چه چیزی در یک نام است ؟ که tiptoes در اطراف آنچه به تماس با ویروس

ژنو:
مشتاق برای جلوگیری از stigmatising شهر ووهان که در آن شیوع شروع و یا مردم چین, سازمان بهداشت جهانی است که تاسیسات با دقت در نامگذاری این ویروس جدید است. این آژانس سلامت سازمان ملل متحد رسمی نام موقت برای این بیماری است که در آن تعیین شده به عنوان یک اورژانس بهداشت جهانی است “2019-nCoV بیماری تنفسی حاد”.

تاریخ اشاره دارد به زمانی که آن را برای اولین بار شناسایی شده در دسامبر 31, 2019 و “nCoV” مخفف “رمان کروناویروس” — این خانواده از ویروس ها متعلق به.

“ما فکر کردیم که این خیلی مهم است که ما با ارائه یک نام موقت به طوری که هیچ محل همراه بود با نام” ماریا ون Kerkhove سر از این که بیماری های نوظهور واحد گفت: آژانس هیئت اجرایی در روز جمعه.

“من مطمئن هستم که شما را دیده ام بسیاری از گزارش های رسانه ها که هنوز هم خواستار آن با استفاده از ووهان یا چین و ما می خواستیم به اطمینان حاصل شود که وجود دارد هیچ انگ” او گفت:.

تصمیم نهایی در یک نام است که انتظار می رود در روز است و تا به که خود را به عنوان به خوبی به عنوان coronavirus کارشناسان در کمیته بین المللی در طبقه بندی از ویروس ها (ICTV).

در ضمن چین روز شنبه اعلام کرد که این امر به طور موقت تماس با این بیماری که به کشته شدن بیش از 700 نفر رمان Coronavirus پنومونی (NCP).

چیدن یک نام خاص است که مملو از خطرات است.

در زیر مجموعه ای از دستورالعمل های صادر شده در سال 2015 که توصیه می کند در مقابل با استفاده از نام محل مانند ابولا و Zika-که در آن کسانی که بیماری شد و برای اولین بار شناسایی کرده اند که در حال حاضر به ناچار مرتبط به آنها در تصور عمومی است.

سیلوی Briand سر که جهانی عفونی خطر آمادگی بخش گفت: در این هفته که استفاده از یک نام محل ایجاد “یک بار غیر ضروری”.

به طور کلی بیشتر نام هایی مانند “سندرم تنفسی خاورمیانه” یا “آنفلوآنزای اسپانیایی” نیز اجتناب شود به عنوان آنها می تواند stigmatise کل مناطق و یا گروه های قومی.

“این مسئولیت همه ما را به اطمینان حاصل شود که وجود دارد هیچ ننگ مرتبط با این بیماری و غیر ضروری و سودمند پروفایل افراد بر اساس قومیت است کاملا و کاملا غیر قابل قبول” گفت: Michael Ryan سر از این که بهداشت و درمان اضطراری برنامه.

که همچنین اشاره می کند که با استفاده از گونه های جانوری در این نام می تواند ایجاد سردرگمی مانند H1N1 که محبوب به عنوان “آنفولانزای خوکی”.

این بود اثر مهمی برای صنعت گوشت خوک حتی اگر بیماری در حال گسترش مردم به جای خوک.

H1N1 نیز گاهی اوقات نیز به نام آنفولانزای مکزیکی “بود که بسیار خوب برای مردم مکزیک,” Briand گفت.

نام افراد-معمولا دانشمندان که شناسایی این بیماری — نیز ممنوع به عنوان “شرایط است که تحریک بی ترس” مانند “ناشناخته” یا “کشنده” به چه کسی گفت.

“ما دیده ایم برخی بیماری نام تحریک یک واکنش در برابر اعضای خاص مذهبی و یا قومی جوامع ایجاد موانع غیر قابل توجیه به سفر تجارت و تجارت و ماشه نیازی کشتار غذایی حیوانات” که گفت در دستورالعمل های آن.

به جای آن توصیه می شود که هر یک نام جدید باید توصیفی و شامل مسبب اگر شناخته شده به عنوان به خوبی به عنوان کوتاه و آسان به تلفظ کنید.

“ما واقعا در تلاش برای عنوان بی طرف به عنوان ممکن است به عنوان موثر به عنوان امکان پذیر است و همچنین از آنجا که ما نیاز به نام همه چیز با همین نام در همه جا در جهان اگر ما می خواهیم برای مقابله با دشمن در راه همان” Briand گفت.

این داستان منتشر شده از یک سیم آژانس خوراک بدون تغییرات به متن. تنها تیتر تغییر کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>