی که او در نوشته شده بود مناطق شناخته شده اند که با مالاریا ما داده شد یک قاشق مربا خوری از گنه گنه هر روز صبح به عنوان یک پیشگیری کننده.”

ردیابی ریشه های

اعتقاد بر این است که کنتس از Chinchon, همسرم, از نایب السلطنه پرو بود درمان مالاریا با مصرف عصاره از پوست پرو درخت در سال 1630. درخت لذا معروف شد به Cinchona را به افتخار او به عنوان او در زمان ابتکار عمل را به شما معرفی گیاه دارویی به اروپا و ترویج کشت آن می گوید: Dr Nair. با این حال یکی دیگر از داستان در مورد محبوبیت خود را نسبت به کشیش یسوعیون که پس از تحقق آن ارزش دارویی تشویق کشت آن است. چند بر این باورند که این درخت آورده بود به رم از پرو توسط Augustino یک کشیش یسوعیون.

فوق العاده نوشیدنی

  • گنه گنه را تلخ و شیرین تاریخچه کامل نیست و بدون نقش آن در کوکتل. جین و تونیک می تواند ردیابی ریشه های آن را به انگلیسی, colonisers در هند که مخلوط ضد مالاریا گنه گنه (با طعم تلخ آن) با جین. امروز تونیک آبهای کم مقادیر گنه گنه در آنها می شود و عمدتا به عنوان یک عطر و طعم تقویت. “تجدید حیات گنه گنه در کوکتل است که یک روند جالب است که ما را دیده اند در چند سال گذشته است. به عنوان ذائقه های در حال تحول است و مردم در حال حرکت به دور از روند قبلی بیش از حد نوشیدنی های شیرین به بیشتر کلاسیک پیچیده سلیقه می گوید:” mixologist و Dewar هند با نام تجاری سفیر گرگ بنسون. “اگر هر چیزی, افزایش تلخ نشان دهنده مواد تشکیل دهنده کمی از مایع تاریخ به عنوان ما می توانیم خود را ردیابی استفاده در نوشیدنی ها به صدها سال به عقب. این مواد واقعا خوب کار می کنند با دارچین و عسل یادداشت” او می افزاید.

هر چه داستان, گنه گنه, گل رز به محبوبیت و فروش آن رونق گرفت. عوارض جانبی آن که شامل ضربان قلب نامنظم از دست دادن شنوایی و کاهش پلاکت های خون, تعداد, ایجاد نیاز به یک جایگزین. بعد مصنوعی, تغییرات آن منجر به کلروکين و هیدروکسی کلروکین و گنه گنه منسوخ شد. اما با وجود عوارض جانبی آن گنه گنه ترجیح داده بود به عنوان یک درمان برای گرفتگی عضلات پا تا سال 1994 زمانی که دولت ایالات متحده ممنوع استفاده از گنه گنه به جز در درمان مالاریا. به عنوان تقاضا برای گنه گنه کاهش یافته مزارع از cinchona درخت کاهش یافته است بیش از حد. بومی اکوادور cinchona درخت معرفی شد به هند بریتانیا در 1800s و کشت شده در Nilgiris و ارل گری. Cinchona بوده است و کشت همراه با چای و قهوه در تپه های Munnar در حال حاضر در کرالا توسط انگلیسی ها که اجاره زمین از Poonjar پادشاه (پادشاه از Poonjar منطقه).

در حال حاضر تنها موجود cinchona کشت و زرع در کشور است که در دارجلینگ. به گفته دکتر ساموئل Rai, مدیر اداره Cinchona و دیگر گیاهان دارویی در حال حاضر کشت و زرع را پوشش می دهد 6,900 هکتار و تولید 1,50,000 به 2,00,000 کیلوگرم cinchona پوست سالانه است که به فروش می رسد از طریق حراج دولت. آغاز شده در سال 1862 به کشت و زرع استفاده می شود به یک کارخانه که تولید گنه گنه سولفات. کارخانه در حال تعطیل شد و در سال 2001.

یک cinchona درخت رشد می تواند تا 20 متر Kunthara می گوید. گنه گنه استخراج شده از پوست درخت از هفت یا هشت ساله درخت هنگامی که عملکرد بالاترین است. در علاوه بر این به گنه گنه بیش از 35 آلکالوئیدهای جدا شده از cinchona پوست استفاده می شود که برای مقاصد مختلف.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>