این مستند یادگیری به رشد خود را سبزی

پله برای تهیه سبزیجات و میوه های تازه است که یک جهش از ایمان این روز است. COVID-19 است که نامرئی به چشم غیر مسلح و هرگز به شما می دانم زمانی که و که در آن برای حمله به. اما ما نیاز به سبزیجات. بنابراین رشد خود می گوید: Usha Gajapathi راجو پرشور آشپزخانه باغبان. این کمک می کند تا یک زمان صرف مولد آن است که امن اشغال نیست که افشای شما به این ویروس در خارج از منزل و بسیاری imortantly شما سالم و تازه و مغذی سبزیجات سمت راست وجود دارد در خانه.

این پنجمین هفته از مستند اما Usha نیست بی جهت مورد مزاحمت لوازم. دلیل: او رشد می کند و تقریبا هر چیزی که خانواده اش مصرف می کند. خانه اش یک مثال کلاسیک از چگونه یکی می تواند خود-پایدار در زمان بحران. آشپزخانه خود مواجه نگردند با تولید از تراس باغ است که او پرورش برای بیش از یک دهه در حال حاضر. او رشد می کند 25 گونه از سبزیجات و سه نوع میوه (میوه شور کاستارد اپل و sapota).

“من فقط نگردند تا در پیاز از بازار, همه چیز من نیاز به حق در اینجا,” او می گوید. او همچنین دارای یک گروه واتساپ به نام “Vizag باغبان” که در آن علاقه مندان به باغبانی از شهرستان تبادل یادداشت ها. بیش از گذشته چند سال Usha شده است به طور منظم انجام کارگاه های آموزشی در آشپزخانه باغبانی و کمپوست به صورت های مختلف ساکن انجمن رفاه .

Usha Gajapathi Raju talking about the plants on her terrace garden

Usha Gajapathi Raju صحبت کردن در مورد گیاهان در باغ تراس | عکس های اعتباری: K_R_DEEPAK

او می گوید: این بهترین زمان برای رشد یک نما سبز! “باغبانی نیز مناسب درمانی در ایام انزوا” او می افزاید. رشد microgreens نشان می دهد Usha. آنها نسبتا آسان به کشت بر روی دسکتاپ و یا شمارنده آشپزخانه به عنوان آنها برداشت شده از دانه خردل, تخم گشنیز و شنبلیله. “با این حال تازه دانه بهتر است برای بهتر برداشت,” او می گوید. در آن طول می کشد کمتر از یک هفته به صورت دانه به جوانه زدن و معمولا خوب به برداشت محصول در عرض 10-15 روز. یک کلمه از مشاوره — اطمینان حاصل شود که گیاهان حداقل سه تا چهار ساعت از نور خورشید در هر روز.

به طوری که چرخه کامل است و هیچ چیز می رود به خارج از درب خود را به عنوان زباله Usha سهام گام های ساده برای صفحه اصلی کمپوست. او یک خانه کمپوست ویدیو را در کانال یوتیوب Ushodayam. “روزانه جمع آوری زباله تحت تاثیر قرار است با توجه به مستند. این یک فرصت خوب برای تبدیل زباله های آشپزخانه به هوازی کمپوست,” او می گوید. Usha نیز بخشی از یک Facebook گروهی به نام ‘Rythu میترا’ که خود را ترویج پایدار باغبانی.

شاشی Karnani نیز پر رونق و تراس باغ که در آن بادنجان بطری کدو برگ سبزیجات و فلفل دلمه ای شکوفا زیر مناقصه مراقبت توام با عشق.”ویساکاپاتنام برای بسیاری از سال گرم و مرطوب بنابراین سبزیجات برگ دار مانند اسفناج و شنبلیله و بطری و مضرس کدو رشد بسیار خوبی است. بامیه و مار لوبیا نیز یک انتخاب خوب,” او می گوید. در حال حاضر باغ او است بازده فراوان محصولات گوجه فرنگی بادنجان, دستگاه کلرزنی و اسفناج. نه تنها این کار یدکی سفرهای خود به سوپر مارکت, اما آن را نیز باعث می شود او را محبوب به عنوان همسایه او خوشحال است برای به اشتراک گذاشتن برداشت. “من شده اند با داشتن یک عملکرد از حداقل یک کیلوگرم بیش از یک روز” او می گوید: با غرور و افتخار.

صفحه اصلی راهنمایی کمپوست:

  • خط خاکی ot با سوراخ با یک لایه اول شکسته شاخه یا برگ های خشک. شما همچنین می توانید با استفاده از یک سطل با حفر سوراخ در پایین آن است. این است که برای تخلیه آب اضافی.
  • مخلوط سبزیجات و میوه زباله (خرد شده به قطعات کوچکتر برای تسریع کمپوست) با برگ های خشک و 2 tbsps ترش و دوغ و لایه. برگ های خشک کمک هوادهی و جذب رطوبت بیش از حد.
  • بیش از میوه و سبزی زباله اضافه کردن یکی دیگر از لایه یا کوکوپيت و یا برگ های خشک و درب ظرف را ببندید. 1:3 ایده آل نسبت سبزی خشک برگ/ کوکوپيت/ خاک است.
  • تکرار این مراحل تا گلدان پر است.
  • یک بار در سه روز ترکیب مطالب با شور و نشاط برای تهویه بهتر. مخلوط باید مرطوب باشد ولی خیس نیست.
  • اگر مطالب خشک بپاشید کمی آب و اگر آنها را مرطوب و متعفن اضافه کردن خرد شده و برگ های خشک.
  • زمانی که گلدان پر ترک آن را برای یک ماه و در همین حال شروع به کمپوست در یک گلدان دوم.
  • محصول نهایی باید قهوه ای تیره رنگ و بوی خاکی.

مانند Usha Shashi نیز مردم را به آشپزخانه باغبانی در زمان مستند. “از آنجا که شما نمی توانید گام به گام و خرید دانه, چرا استفاده از میوه ها و سبزیجات است که در حال حاضر در اطراف ؟ شنبلیله می تواند به رشد از دانه های آن که معمولا در دسترس هستند در بسیاری از هندی آشپزخانه. بنابراین موردی برای برگ کاری و تخم گشنیز.”

سبز و برگ سرود پر رونق باغبان قسم می خورم. “سبزیجات برگ رشد سریع و اشغال فضای کمتر و آنها معمولا می توان در سه هفته. شما همچنین می توانید کدو گوجه فرنگی و دفن آنها در حال آماده برداشت در عرض یک ماه زمان” توضیح می دهد که کامالا Vathi Nadimpalli که او آغاز شده کانال یوتیوب ‘Brindavanam’ در ماه ژانویه این سال از مستند کامالا شده است مشغول کار بر روی فیلم به مردم نشان می دهد که چگونه برای شروع باغ در خانه. “من به تازگی فیلمی در مورد چگونه به رشد و مراقبت از گیاهان در طول تابستان.”

در تابستان میوه ها و سبزیجات مانند هندوانه و لیمو ترش و لیمو نیز رشد خوبی در این آب و هوا می گوید کامالا . “هندوانه رشد بهتر و بیشتر در آب و هوای گرمتر بنابراین در حال حاضر زمان مناسب برای ایجاد آنها” اما او هشدار داد: “این فضا گراز و نیاز به یک ظرف بزرگ. اگر شما یک تراس یا بالکن بزرگ هندوانه یک ایده خوب است.” و اگر شما لازم نیست که خیلی فضا, پنجره خود را بیش از اندازه کافی برای شما برای لذت بردن از هیجان از برداشت محصول خود را تولید کند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>