جهان تحت مستند. در حالی که در برخی از شهرستانها در سراسر جهان از مواد غذایی میوه ها و سبزیجات در دسترس هستند آنها کمیاب در دیگران است. “من فکر می کنم این مهم است که غذا را خوشمزه و باید وجود داشته باشد برخی از انواع بلند مستند اندوه می گوید:” کهنه آشپزی متخصص Chandri Bhat. این هشتاد ساله که در مالزی زندگی می کند می گوید که یک وعده غذایی متعادل مهم است که برای افزایش ایمنی اما چالش این است که ساخت بیشتر از چه مواد تشکیل دهنده در دسترس هستند.

راهنمای در دست

دلار هنگ کنگ-بر اساس مواد غذایی بلاگر Jeyashri Suresh (www.jeyashriskitchen.com) انعکاس این پینوشت: چگونه او پیروان ما به دنبال کمک به وجود دارد کمبود مواد غذایی هندی. Jeyashri وارد یک دانلود پی دی اف ‘آشپزی’ با آسان تر از دستور العمل های خود را در وبلاگ خود. او به خصوص ومیزان در سرخپوستان زندگی در خارج از کشور با دسترسی محدود به مواد تشکیل دهنده سنتی. “من متوجه شدم که کار از خانه تا به حال به مدیریت کار و کودکان خود را و به دنبال دستور العمل های است که می تواند آماده با هر مواد تشکیل دهنده در دسترس بودند. از سایت من وارد شده حدود 90 دستور العمل شامل صبحانه, ناهار و شام, آنهایی, که همچنین می تواند برای دانش آموزان و لیسانس: مبتدیان که ممکن است به تنهایی زندگی می کنند می گوید:” Jeyashri.

ناگرکویل مواد غذایی مبتنی بر وبلاگ نویس Aarthi Satheesh (www.yummytummyaarthi.com) می گوید که شده اند وجود دارد تعدادی از درخواست های مردم در آمریکا و سنگاپور خاورمیانه و در سراسر هند به صورت ساده و سریع برای آماده سازی دستور العمل های. “مردم ممکن است اما هیچ امکان پخت و پز استادانه و یا ساخت چیزی عجیب و غریب به عنوان مواد تشکیل دهنده ویژه ای سخت برای پیدا کردن در حال حاضر. من لیستی از 83 dosas که من در حال حاضر منتشر شده در وب سایت من می گوید:” Aarthi. “همانطور که همه استرس من را انتخاب کرده اند dosa دستور العمل های است که می تواند فورا با حداقل سنگ زنی و یا تخمیر اما در همان زمان مغذی,” او می گوید.

Dosa waffles by food blogger Aarthi Satheesh

اسپاگتی cheela, نان, dosa, گندم adai برخی از دستور العمل های است که می تواند به راحتی ساخته شده. “برای اسپاگتی cheelaما فقط نیاز به جوش اسپاگتی اضافه کردن در برخی از sooji (سمولینا) و آرد برنج, سبزیجات خرد شده و فلفل سبز. مخلوط با آب و خمیر آماده است. نان dosa همچنین می توانید آماده شود با استفاده از همان روش اما نان و sooji باید با هم مخلوط با آب در یک مخلوط کن چرخ” توضیح می دهد که Aarthi اضافه کردن یک مثال دیگر: “اگر زمین و تخمیر dosa خمیر موجود در برخی از سبزیجات خرد شده به آن اضافه می شود. این می تواند چاشنی با سبز و فلفل و زنجبیل و برگ گشنیز و ریخت وفل ساز برای ترد dosa وفل.

می گوید Chandri “جنوب هند dosa انواع مواد غذایی راحتی و کمک به ما احساس خوب است که حداقل برخی از چیزهایی که هنوز هم طبیعی است. Adai و pesarattu ارائه بسیار مورد نیاز پروتئین و فیبر; آسان برای آماده سازی حداقل شستشو کردن.” Chandri همچنین می گوید که کشک/ماست که باید در طول این زمان آن را به عنوان ساده به خوشمزه و سالم و مغذی است.

به همین ترتیب او می گوید که نخود را می توان مورد استفاده برای ایجاد حموس است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک نان گسترش و یا به عنوان ترشی برای idli/dosa; می توان آن را منجمد و برای سرگرمی channa یا فقط به sundal به عنوان یک میان وعده. “بادام زمینی برنج با استفاده از این فروشگاه خریداری بادام زمینی بو داده و خشک فلفل قرمز desiccated نارگیل و برنج خوشمزه و مغذی غذا برای خانواده, و آن طول می کشد بیش از 20 دقیقه و کمتر نیاز به مواد تشکیل دهنده. هر چه آماده سازی مواد مورد استفاده خواهد بود بیش از سه یا چهار می گوید:” Jeyashri.

Chole by food blogger Jeyashri Suresh

“من مشاهده می کنیم که بسیاری از خانواده ها در حال رفتن به خود را دستور العمل های مادر بزرگ در طول مستند می گوید:” بنگلور-وبلاگ نویس بر اساس Chitra Sendhil (www.chitrasfoodbook.com) که به قرار دادن با هم یک هندی گیاهی مستند آشپزی در وب سایت خود را. “به عنوان نفر از گروه های سنی مختلف در حال حاضر به طور فعال در پخت و پز, من متمرکز گیاهی یک دیگ غذا برای ناهار و شام. Sambar برنج یا فشار-اجاق گاز بریانی سبزیجات می تواند در کمتر از 30 دقیقه. دستور العمل های من هستند قدردانی جوان خسته مادرانی که نوزادان و در حال کار از خانه و همچنین لیسانس و مبتدیان می گوید:” Chitra. برنج و دال, گوجه فرنگی, پیاز, مخلوط سبزیجات و آماده sambar پودر را می توان پخته شده در اجاق گاز فشار برای یک وعده غذایی خوشمزه او می گوید:”Kondakadala (channa) kurma است یکی از محبوب گلدان ظرف است که می تواند ذخیره می شود برای چند روز.”

“این مستند ساخته شده است که جوانان درک تلاش می رود که حتی به ساده ترین ظرف و من متوجه است که آنها به تدریج شروع به نشان دادن علاقه به پخت و پز می گوید:” Jeyashri. وبلاگ نویسان مواد غذایی در سراسر جهان خوشحال هستند به یاد داشته باشید که خانواده ها هزینه های زیادی از زمان پخت و پز و تلاش برای آزمایش با دستور العمل های جدیدتر. آنها همچنین کمک به نشان می دهد دستور العمل های است که می تواند ساخته شده با استفاده از محدود مواد تشکیل دهنده خود را پیروان دسترسی به طول مستند. “پخت و پز یک مهارت بقا و در حال حاضر آن است که از همه بیشتر مربوطه در سراسر جهان و من خوشحالم که وبلاگ نویسان به رسمیت شناخته شده خیلی بیشتر طول COVID-19 بحران” Jeyashri می گوید.

Ragi dosa by food blogger Aarthi Satheesh

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im