مرد از کرالا که درمان yaws در 1930s

دو مرد در یک ماموریت در یک bullockcart. پوشش زمین پر از تپه آسان نبود در اواسط دهه 1930 هنگامی که در جاده ها بودند ، حرکت از روستا به روستا و راه رفتن را از طریق مزارع برنج و دوغاب در منطقه روستایی از Kadakkal در حال حاضر در کلم منطقه نزدیک به 50 متر از تریواندروم, کرالا, بودند,,,, Dr Sankaran Govindan و compounder Padmanabhan Pillai. بیش از سه سال آنها تزریق بیش از 12,500 بیماران با دارو به درمان آنها را از گرمسیری عفونت باکتریایی yaws که mutilating و فلج کننده مردم است.

به عنوان پزشکان و کارکنان بهداشت نبرد COVID-19 جهان بیش از Dr G Krishnakumar عقب به دورانی که پدر او سخت کار می کرد برای درمان مردم Kadakkal از yaws یک عفونت موثر بر پوست و استخوان و مفاصل, است که بومی در مناطق کوهستانی ایالت princely esrtwhile Travancore در هند south-west coast.

A patient of Dr Govindan’s in Kadakkal. (left) Before treatment and (right) after the treatment

یک بیمار از دکتر Govindan را در Kadakkal. (سمت چپ) قبل از درمان و (راست) پس از درمان | عکس های اعتباری: آرایش ویژه

Dr Govindan سپس یک دکتر جوان در سی سالگی خود را که می خواهم مدرس فارغ التحصیل از کالج پزشکی زمان خود را ارسال برای اولین بار به عنوان افسر پزشکی در 1935-36 در دولت درمانگاه در Kadakkal. پدرش Shangu Vaidyan بود Kottaram Vaidyan (کاخ پزشک) و او پسر خود را برای آموزش عالی به چه پس از آن مدرس.

علاج بضد هنوز ناشناخته سیستم درمان در مناطق روستایی Kadakkal اما دکتر جوان کار و نگرش و صداقت به تدریج او را به ارمغان آورد بیماران. در این عمدتا کشاورزی منطقه مسکونی حاشیه کشاورزان و مردم قبایل در تپه Dr Govindan متوجه ضایعه رخ داده است که در بسیاری از مردم از گروه های سنی مختلف به خصوص در میان کسانی که زندگی در محله های نزدیک. او شناسایی آن به عنوان yaws است که از نزدیک مربوط به باکتری است که باعث سفلیس, هر چند آن است که انتقال از طریق مقاربت جنسی. گسترش آن از طریق تماس مستقیم با زخم آلوده به جای.

چه چیزی باعث Yaws

  • Yaws یک بیماری ناشی از Treponema pallidum subsp. pertenueیک باکتری های نزدیک و مرتبط با Treponema pallidum که باعث سفلیس. باکتری انتقال توسط تماس مستقیم به دست آورد و در طول دوران کودکی و می تواند باعث شدید اواخر تظاهرات سال بعد از عفونت اولیه.

“پدر من شروع به مستندسازی این بیماری و درمان آن در یک آلبوم-تقدیر-مجله است که او به دقت نگهداری می شود در سال 1936” دکتر Krishnakumar می گوید به آرامی تبدیل صفحات از دو آلبوم فاسد با سن و صحبت از دوران قبل از ورود آنتی بیوتیک ها زمانی که پزشکان و compounders مشغول به کار دست در دست به دارو.

یک چیزی که با عجله در مجله همراه با عکس, توضیح می دهد که یافته های خود را و پیشرفت این بیماری است. او اشاره کرد که اولیه ضایعه اغلب رخ می دهد در سایت موجود زخم یا کبودی پاسخ نمی دهند به هر محلی از درمان و همچنان ادامه دارد ، کودکان مستعد ابتلا به yaws شاید به دلیل پوست حساس و سلامت فقیر.

Kadakkal Government dispensary in the thirties where Dr Sankaran Govindan was appointed as medical officer

Kadakkal دولت درمانگاه در سی سالگی که در آن دکتر Sankaran Govindan منصوب شد و به عنوان افسر پزشکی | عکس های اعتباری: آرایش ویژه

Dr Govindan دریافتند که کودکان سالم با اولیه یا ثانویه تظاهرات قادر به مقاومت در برابر بیماری بلکه در هر نقطه ای از زمان که خود ایمنی در معرض خطر بود آنها را طعمه به آن است. “ثانویه تظاهرات گاهی اوقات به نظر می رسد پس از یک دوره از سال…. این زخم شدن بیماری طولانی تر و بسیار مخرب است. این باعث می شود بیمار فلج. …کمان, پاهای, یکی از ویژگی های مشخصه از Yaws,” او نوشت.

در آن روز yaws در نظر گرفته شد علاج ناپذیر است. Dr Govindan یافت که Neo-Salvarsan یک داروی ساخته شده در آلمان یافت شد موثر در درمان این بیماری است. اما او می دانست که این امر می تواند بیش از حد پر هزینه برای درمان یک گروه بزرگی از مردم به ویژه کسانی که او تحت درمان که عمدتا محروم.

The man from Kerala who cured yaws in the 1930s

“زمانی که او به عنوان خوانده شده در مورد یک درمان جایگزین برای yaws و دریافتند که ترکیبات بیسموت استفاده شده در درمان سفلیس از 1921. بلافاصله با او تماس دوستان خود را Narayanan Potti سپس رئیس گروه شیمی در دانشگاه کالج در Thiruvananthapura می گوید:” Dr Krishnakumar.

استاد Potti موفق به synthesise و پاک کردن سدیم بیسموت نمک اسید تارتاریک برای او در مقادیر کافی برای انبوه استفاده کنید. او آن را به نام Bisota. Dr Govindan و دستیاران او در سفر از روستا به روستا تزریق یک دوز به هر یک از کسانی که دچار yaws. به عنوان یک نتیجه از کار خستگی ناپذیر yaws بود ریشه کن از Kadakkal و مناطق اطراف آن می گوید تاریخی مقاله منتشر شده در مجله انجمن پزشکان هند که دکتر Krishnakumar نوشت.

The nameplate of the new medical officer with the year given according to the Malayalam calendar

Nameplate جدید افسر پزشکی با سال داده شده با توجه به Malayalam تقویم | عکس های اعتباری: آرایش ویژه

“پدرم به من گفت در مورد این زمانی که من یک کودک بود. در حال حاضر این آلبوم همه که باقی می ماند و از آن مهم سفر است. هنگامی که Trivandrum کالج پزشکی آمد تا در Thiruvananthpuram منصوب شد و در بخش جراحی. پس از بازنشستگی او در سال 1962 به عنوان استاد جراحی در کالیکوت کالج پزشکی او تاسیس Govidan بیمارستان در سال 1966 می گوید:” Krishnakumar.

او اضافه می کند که تا زمانی که پدر او تمرین, بیماران, استفاده از Kadakkal برای درمان. امروز Kadakkal شهر و بسیاری از به یاد داشته باشید کار خود را برای اولین بار ،

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر