ما باید تمرکز بر روی محلی تقاضا و نمی دهد تا در صادرات ما: جهانگیر عزیز

آیا شما فکر می کنم اقتصاد هند به آمار پایین است و در مسیر بهبودی از اینجا رفتن بود و پر از دست انداز و یا صاف ؟

این سخت است برای گفتن که آیا اقتصاد ضربه پایین. اندازه گیری های ما می گوید که آن را احتمالا ضربه زدن به پایین در سه ماهه قبلی است. نقاط عطف در حال انجام است. راه درست این است که نگاهی به سه ماهه در سه ماهه رشد تغییرات به جای سال به سال تغییر میکند. اگر شما نگاهی به یک چهارم در سه ماهه تغییر کلی رشد از نقل مکان به 4.1 درصد در سه ماهه دسامبر از حدود 3.8 درصد در سه ماهه قبلی است.

اما از همه مهمتر اگر شما رد کشاورزی و دولت می دهد که یک حس غیر کشاورزی به بخش خصوصی, اقتصاد, سپس این حال در واقع رفته به 1.8% در ماه سپتامبر سه ماهه و این افزایش به 4.4% در سه ماهه دسامبر. بنابراین در نقطه عطف سپتامبر چهارم 2019 شد و پایین آن را بهبود می یابند در سه ماهه دسامبر. سوال این است که آن را حفظ و یا یک بار دیگر nosedive در چهارم مارس به دلایل مختلف از جمله Covid-19. فرکانس بالاتر داده ها مانند شاخص PMI (شاخص مدیران خرید (PMI) اند و نه تحت تاثیر قرار شده است تا آنجا که تا کنون. بنابراین ما فکر می کنم که حداقل در ماه مارس سه ماهه که بهبود باید نگه دارید. این که آیا آن است که به عنوان قوی به عنوان سه ماهه قبلی بازیابی است که سخت است برای گفتن در این نقطه است. ژوئن چهارم بسیار سوال برانگیز است.

در اخیر خود به هند اکسپرس مقاله می نوشت که صادرات دیگر نمی تواند راننده را از رشد هند داستان. آیا شما فکر می کنم هند باید به جای تخصص در چند بخش به صادرات ما رقابتی و اجازه می دهد تا بخش های دیگر را نابود?

ما هنوز هم تمایل به فکر می کنم که سرهم بند با کاهش در هزینه های کسب و کار, شرکت, کاهش مالیات و ارائه برخی از حفاظت از طریق افزایش تعرفه واردات می تواند کمک به صادرات نادیده گرفتن این واقعیت است که بسیار بزرگتر شوک رکود در تجارت جهانی. من فکر نمی کنم که آن را به رسمیت شناخته شده است در وهله اول یا سیاست گذاران و یا تحلیلگران چگونه وابسته به هند در صادرات و اقتصاد جهانی و آنچه که واقعا اتفاق افتاده است به تجارت جهانی. بسیار بزرگ وجود دارد تغییرات ساختاری که صورت گرفته است در تجارت جهانی. مگر اینکه شما آدرس که شوک این مد افتاده قدیمی دهه 1970 رویکرد بیایید تمرکز بر روی دو یا سه بخش کار نمی کند در جهان امروز است.

در قطعه خود را شما پیشنهاد اساسی و محوری. شما باید حمایت از تولید محصولات مقرون به صرفه برای اقتصاد داخلی. چگونه است که محور اتفاق می افتد ؟

اول باید تشخیص دهند که یک اقتصاد با 2000 دلار درآمد سرانه قادر خواهد بود به تنها به رشد در تقاضای داخلی. بنابراین این واقعیت است که من می گویم ما نیاز به تمرکز بیشتر بر تقاضای داخلی اما این بدان معنا نیست که ما به صادرات به عنوان یک راننده از رشد. اما آمدن به سوال شما این است که بسیار سخت بگیرید. من در تلاش برای به حداقل رساندن مشکل در ساخت که تغییر. برای 75 سال ما گفته شده است هر روز که هند عرضه محدود اقتصاد و در نتیجه منابع نیاز به ذخیره شود و به سرمایه گذاری برای کاهش این محدودیت عرضه. مصرف و پس انداز خوب است. من واقعا نمی یافت هر گونه سیاست هر گونه اصلاحات در بیش از 70 سال گذشته است که در واقع ترویج مصرف در هزینه صرفه جویی. نه یکی. هر سیاست که ما انجام داده اند را توجیه می کند و با هدف افزایش پس انداز و یا تشویق سرمایه گذاری است. آن است که بسیار دشوار محوری. اما فقط به این دلیل آن را دشوار است به این معنا نیست که نمی تواند اتفاق می افتد یا نمی نیاز به اتفاق می افتد. مشکل این است که ما حتی شروع یک مکالمه در اطراف آن است.

برای سرمایه گذاری در زیرساخت ها و چیزهای دیگر شما نیاز به صرفه جویی. اگر داخلی خود را پس انداز است که به اندازه کافی برای مطابقت با سرمایه گذاری خود را و سپس شما مجبور به قرض گرفتن از خارج از کشور. که به معنای کسری حساب جاری بالا خواهد رفت. این است که نه یک تهدید بزرگتر به اقتصاد ؟

برای بسیاری از 75 سال, هند خانوار دریافت کرده اند منفی واقعی نرخ بهره در سپرده. آن است که تنها در حال حاضر که تورم پایین آمده است که نرخ سپرده شده مثبت است. بنابراین خانواده ها ارائه کرده اند قابل توجهی یارانه به شرکت های بزرگ هند است.

بخش بزرگی از کسانی که پس انداز احتیاطی. خانواده های زیادی صرفه جویی برای بازنشستگی, سن, بهداشت, آموزش و پرورش کودکان و مسکن که عمدتا به دلیل وجود عدم قطعیت قابل توجهی در مورد هزینه این هزینه های. تنها جایی که در 20 سال گذشته شده است وجود دارد برخی از کاهش در میزان پس انداز شما نیاز است در بخش مسکن است. سهولت که با آن شما دریافت مسکن, سرمایه گذاری, بهبود در اسناد و ورود از شرکت ها در بازار املاک و مستغلات کمک کرده است کاهش میزان پس انداز که یکی مورد نیاز که قبلا برای خرید یک خانه. اما فراتر از آن است که شده است وجود دارد تقریبا بدون تغییر در صرفه جویی در مصرف مورد نیاز است. در واقع آن بالا رفته است.

کسری حساب جاری (CAD) برای دو سال گذشته بوده است پایدار به جز دو هفته گذشته. بنابراین روپیه. با این حال همه این اتفاق افتاده است چرا که اقتصاد رشد کرده است در 4-5 ٪ محدوده. CAD تنها یک مشکل اگر شما در حال قرض گرفتن به دلیل اشتباه. اگر شما برگردید به سال 2014 در یکی از محله های CAD شروع به پریدن کرد 7-8 ٪ از تولید ناخالص داخلی. بیشتر از آن اگر شما به یاد داشته باشید این نبود که هند سرمایه گذاری انبوه. به جای مردم نظر گرفتن سرمایه در قالب واردات طلا. که هیچ ربطی به CAD. آن است که یک حساب سرمایه مشکل است که به اشتباه مدون به عنوان یک حساب جاری مشکل است. من نمی یاد هر زمان در هند, آیا ما در 1981-82, 91-92 یا 2013 که در آن کشور فرار به یک تراز پرداخت ها مشکل چون CAD افزایش به دلیل بالا سرمایه گذاری توسط شرکت ها و یا دولت است. آن بود که همیشه از آنجا که دولت پس انداز کاهش یافت و به دلیل کاهش مالیات و یا بی بند و بار هزینه های غیر سرمایه اقلام است.

آیا شما هر گونه رشد باعث شود در آینده ای نزدیک ؟ ما اصلاح نظارتی ما معماری در سالهای اخیر است که شامل یک ورشکستگی جدید, رزولوشن, سیستم, ملی کالا و خدمات مالیات (GST) کاهش مالیات شرکت نرخ متوسط مجازات های تحت شرکت عمل می کنند. این است که به اندازه کافی برای اجازه, اقتصاد, بلند کردن هنگامی که جزر و مد را بهبود می بخشد?

دوباره همانطور که در سوال های خود را, شما نمی گویم که جزر و مد را بهبود بخشد به دلیل سیاست انتخاب که هند در حال ساخت است. شما در حال پرسیدن اگر هند به خوبی انجام خواهد داد اگر جزر و مد را بهبود می بخشد و به دلیل چیز دیگری می گویند صادرات است. نه این تغییر سیاست. اگر جزر و مد را بهبود می بخشد و همه این عوامل کمک خواهد کرد.

اما خود این اصلاحات هنوز آدرس تامین مسائل جانبی. نرخ مالیات شرکت های بزرگ برش GST مقدمه و ورشکستگی اصلاحات همه به معنای کاهش هزینه انجام کسب و کار. هیچ یک از این آدرس مشکل این است که هند تحت یک کاهش قابل توجه در هر دو داخلی و خارجی تقاضا است. مگر اینکه شرکت هند می بیند وجود دارد پایدار تقاضای بالا برای چند سال آینده آنها در حال رفتن به سرمایه گذاری با این حال کم هزینه انجام کسب و کار می شود.

چگونه می توانم به شما احیای تقاضا در اقتصاد که 500 میلیون نفر از مردم هنوز هم در تقاضا ماتریس ؟

هنگامی که شما قبول این گزاره که ما نیاز به افزایش تقاضا وجود دارد بسیاری از گزینه های. اجازه دهید نگاه ما در گذشته دو اتحادیه بودجه. هند در حال محدود مالی فضایی. اما این محدود مالی فضایی مورد استفاده قرار گرفت به افزایش تقاضا اما برای کاهش هزینه انجام کسب و کار. به جای کاهش نرخ مالیات شرکت بود چرا نمی GST نرخ را کاهش داده و می گویند برای یک سال یا دو ؟

نرخ بهره شده است از پایین آمدن از اواسط سال گذشته است. ترکیب بسیار زیادی مصرف کاهش مالیات با largish کاهش در اعطای وام های مصرف کننده نرخ شده اند که یک ابزار قدرتمند در افزایش تقاضا است. در این سال بودجه از یک طرف درآمد-براکت مالیاتی تغییر کرده است و از سوی دیگر معافیت دور گرفته شده اند. شما واقعا پرداختن به مشکل درآمد محدود قدرت از کسانی که در پایین پله.

وجود دارد محدودیت های ساختاری در تلاش برای افزایش تقاضا است. برای مثال وجود یک انتقال پولی مشکل است. سیستم مالی است و لرزان. با وجود مزایای مستقیم, نقل و انتقالات هنوز هم وجود دارد مسائل را با تحویل استحقاق. بله نشت است که هنوز هم بسیار بالا است. اما این انتقال مشکل می تواند حل شود فردا. بانک مرکزی هند (RBI) می تواند بیش از همه بد بدهی های بانکی و غیر بانکی وام دهندگان. سپس RBI می توانید به همان ورشکستگی دادگاه برای بازیابی بدهی های بد. در ضمن مالی logjam می رود.

[email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>