چه هند سرآشپزها پخت و پز در خانه

برخی در زمان پخت و پز درس از مادران. دیگران تدریس فرزند خود شادی از پخت. بیش از چند هفته گذشته به عنوان آنها را نگه داشته و دور از فضای کاری خود را در طول COVID-19 مستند تمام سرآشپزها ما صحبت کرد و به یک چیز مشترک بودند: لوکس از زمان چیزی نزدیک به بی سابقه در این سریع ء بازی آشپزی میباشد.

برای آشپز کلوین چونگ که دست آورد های مشهور زیر به خاطر ضربه او به بمبئی رستوران Bastian و در حال حاضر بیش از 1,72,000 followers on Instagram آن شده است و هم خانواده را از طریق و از طریق. “ما شروع به اجتماعی فاصله اوایل; سه نفر از ما شده اند در خانه در دهلی از چند روز قبل از این مستند به طور رسمی آغاز شد. و تا کنون ما صرف شده است خیلی بیشتر از زمان پخت و پز با هم به عنوان یک خانواده شامل کودک نیز گفت: بیش از یک تماس تلفنی.

در حالی که چونگ خدمت شده است تا dals حصول اطمینان از زباله-رایگان پخت و پز با congees و پخت نان موز و شکلات کوکی تراشه با پسرش Bodhi بمبئی مبتنی بر رستوران راشل درک شده است کاوش خانواده ی دستور غذاها با خواهر او. درک است که موسس و مدیر عامل شرکت شکلات, قاشق, شرکت و مغز در پشت مارک های مانند لودگی قاشق خانه ماندارین ماهواره چین و بیشتر. او گفت: “ما همچنین تلاش شده است Goan ظروف عمدتا از مادر بزرگ من دستور العمل های سنتی. من تا به حال ساخته شده است یک مرغ cafreal و همچنین vindaloo.”

بنگلور-بر اساس Kavan Kuttappa شده است پخت و پز با پدر و مادر خود را. او هلمز آشپزخانه در بنگلور محبوب مجوز اتاق و همچنین pH4, مواد غذایی و نوشیدنی ها با تعدادی از رستوران ها و کافه ها در زیر آن و صرف مستند چیدن Coorg نکات آشپزی را از مادرش. “ما معروف ترین اصلی است پندی (گوشت خوک) کاری که من شده اند ساخت در حالی که برای در حال حاضر. نیز وجود دارد که با برنج همراه است که نیاز به تجربه کامل: مانند یک تخت کیک برنج به نام paputtu,ساخته شده با درشت دانه از برنج شکسته و صدر با نارگیل رنده شده تازه.”

آشپز Suresh Pillai شده است ساخت غذاهای سنتی بیش از حد حتی اگر او تحت مستند در لندن است. “من ماندن با دوستان چاق در کریدن که دارای جمعیت قابل توجهی از کرالا. بنابراین ملزومات کرالا پخت و پز در دسترس هستند در اینجا.” آشپزی مدیر Raviz هتل ها که دارای خواص در تریواندروم کلم و کالیکوت است شلاق تا همه چیز را از puttu-kadala به ماهی ادویه کاری در طول مستند. “من اختصاص یک هفته به upmas وقتی که من استفاده می شود علاوه بر سمولینا جایگزین مانند کوینولا و گندم و جو,” او گفت:.

مانند Pillai تعدادی از سرآشپزها هستند با استفاده از این زمان نه تنها به آزمایش, اما همچنین به تعامل و راهنمای پیروان آنلاین — بسیاری از آنها در حال دست و پنجه نرم کردن با مادر وظایف خود را.

می گوید چونگ “من شده اند انجماد میوه ها و سبزیجات تازه استفاده می شود بعد. این هم چیزی است که من به اشتراک گذاشته اند on my Instagram: چیزهایی مانند موز قطعه قطعه و destemmed انگور را می توان منجمد برای مدت زمان طولانی برای استفاده از زمانی که آن را در دسترس در بازار است.” راهنمایی او سهام خود را با یک لاخ-plus Instagram followers عملی هستند و با دقت فکر کردن به او می گوید. “من می خواستم برای به اشتراک گذاشتن دستور العمل های که بدون هیچ زحمتی رایگان: پس از چگونه بسیاری از مردم می خواهم به گیر شستن ظروف برای ساعت؟”

خود سری #homecookingwithKelvin است که در میان محبوب تر lockdown دستور منابع در رسانه های اجتماعی به وسیلهی بدون شک با بازیگران نقش پسر کوچک خود را. یکی دیگر از برچسب است #fingeasy توسط چنای مبتنی بر رستوران Sandesh ردی. بر خلاف پیچیده تر ارائه شده از رستوران ها و ظروف در ردی Instagram استفاده از مواد اولیه. “من در بر داشت برخی از ادویه پیتزا در خانه و استفاده از آن برای ایجاد قارچ Aglio e درهم و برهم, پاستا به همراه سیر خرد شده, روغن زیتون و pepperoncino فلفل… این نوع از مسخره ترین چیزی است که من هرگز سعی در رستوران بود اما رضایت بخش و ساده,” او می گوید. او دیگر ارائه شده عبارتند از: کلم پیچ dal, تایلندی pulav و منجمد میلو است.

البته این سرآشپزها هستند و همه نیز کار از خانه به طور همزمان: صنعت رستوران توسط یک بحرانزده یکی نیست حداقل به دلیل عدم اطمینان در شرایط زمانی که این امر می تواند امن برای غذا خوردن بیرون دوباره و تعدادی از مشاغل را به محافظت می کند. در حالی که آتش سرآشپزها نیز برنامه ریزی برای زندگی و کسب و کار پست-مستند.

بسیار وجود دارد آنها می توانند انجام دهند اما تا این وضعیت را بیشتر روشن می شود. به عنوان Pillai آن قرار می دهد “این اولین بار است که در 25 سال کار حرفه ای که من با آن مواجه اند از جمله وضعیت… سرآشپزها نمی معمولا زمان زیادی برای استراحت; من به بیشتر از آن.”

با ورودی از Aparna Narrain شیلپا Nair و Meghna Majumdar

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>