مقام حقوق بشر سازمان ملل به دنبال حرکت دیوان عالی کشور بیش از کا

کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر (UNHCHR) میشل باشله Jeria تنظیم شده است به فایل مداخله برنامه در دیوان عالی کشور بیش از تابعیت (متمم) قانون 2019 یا کا.

این مقام سازمان ملل متحد به دنبال مداخله به عنوان amicus curiae (شخص ثالث) در دادخواست علیه کا در انتظار قبل از دادگاه بالا.

“ما ماموریت دائمی در ژنو مطلع شد دیروز (دوشنبه) شب توسط کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر که دفتر او تا به حال در زمینه مداخله برنامه در دادگاه عالی هند در توجه به تابعیت (متمم) قانون 2019,” هندی, سخنگوی وزارت امور خارجه Raveesh کومار گفت.

یک UNHCHR سخنگوی در ژنو گفت: Jeria تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است در زمینه نرم افزار.

این کا تصویب توسط پارلمان در ماه دسامبر به دنبال پیگیری سریع تابعیت برای آزار و اذیت اقلیت ها از افغانستان و بنگلادش و پاکستان است. آن برگ امکان هند با دادن تابعیت به آزار و اذیت مسلمانان از این کشور است. ترس است که این عمل همراه با ایجاد برنامه ملی ثبت نام از شهروندان به علف هرز از مهاجران غیر قانونی و ایجاد علت هندی شهروندی می تواند نوار مسلمانان هند شهروندی خود موجب تظاهرات در سراسر کشور است. نخست وزیر مودی گفته است که وجود خواهد داشت بدون لغو قانون.

این UNHCHR به دنبال کمک در دادگاه راس به بررسی سازگاری کا با هند قانون اساسی در نور از هند به تعهدات بین المللی و قوانین حقوق بشر. تفسیر هند بین المللی حقوق بشر و تعهدات شامل حق برابری در مقابل قانون و منع تبعیض در میان پناهندگان و مهاجران سازمان ملل متحد در بدن گفت. همچنین مذاکرات در مورد کا و تاثیر آن بر حفاظت از حقوق بشر مهاجران از جمله پناهندگان در هند.

این UNHCHR گفت: مداخله برنامه نباید به عنوان یک تایید و یا در ارتباط با اتهام از هر حزب به این اقدامات از جمله کسانی که به چالش کشیدن قانون اساسی از کا قبل از دیوان عالی کشور است. آن نیز گفت: این نرم افزار است و نه محدود به مسائل مطرح شده توسط دادخواست در دادگاه در کا.

این UNHCHR برنامه می پرسد که آیا به استثنای مردم بر اساس مذهب خود است “هدف و معقول”.

آن را می گوید دولت هند با اشاره به این که اسلام دین دولتی در پاکستان و افغانستان و بنگلادش و مانند مردم از دین اسلام حفاظت شده در این کشور است. کسانی که تابعیت هند به دنبال سریع از طریق کا در حال اقلیت های مذهبی در این کشور است. با این حال تحقیقات انجام شده توسط UNHCHR آمده است که تعدادی دیگر از گروه های مذهبی مانند احمدی هزاره و مسلمانان در میان اقلیت مسلمان در این کشور است. از این رو آنها نیز با توجه به اینکه تحت حمایت مقررات کا.

کومار گفت: “تابعیت (متمم) قانون است که یک موضوع داخلی هند و نگرانی حاکمیت حق مجلس را به قوانین. ما قویا بر این باورند که هیچ خارجی حزب اتحاد هر منبع مر در مسائل مربوط به هند حاکمیت.”

“ما در حال روشن است که کا است که قانون اساسی معتبر و مطابق با تمام نیازهای ما ارزش های قانون اساسی. آن است که انعکاسی از ما ایستاده ملی تعهد در رابطه با مسائل حقوق بشر ناشی از این فاجعه از تجزيه هند,” او گفت:.

دیوان عالی کشور خواهد اول باید تصمیم بگیرید که آیا UNHCHR حق دادخواست دادگاه در این زمینه است.

پارلمان اروپا نیز به مجموعه بحث قطعنامه ای که انتقاد از کا و ارتباطات سرکوب در کشمیر. این تحولات ممکن است بازیگران سایه سفر مودی به بروکسل میله میله برای 13 مارس برای هند-اتحادیه اروپا نشست.

[email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>