نیاز برآورده نشده برای پیشگیری از بارداری در هند

بمبئی: هند در مجموع میزان باروری (TFR) ممکن است کاهش یافته است به طور قابل توجهی در طول سال وجود دارد اما همچنان چالش های قابل توجه در خانواده با توجه به تحقیقات جدید. در یک اقتصادی و سیاسی هفتگی مقاله Purushottam M. Kulkarni از دانشگاه جواهر لعل نهرو نشان می دهد که میزان نیاز برآورده نشده برای پیشگیری از بارداری در هند.

با استفاده از داده های مختلف دور از خانواده های ملی بررسی سلامت و (NFHS) او نشان می دهد که در حالی که وجود دارد کاهش پیدا کند و نیاز برآورده نشده برای پیشگیری از بارداری از خدمات 1992-93 (NFHS-1) از طریق به 2005-06 (NFHS-3) بین 2005-06 و 2015-16 (NFHS-4) وجود ندارد هیچ بهبود قابل توجهی در دسترسی به پیشگیری از بارداری.

این ‘نیاز برآورده نشده برای پیشگیری از بارداری است که اندازه گیری به عنوان بسیاری از زنان در نظر گرفته بارور که می خواهند برای به تعویق انداختن تولد بعدی خود را و یا جلوگیری از باروری در دسترس نباشد اما هنوز با استفاده از روش های پيشگيری از بارداری. این همچنین شامل آن دسته از زنانی که ناخواسته زمان بارداری و آخرین تولد mistimed یا ناخواسته.

Kulkarni برجسته است که حدود 13 درصد از زوج های تحت این رده سقوط کرد اما دریافت نکرده بهداشتى خدمات آنها مورد نظر است. در این دسته وجود دارد قابل توجه تفاوت بین ایالتی.

در اوتار پرادش, Bihar, ناگالند و مگالایا نیاز برآورده نشده بالاتر است (بیش از 25%) بوده است و پس از 1992-93. در مقابل, آندرا پرادش, پنجاب, Telangana و بنگال را به طور قابل توجهی پایین تر نیاز برآورده نشده (کمتر از 8 درصد). درون متحده آن است که فقیرترین بخش از جمعیت است که بدترین آسیب دیده.

نویسنده نشان می دهد هند نیاز برآورده نشده برای پیشگیری از بارداری است که خدمات بهداشت و شکست. او استدلال می کند که کاهش نرخ باروری باید بدان معنی است که خانواده از دیگر اولویت بندی میان سلامت عمومی کارگران.

همچنین بخوانید: Stagnancy در نیاز برآورده نشده برای خانواده برنامه ریزی در هند

ضربه محکم و ناگهانی واقع امکانات جدید و جالب می خواند از دنیای پژوهش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>