سنتی ویور چرخش جدید در بافت پنبه و ابریشم

این مستند داده B. Krishnamoorthy سنتی Kancheepuram ابریشم بافنده و طراح یک فرصت به آمده تا با یک محصول منحصر به فرد.

ملی برنده جایزه ویور گفت: او می خواست به تکثیر فراموش شده روش. نسل سوم ویور آموخته های ظریف از پدربزرگ و پدر. وی راه اندازی این دستگاه نو برای ایجاد جدید خود را. “آن زمان من 40 روز به راه اندازی دستگاه و دیگری 30 روز به بافت ساری,” او گفت:.

پنبه ساری بافته شده با استفاده از 140 تعداد نخ پنبه غنی brocaded حریر دو رنگ مرز. مرز شده است بافته شده به ساری با استفاده از patni و دو korvai روش که Kancheepuram بافندگان مشهور هستند. این patni روش است اما اکنون فراموش شده.

“ابریشم مرز و pallav روش استفاده در مکان های دیگر. Benaras و آندرا پرادش بافندگان با استفاده از این روش در پنبه اما نه در تامیل نادو. آنها تنها بافت ابریشم pallav با طرح و ساری در قیمت abover ₹40,000” آقای Krishnamoorthy گفت.

ساری آفريده است و دارای دو مرز – زرد و مارون. در حالی که زرد مرز threadwork پارچه ژاکارد با استفاده از روش زری کار بافته شده است به maroon مرز.

“من نخ پنبه از Paramakudi و ابریشم از دولت و تعاونی. قیمت زری شدت افزایش یافته است در چهار ماه گذشته است. آنچه که من استفاده می شود به خرید برای ₹25 در حال حاضر هزینه های ₹40,” او گفت:.

آقای Krishnamoorthy محصول در حال حاضر داوطلبان در Kancheepuram ابریشم ساری مغازه ها در حال حاضر. او قصد دارد به بافت ساری بدون زری کار می کنند. “هزینه ساری بدون زری خواهد بود در اطراف ₹11,000 به ₹12,000 کمتر,” او گفت:.

آن است که نه تنها استفاده از خالص زری بلکه روش بافت است که هل می دهد تا قیمت او گفت:. در آندرا پرادش تنوع است که با استفاده از ابریشم برای pallav است به فروش می رسد برای ₹40,000. راه ساری ارزان تر است. دستمزد برای ویور و هزینه رنگرزی بالا است. بافنده ممکن است حدود 25 روز به بافت ساری یک بار دستگاه تنظیم شده است. فقط برای رنگرزی نخ من مجبور به پرداخت ₹2,000,” او توضیح داد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر