ببر لیلی اغذیه فروشی و مشروب فروشی حیدرآباد : مرغ و وافل تند enchiladas زیاده دسر

“شما تنها Audis و Mercs پارک شده در خارج” دوست مرا به یاد. اما من هنوز هم شجاع گرفتن کوچک من نه ساله Maruti Suzuki برای این علاقه داشتن به جای همه به خاطر از غذای خوب است. مطمئن شوید به اندازه کافی وجود دارد یک ردیف از gleaming خودروی سواری لوکس.

ببر لیلی اغذیه فروشی و مشروب فروشی است ‘فرزند’ از Sripriya و Aditya ردی. سفر خود را به گوشه های مختلف از سیاره سوخت خود را عمر طولانی رویای باز کردن رستوران خود را. زمانی که تصمیم نهایی شد آنها در سراسر یک خانه در جشن تپه ها و Sripriya به یاد می آورد مالک بود و تردید در مورد برنامه های خود برای تبدیل این فضا به یک رستوران.

ببر لیلی اغذیه فروشی و مشروب فروشی

  • که در آن: جاده شماره 10 جشن تپه
  • بازدید: ترافل سیب زمینی سرخ کرده, مرغ و وافل O تبلیغی لیلی
  • نتواند: enchiladas پنیر, قارچ, filo بسته
  • هزینه برای دو نفر: حدود ₹1500 incl نوشیدنی

آنچه که می توانست یک طراحی معمای تبدیل به یک طراحی centrepiece شروع می شود طراح داخلی Sripriya. “آن درخت” او می گوید: با اشاره به کرگدن تنه پشت آشپزخانه “در حال حاضر در مقابل باغ. ما نمی خواهید به آن را حذف کنید بنابراین ما ساخته شده است این رستوران در اطراف آن است. از این رو faux سبز پایین آمدن از سقف بالای غرفه صندلی.” Sripriya طراحی, طلسم, زندگی از طریق شیرینی pinks داخلی همراه با وارداتی کاشی اسپانیایی است که باعث می شود برای یک تخت دراز پس زمینه.

به مواد غذایی

صندلی در ببر لیلی اغذیه فروشی و مشروب فروشی است که همیشه پر هر چند عمدتا با افرادی که ترجیح می دهم به نگه داشتن چشم در کیف پول خود را در حالی که هنوز داشتن یک وعده غذایی خوب است. تعطیلات آخر هفته هستند به خصوص مشغول است. آشپز Delzad Khurshad Avari سر تا تیم آشپزی با سرآشپز با احتیاط و دقیق خود را به عنوان ثانویه است.

The mushroom filo parcels at Tiger Lily Bistro, Hyderabad

قارچ filo بسته در ببر لیلی اغذیه فروشی و مشروب فروشی حیدرآباد | عکس های اعتباری: Divya کالا بهونی

آنچه مشترک است در همه این مشتریان این است که آنها سریع به منظور ترافل پارمسان سیب زمینی سرخ کرده. من به سفارش یکی بیش از حد می آید و آن را کاملا به سرعت ناشی آسمانی عطر. سیب زمینی سرخ کرده طلایی و ترد در حالی که پارمسان پرک با دقت و موزون. حفاری به چند و شما را پیدا خواهد کرد خودتان را وسوسه به سفارش یکی دیگر… و دیگر… و شاید در عین حال یکی دیگر از.

قبل از من می تواند ترافل-دیوانه Sripriya توصیه enchiladas پنیر. من حفظ من چهره پوکر با وجود شنیع فکر paneer در enchiladas اما او مصرانه از من به آنها بروید. “یکی از سرآشپزها ما تا به حال یک مکزیکی هم اتاقی در حالی که می گوید:” Sripriya “و او آموخته است که چگونه به enchiladas معتبر راه حق را به حق لوبیا سیاه و سفید و پایه سس.” هنگامی که دو enchiladas وارد بخور در مایع پنیر من قاشق برخی از بیرون و من شگفت زده چگونه درست به شکل آنها پنیر را کنار بگذارند. من اگر چه برای انتخاب کردن مرغ گزینه اگر شما می توانید.

بعد بیا قارچ filo بسته سبک و در عین حال طعم دار میان وعده: نه برای همه اما من پیشنهاد دادن به آنها یک فرصت است.

The chicken and waffles at Tiger Lily Bistro, Hyderabad

مرغ و وافل در ببر لیلی اغذیه فروشی و مشروب فروشی حیدرآباد | عکس های اعتباری: Divya کالا بهونی

اگر شما احساس مانند شما می خواهید فقط یک وعده غذایی بزرگ را مرغ و وافل خوب بروید. وافل ها ترد و نه oversweet کامل مرغ سرخ شده را. این است که روح مناسب, مواد غذایی, اگر شما می خواهم به تلاش آمریکا جنوبی کلاسیک. این سبزی از منداب موشک و سالاد شکستن ادویه-دیدار-مشخصات شیرین.

این نوشیدنی در ببر لیلی اغذیه فروشی و مشروب فروشی ها, باکره, اما آنها ارائه swathes از هیدراتاسیون و انواع. O تبلیغی لیلی خوش آمدید درمان انار و مرکبات یادداشت و مردم اغلب سفارش این جمع. صنایع دستی قهوه نیز توصیه می شود به عنوان ماشین دم.

برو جلو و مخفیانه در ارایشگاه کسانی که شلوار جین (اما نمی تواند زشت در مورد آن) به برخی از اتاق را برای دسر. من می خواهم برای انتخاب کردن شکلات گنبد که می آید با ذوب theatric از سس شکلات ریخت و بیش از یک شسته و رفته شکلات سفید نیم کره است. این خیلی شیرین است و ارزش یک دیدار خود را در آن.

نگه داشتن رفتن به ببر لیلی اغذیه فروشی و مشروب فروشی که آیا با دوستان و یا خانواده و مطمئن شوید که شما را به یک تصویر برای ‘گرم در مقابل نئون آثار هنری در راه خود را در داخل یا خارج.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>