“من نمی توانم بیان شادی من در این شناخت. من خیلی سخت کار می کرد و آن را پر می کند من با چنین شادی که در چشمان من نیز می گوید:” Sreenivasan K در حال به رسمیت شناخته شده توسط ملی ببر حفاظت از اقتدار (NTCA) وزارت محیط زیست و جنگل و آب و هوا برای دانش و تلاش در ببر نظارت در Parambikulam رزرو ببر. او یکی از شش خط مقدم کارکنان — جنگل نشین, جنگل, گارد Watcher — از سراسر هند که در شرکت.

با نام مستعار ببر Sreeni او متولد و بزرگ شده در جنگل های Parambikulam که در آن او زندگی می کند با همسر و سه فرزند. به عنوان یک کودک Sreenivasan خواهد همراه پدرش که یک فیلبان و کاوش در جنگل در نتیجه.

Vysak Sasikumar معاون IFS Parambikulam ببر رزرو می گوید: “Sreeni متعلق به Malasar یکی از چهار قبیله ای جوامع در تپه شده است و کار با ما برای 20 سال گذشته است. او به عنوان یک بیننده و کمک جنگل کارکنان در گشت.”

ده سال پیش در جنگل های گروه آغاز شد, علمی مدیریت حیات وحش و تشکیل یک ببر نظارت بر تیم از 13 عضو همه آنها متعلق به قبایل از این منطقه است. Sreeni بود یک بخشی از این را به عنوان دانش خود را از خواندن چشم انداز استثنایی بود.

“ببر نظارت یک مطالعه طولانی مدت بر پویایی جمعیت ببر. زودتر میناکاری علامت روش به دنبال داشت اما آن را غیرعلمی. حیات وحش موسسه در دهرادون حاوی یک روش است که بر اساس یک سیستم شبکه است. کل جنگل تقسیم شده است شبکه ها و فرکانس ببر رؤیت در شبکه های گرفتار در دوربین. Srinivasan این تخصص می گوید:” Vysak.

Sreeni می گوید که او اندیش ببر نزدیک به 2000 بار. پس از یک بخشی جنگل افسر استعداد او در سال 2010 او قادر به شلیک ببر و ارائه شواهد. یکی از چشمگیر ترین عکس از پنج ببر در یک قاب.

تخصص او همچنین باعث می شود او بیشتر به دنبال پس از عزل توسط محققان آمده است که به جنگل برای مطالعه در عمق. او همچنین یک معلم در طبیعت اردوگاه های مسکونی برنامه برای مدارس توسط دولت کرالا.

Shefiq Basheer Ahammed مشترک RTO و حیات وحش, عکاس, همواره انتخاب Sreeni به راهنمای خود را در وحشی برای 15 سال گذشته. “او می داند که در هر گوشه و مخفیگاه از Parambikulam و دانش اضافی در مورد حیوانات, جمعیت می گوید:” Shefiq اضافه کرد که Sreeni می داند برای تلفن های موبایل از جنگل — از نزدیک شدن به حیوانات, پلنگ یا ببر در این نزدیکی هست.

Shefiq به یاد می آورد یک حادثه وقتی او را نجات داد از یک دارای دندان گراز تنها به دلیل یک هشدار به موقع توسط Sreeni. “آن صبح مه آلود و دید ضعیف بود. به طور کلی زمانی که یک دارای دندان گراز پیاده روی خود باز گوش برس در مقابل برگ و برخی از صدا. این بار آن را بسیار آرام اما Sreeni حس حیوانی و از من خواست به مرحله دور است. تا به حال من پرداخت نمی توجه من نمی خواهد زنده باشد.”

Shefiq vouches که ببر در جنگل می دانم Sreeni هست. “اگر آن را یکی دیگر از ببر خواهد حمله کند اما او آنها آرامش و تقریبا در برخواهد داشت. این که چگونه من به آنها شلیک.”

از رابطه اش با ببر 38 ساله Sreeni می گوید: “در 15 روز زمینه سفر من ممکن است دیدن ببر در حدود چهار تا پنج بار اما ببر مرا می بیند روزانه; او مرا می شناسد و می داند که من هیچ تهدیدی برای او.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im