‘وجود رفاقت در آشپزخانه’

این قدردانی متقابل است که تابش از مری سو Milliken و آشا گومز قابل لمس است. دو سرآشپزها در حال ملاقات برای اولین بار در خاک هند به بحث در مورد مهمان خود را روی لئامت دادن با هندو. Milliken بازگو چگونه این دو برای اولین بار ملاقات نمود “ما در پالم اسپرینگز با هم در یک جیمز ریش بنیاد یک نوع برگزاری سرآشپزها که علاقه مند به کار در حمایت و کار برای حمایت از اهداف توسعه پایدار است که تقاطع با سیستم غذایی در بسیاری از راه.” وجود دارد و در صورت لمس هیجان در هوا به عنوان آنها صحبت می کنند با هر علاقه مند به کاوش بمبئی با دیگر قبل از پوشیدن خود آشپز کت.

‘There’s a camaraderie in the kitchen’

دو زن نیز اتفاق می افتد, افراد مشهور, سرآشپزها Milliken برای رستوران ها در سراسر لس آنجلس و لاس وگاس در علاوه بر این به پنج اشپزی او نوشته است و ظاهر او در بالا آشپز کارشناسی ارشد و گومز برای آشپزی استودیو در آتلانتا سوم فضای کتاب آشپزی خود را و به نوبه خود او را در دیوید چانگ محبوب Netflix ویژه زشت خوشمزه.

برای اولین بار همکاران

آنها هرگز با هم پخته شده اما انجام خواهد شد تا برای اولین بار در این آخر هفته در مجله خیابانی ، در حالی که Milliken است شناخته شده برای خود کرایه گومز آمده است شهرت او در جنوب هند مواد غذایی هر چند منو برای آخر هفته تساوی در سفر خود و منافع. بنابراین شما می توانید انتظار یک paella مرغ و غذاهای دریایی از گومز و یک ساعتی و خرچنگ agua شیلی از Milliken به برجسته دو ظروف.

‘There’s a camaraderie in the kitchen’

وقتی پرسیده شد که اگر آنها می تواند کمک به یکدیگر در آشپزخانه, مادر گومز, که بیشتر انیمیشن از این دو می گوید: “آن همه نوع گرد هم آمدند زیبایی” قبل از اضافه کردن “وجود دارد یک رفاقت در آشپزخانه به عنوان سرآشپزها من نمی خواهم به احساس جدا شده است.” Milliken که تا به حال یک روز به acclimatise به بمبئی میافزاید زبان به گومز “من تو را دیدم برخی از سبز نخود است که ما می توانید استفاده کنید در paella آن را خوشمزه خواهد بود. من که در خانه گاهی اوقات.” این تفکرات punctuate گفتگو می کند که این مصاحبه بیشتر از یک interloper در طول یک چت دوستانه.

مواد غذایی طرفداران

Milliken و گومز در کشور به عنوان بخشی از یک سفر سازمان یافته توسط ما به اشتراک گذاشتن قدرت است. می گوید گومز در جنوب لگدمال “ما هر دو واقعا پرشور در مورد وکالت کاری که ما انجام می دهیم. در ایالات متحده در حال حاضر سرآشپزها واقعا گرفته در وکالت.” به عنوان بخشی از سفر خود را, آنها در حال رفتن به ملاقات با سرآشپزها در کشور و دیدن چگونه بودجه خود را از Akshaya Patra (از طریق به اشتراک گذاری قدرت ما که در آن Milliken است در هیئت مدیره) تأثیر است زندگی کودکان در سراسر کشور است. این دو جای تعجب نیست که هیجان زده برای دیدن چگونه مواد غذایی پخته شده در مقیاس خواستار گومز با توضیح “آشپزخانه خود را بیش از 100,000 وعده های غذایی در روز است.” آنها به دنبال درس را به بازگشت به خانه که در آن به عنوان Milliken توضیح می دهد که آن را “بچه ها زمانی که آنها رسیدن به مدرسه خود را کام هستند مشروط به تنها می خواهید به خوردن قند و چربی و نمک است. مواد غذایی است که واقعا فقط سالم نیست.”

برای چند روز آینده وجود دارد یک هیجان برای کشف این شهر از آن مواد غذایی و عرضه آن به بازارها و اسکله و مناظر توریستی. گومز می گوید الهام بخش برای او فوق paella آمد از این واقعیت است که “بمبئی است که چنین غذاهای دریایی بزرگ شهر.” او به خصوص به دنبال به جلو به سفر خود به ساسون حوض. Milliken مرز کوره خدمت ممکن مدرن مکزیکی’ اما به عنوان او روشن می سازد و در طول صحبت خود را پخت و پز تعریف شده است سفر خود را. او همیشه هیجان زده به فراتر از کرایه او یاد گرفته در حالی که سفر از طریق مکزیک از پایتخت مکزیک شهر به پوبلو و فراتر از آن. قبل از بمبئی او در قاهره و او به نظر می رسد در سفر به عنوان یک راه برای کشف جهان و غذا در حال خدمت فرهنگ های مختلف است.

گومز که حک شده یک هویت برای خودش به عنوان یک مهاجر نسل اول از کرالا است که به دنبال گسترش آشپزی او افق و synthesise الهام بخش و تکنیک های او یاد گرفته در حالی که سفر در جهان است. هر دو را ببینید آخر این هفته pop-up به عنوان بخشی از این سفر گسترش از هند به آشپزخانه خود را در ایالات متحده است.

کتاب شام در فوریه 1 یا صبحانه در فوریه 2 در Street Magazine, آشپزخانه, دیدن خودی.در

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>