مرد از ایتالیا که گرفته می شود بیش از یک رستوران و آشپزخانه. و او یک آشپز

در قریب به نوبه خود از وقایع یک اصیل tiramisu رهبری یک کسی که شام میخورد به بیش رستوران آشپزخانه.

مرد در سوال Juan Jose یک اقامت طولانی مهمان Novotel چنای Chamiers جاده ها است. ایتالیایی و پرتغالی تبار این زن 47 ساله صرف نزدیک به 30 سال زندگی در شهرداری Sernaglia della Battaglia و بعد از آن در شهر منتبللونا. آخرین دیده می شود او شلاق تا خود را از دستور العمل های ایتالیایی در مواد غذایی, بورس هتل و کافی شاپ.

“یک روز من سعی کردم tiramisu در اینجا و گفت که آنها را به تماس با آن است. برای اینکه عادلانه آن طعم خوب اما به نظر من این درست نیست تیرامیسو,” او می گوید. لیست مواد تشکیل دهنده و روش که با آن ساخته شده است در بازگشت به خانه در ایتالیا او اضافه می کند که دستور العمل های سنتی حاوی الکل است.

واضح است که او به نظر می رسد unamused توسط Indianised ایتالیایی طعم. وجود تصورات غلط او می گوید. “مردم اغلب فکر می کنم ما اضافه کردن سیر در همه چیز که درست نیست. ما لازم نیست که با سیر در ایتالیا” او اعلام کرد.

یکی دیگر از چیزی است که برگ های او آشکارا ناراحت است ماکارونی پر شده با مرغ و کلم بروکلی و اضافات. “اگر این پستو, پاستا پستو با شکوه است. اگر شما می خواهید مرغ فقط سفارش جوجه کباب در کنار” او می گوید: صدایی نیم خوشحال نیمه برافروخته. به عنوان برای اضافه کردن چاشنی و سس گوجه فرنگی به مواد غذایی… شما بهتر است مطمئن شوید که دستان خود را به دور از آنها را زمانی که او در اطراف میز خود را.

خوان عاشق مواد غذایی است. او معتقد است که اگر شما می خواهم به خوردن اما نمی دانید که چگونه به طبخ از دست شما مقدار زیادی از لذت.

“من شروع به پخت و پز در 24 به زودی بعد از عروسی من. اما این بدان معنا نیست که همسر من می توانم کوک” او مکث برای اثر و grinning می افزاید: “او خیلی بهتر از من. گاهی اوقات زمانی که من هستم, آشپزی, اینجا, من تلفن خود را به درخواست او برای دستور العمل.”

The man from Italy who has taken over a restaurant's kitchen. And no, he's not a chef

خوان خانواده است که در حال حاضر بر اساس کانادا در حالی که او شده است در چنای برای تقریبا یک سال کار به عنوان یک کارمند برای وال شرکت مهندسی. کار نیز او را گرفته به مالزی و دانمارک و آلمان.

او شروع به بازدید از هند در اوایل سال 2000. با وجود داشتن سفر گسترده خوان cheekily می گوید: “من هرگز غذا خوردن ایتالیایی در هر نقطه به دلیل آن را نمی ایتالیایی.”

پس از خود را به طور منظم روز کار Juan بازگشت به هتل های 7 ساعت و 8 pm او دون صحن در حالی که شدت دادن دستورالعمل در آشپزخانه همراه با آشپز Kalaiselvan Manivannan.

امروز او است که بحث در مورد چگونه به انجام راویولی پر کردن است. Juan ایجاد کرده است یک شام بوفه است که چرخهای منو برای 14 روز. منو ارائه می دهد سه حالت مختلف پاستا یکی risotto سه پیش سه دوره اصلی, پیتزا, bruschettas و البته ریشه و علت وجود او در آشپزخانه در مواد غذایی ارز — tiramisu.

نسخه خود را مرطوب و نرم های غنی شده با کاکائو و redolent با طعم قهوه. “من می دانستم که من یک آشپز خوب زمانی که من متوجه شدم دو چیز است: یکی از مهمترین چیزهایی که در آشپزخانه یک بار من انجام شد پخت و پز و و دو من می تواند آماده سازی یک وعده غذایی را با هر چه که در داخل یخچال,” او می گوید.

با وجود عشق خود را برای همه چیز, آشپزی, خوان می گوید که او ترجیح می دهد به یک حرفه ای از آن است. “آن را بیش از حد سخت کار” او grins.

خوان خوزه شام پخت و پز در مواد غذایی ارز تا 1 مارس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>