این tuktuks خدمت طبكفي

توسط ساعت 9 ترافیک در Salem-Kanyakumari بزرگراه با سرعت بالا تاری از چراغ ها و وسایل نقلیه موتوری. خارج کوچی را Kalamassery ایستگاه مترو پریا ببو می ایستد با یک زرد و سبز three-wheeler در لباس صورتی روشن آشپز کت و سبز صحن. این خودرو کمی مبتکرانه ترکیبی از autorickshaw و کامیون مواد غذایی مجهز به یک آشپزخانه فولاد ضد زنگ در که پریا آشپز نه thattu dosas در یک کتری. در کنار او در حال بزرگ جراحی عروق با sambar و نارگیل ترشی.

او به عنوان متد منعکس dosas عمه اش در خدمت آنها پنج یک صفحه به انتظار مشتریان است. “از مواد غذایی خوشمزه است که چرا ما در اینجا می گوید:” یک گروه از دانش آموزان به عنوان آنها خود را منتظر dosas. در ₹30 به صورت مجموعه ای از پنج آن نیز مقرون به صرفه است.

پریا است که در این مکان عملا هر شب از 7 بعد از ظهر تا 2 صبح که نه زنان دیگر ساکنان Koonamthai PA Beerankutty جاده خط دوم خاموش ملی بزرگراه. همه آنها بخشی از Kalamassery شهرداری Kudumbashree پروژه ‘Amma Ruchi’ که پریا رئیس جمهور است.

These tuktuks serve tapioca

پروژه مطرح شده توسط Koonamthai-Milma بخش عضو شورا Jaleel Pamangadan برای این منطقه زنان متعلق به برنامه ریزی طبقات افتتاح شد, on December 30 سال گذشته و شروع کسب و کار در ژانویه 2. آنها رانندگی وسایل نقلیه و فروش مواد غذایی آماده شده توسط آنها را در مکان های بین Edappally تلفات و برتر تقاطع در Kalamassery در بزرگراه های ملی. این استاندارد منو در درجه اول, نمونه کرالا مواد غذایی راحتی آن شامل کاپا-meen کاری (نشاسته کاساو یا مانیوک و ماهی) puttu-kadala (chana) کاری boti ماهی سرخ parottas chapatis و dosas و همچنین به عنوان محبوب جهانی, انجمن های چینی, ظروف, برنج سرخ شده و فلفل مرغ. پس از آن در اوایل روز آنها می توانید انتخاب کنید از غذاهای آنها فروش; در حال حاضر آنها را طبخ در خانه های خود.

These tuktuks serve tapioca

چند روز بعد از آن دیدار من با پریا, آشا سالين, للا راجو, Sindhu Suresh, Greeshma آرون و Sanitha Sajeevan در Koonamthai Anganwadi است که در خط آنها زندگی می کنند. زنان سالخورده بین 28 و 52 در حال همسایگان خود مدارک تحصیلی طیف وسیعی از کلاس پنجم به کلاس دوازدهم (متوسط). دیگران Vasanthi Hashimiyah, Suni Shibu, Shinju ببو و Divya Raju. نه از زنان autorickshaws در حالی که Divya است به مسئول آشپزخانه مرکزی که در آن غذا آماده خواهد شد.

چهار نفر از نه سه چرخ در حال پارک شده در یک خط خارج از خانه خود را. E-وسایل نقلیه ساخته شده توسط Lifeway خورشیدی دستگاه های نصب شده با پانل های خورشیدی به برق چراغ. تمام زنان تا به حال به یک سه چرخ رانندگی مجوز قبل از آنها خرید وسایل نقلیه. “آن را به عنوان آسان به عنوان آن را برای تلفن های موبایل می گوید:” آشا. دو چرخ و چهار چرخ مجوز پیش نیاز برای این کار به طوری که او تا به حال به یاد بگیرند که چگونه به درایو چهار چرخ است. “من در حال حاضر مجوز می گوید:” للا که استفاده می شود یک autorickshaw راننده. در rickshaws خریداری شده و مجهز با وام بانکی و دیگری از Kudumbashree مجموعا ₹4 لاخ هر.

این افکار

  • عضو شورا Jaleel Pamangadan ایده فروش مواد غذایی را از طریق سه چرخ, زمانی که او در سفر به بنگلور.
  • “من تو را دیدم مواد غذایی به فروش می رسد در یک Royal Enfield موتور. وجود ندارد مقدار فضا بر روی یک موتور سیکلت به انجام این کار, اما آن را به نحو احسن انجام شده,” او می گوید. “که مرا به فکر کردن در مورد استفاده از یک وسیله نقلیه کوچک ترجیحا یک سه چرخه است که زنان استفاده می تواند برای همان هدف.”
  • به خانه او تن به تن این ایده به Kalamasserry شهرداری.
  • او سپس در تماس با Lifeway خورشیدی دستگاه ساخته شده است که یک نمونه اولیه از e-خودرو. “من فکر e-وسایل نقلیه به عنوان آن را به طور قابل توجهی کاهش هزینه های خود را و پایدار بیش از حد” او می گوید:
  • این پروژه بخشی از ملی شهری امرار معاش ماموریت (NULM)

این شغل اولیه برای بسیاری از این زنان اما برخی مانند Greeshma دیگر مشاغل. او با این نسخهها کار در یک شرکت کابل نگه داشتن حساب از 9 صبح تا 5.30 pm; سپس مجموعه را پس از کار با کالسکه به نقطه در Pathadipalam. “این خیلی گیج کننده من به سختی مدیریت چند ساعت استراحت. در زمان ما به خانه آن گذشته است 2 هستم تقریبا 5 am توسط زمان ما به رختخواب بروید. این امر می تواند غیر ممکن است بدون حمایت از خانواده های ما می گوید:” Greeshma.

“این تقریبا دو ماه پس ما راه اندازی شد و ما باید تمام وزن از دست رفته به دلیل وجود کار بسیار و بدون استراحت و یا زمان غذا خوردن می گوید:” 34 سال آشا که دیگران پشت سر هم از خنده. آخرین ماه-و-یک-نیمه سخت شده است اما آنها به آرامی در حال پیدا کردن تعادل خود را.

منو آزمایش شده و از همه مهمتر آشنا. پریا بریتیش, Suni و Shinju حضور داشتند از یک ماه است برنامه های آموزشی توسط Kudumbashree در تریسور. “آن آماده کمک به ما در نظر چگونه به آماده سازی مواد غذایی در این مقیاس می گوید:” پریا. آشا تراشه در “ما طبخ مانند ما برای خانواده های ما, ما یک بخش را برای ما استفاده کنید. به هر حال ما در حال پخت و پز در این راه ما صرفه جویی در وقت.”

قیمت استاندارد — یکی dosa هزینه های ₹6 یک chapathi ₹8 و یکی parotta است ₹10. قیمت ماهی از ظروف بستگی به انواع ماهی استفاده می شود — آیالا (ماهی شیر), mathi (ساردین) و kozhuva (ماهی کولی). یک وعده غذایی در اطراف هزینه ₹150.

از آنجا که بسیاری از این زنان مجموعه فروشگاه پس از شش دفتر را برانگیخت بازگشت از محل کار در حال مشتریان به طور منظم. للا اما آغاز می شود در 3.30 بعد از نقطه در کوچین دانشگاه علم و صنعت (CUSAT). “من شروع با bhajjisو بعد از آن شوهر یا پسر در قانون را به شام موارد,” او می گوید. پس او شروع می شود در اوایل او انجام می شود نیمه شب.

“همانطور که از در حال حاضر ما نه سود و نه زیان می گوید:” آشا. زنان هستند رو توسط جریان از مشتریان به طور منظم و بازخورد مثبت است. اواخر ساعت توسط جاده ها نمی ترساندن آنها. “به اندازه کافی وجود دارد پلیس در جاده ها و مردم نجیب می گوید:” پریا “آنچه که وجود دارد به ترس از؟”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>