تور Telangana بومی هویت غذایی

وقتی بمبئی متولد گاریما Arora, اولین هندی زن آشپز — اهدا یک ستاره میچلین برای رستوران Gaa در بانکوک رای دادند آسیا بهترین زن آشپز آسیا 50 بهترین در 2019 — فرود در Telangana با مواد غذایی خود را به جلو هند تیم آنها می دانستند که دقیقا آنچه آنها می خواستند.

Touring Telangana's indigenous food identity

طعم و مزه مواد غذایی است. بازدید از مکان های. اطلاعات در مورد مواد غذایی و تمام است که برای اطمینان حاصل کنید. اما به جای رفتن ستاره هتل رقص و پس از یک مسافر راهنمای غذا خوردن در Telangana آنها رفت و به روستایی Telangana شکار برای toddy به دنبال غذاهای که مردم قبیله ای در آماده سازی نمونه دکن صفحه اصلی وعده های غذایی پخته شده و sipped Irani چای با چند دور از Osmania بیسکویت, پاف و چه چیزی نیست. این تیم نبود در اینجا به سادگی به یادداشت برداری در دستور العمل. در واقع هیچ یک از آنها را انجام داد. و نه آنها علاقه مند در بسته بندی مواد تشکیل دهنده و یا مایل به دانستن آنچه که می تواند به عنوان یک جایگزین برای toddy در toddy مرغ. “اگر toddy مرغ نیاز toddy می تواند وجود داشته باشد هیچ راه دیگری آن را پخت و پز. وجود دارد بدون نیاز به آن را جایگزین. این سفر به قلب Telangana که در آن toddy tappers افتتاح خانه های خود را به ما بود و یک تجربه خسته کننده. آن است که غرق در یک فرهنگ و سنت است که بسیاری از ما نمی دانیم. برای من منطقه ای و سنتی مواد غذایی است که بیش از آنچه که در خدمت به خوردن. این یک روش زندگی است که در جریان بوده است برای نسل” گفت: گاریما.

Touring Telangana's indigenous food identity

در راستای چشم انداز خود را, مواد غذایی رو به جلو هند (FFI) را کشف روایت در اطراف مواد غذایی از هند در خانه و آن را به توجه بین المللی خوری و تغییر دیدگاه کلیشه ای.

چرا Telangana? ایده این بود که برای گرفتن غذا از هویت Telangana جوانترین دولت است. در این روند FFI می خواهد به کشف Telangana را و پز منحصر به فرد است.

Touring Telangana's indigenous food identity

تمرکز FFI است برای شروع یک گفت و گو از مواد غذایی و مواد تشکیل دهنده که شده دوری یا به دلیل آن است که قابل ارائه در پنج ستاره راه اندازی و یا چون ما نمی خواهیم به بحث در مورد آن. گاریما به شدت معتقد است که هیچ غذایی باید خندید. او میچلین ستاره آشپز وضعیت وجود او مانند یک دانش آموز از مواد غذایی از جمله توجه ربوده شده که او گوش به جزئیات قرار دادن هر یک از میزبان در سهولت احساس.

Touring Telangana's indigenous food identity

جدا از نمونه toddy در یک روستا در نزدیکی میڈک و یادگیری این هنر سنتی در خدمت این تیم همچنین در بازدید از واحد سای Bhaskar ردی که کار تحقیق و دستاوردها عبارتند از: طراحی و 50 خوبی کوره. “بازدید از Chenchu قبایل و گرفتن یک طعم و مزه مواد غذایی خود را چیزی بود که تجربه کردم برای اولین بار. از آن ساخته شده من احساسی به شنیدن داستان خود را از مواد غذایی است. دانش بسیاری وجود دارد و مراقبت در آنچه که آنها آماده سازی و مصرف و در عین حال ما با نگاه به بیرون برای یادگیری در مورد مواد غذایی سالم” می افزاید: گاریما.

Touring Telangana's indigenous food identity

نسبت به پایان FFI تحقیقات در سفر وجود دارد یک جلسه از شهری Adda کامل با سخنرانیها و بحث و کاوش در Telangana در قبیله ای و روستایی و شهری در سطح برخی از مواد تشکیل دهنده کلیدی در داستان سرایی و فراگیر فرمت.

در میان سخنرانان Aparna Pallavi که صحبت در مورد او تحقیقات خود را در Mahua به دنبال یک دستور العمل سریع تظاهرات. سپس سای Bhasker ردی مشترک خود اجاق گاز سفری که به دنبال خوردن تازه bajjis توسط لاکشمی ساخته شده در اجاق گاز مدل در خود نوآوری است. به عنوان لاکشمی بود اولین کسی که حاضر به استفاده از اجاق گاز طراحی شده توسط سای Bhaskar او به نام اجاق گاز مدل پس از او. پس از آن وجود دارد بحث در مورد millets توسط ‘ارزن خواهر’ از دکن توسعه جامعه است. Babu Rao از Niloufer کافه مشترک سفر خود را بیش از لیوان و فنجان irani چای. دیگر سخنران صحبت در مورد معرفی سنتی عادات غذا خوردن تا به امروز نسل به نسل حفظ عادات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر