‘ایده این است به آن لذت ببرید با سرآشپزها’

آشپز بو کیم و پابلو نرنااجو Agular در حال ایستاده در خارج کثیف نان در کامالا آسیاب پایین تر پارل و به اشتراک گذاشتن یک خنده. هر دو flaunting شبیه پیراهن – کیم ساحل chappals چاپ بیش از همه Agular را چاپ شده است با پاهای برهنه. “ما آتش می گوید:” کیم که ما گام به گام در داخل. نئون صورتی, علامت, ‘بیایید کثیف” و خارج از غرفه همراه با براق دیسکو توپ و خط زرد لامپ رفتن تمام راه را بر روی سقف است که نرخهای پایین به دیوار نصب شده با مینی صفحه نمایش تلویزیون. پرنیان است سرما و ما “در برای برخی از سرگرم کننده” Agular انگلیسی دوبله. او ورزشی است یک مدل موی جدید خود را زودتر کثیف نگاه شده است mowed تمیز.

خلاق همکاری

برای خاص که پنج شنبه, Agular در زمان بیش از بو آشپزخانه به ایجاد 10 ظروف الهام گیری از کلمبیا-مجارستانی ریشه. این بخشی از کیم ‘بو خدمه’ یک pop-up شب یک بار در ماه و در یک روز شنبه که در آن او دعوت از یک آشپز به بیش آشپزخانه خود را. این همکاری آغاز شد و با ویکی Ratnani dishing از یک ماهیچه سماق و میگو و کرالا گوشت در نان ماه اول به تازگی با Seefah قرار دادن تایلندی همچنین قابلیت استفاده کنید.

این ایده ناشی از بو کیم زمان در شیکاگو جایی که سرآشپزها را بیش از میله و آشپزخانه نظیر سرآشپزها و یک شب برای صنعت مردمی است. “ایده این است به آن لذت ببرید با سرآشپزها و تبدیل آن به یک خنک شب. به عنوان سرآشپزها ما هم گیر پشت نوار و یا آشپزخانه و هیچ کس هم به مرحله و برداشتن برخی از زمان در این هفته است. می شود این مراسم از انواع” کیم می گوید. در نان, ترین غذاهای چیزی داخل مستی بائو و یا رول. “این یک تجربه بزرگ برای کارکنان آشپزخانه به عنوان آنها را وادار به یادگیری آشپزی های جدید, کار جدید با سرآشپز و آشپز یک تغییر از به طور منظم منو. ما گزاف گویی کردن ایده ها با هم و سپس آثار آشپز با تیم. ما در کوکتل با هم.”

قسمت سه

از Agular منو یک ظرف با الهام از مادر بزرگ خود را می ایستد. دالی Muchacho بائو که می آید با هشت ساعت آهسته پخته پخته چرم گاومیش. “قهوه گشنیز و jaggery – این سه طعم است که مرا به یاد مادر بزرگ من ، او استفاده می شود به این ملایم پخته شده از چرم گاومیش ظرف و من تنها تلاش برای از نو خلق کردن آن است. من از او پرسید که بیش از حد در اواخر زندگی خود را برای این دستور غذا. او بیش از حد بیمار پس از آن و فراموش کرده بود دستور. علاوه بر این قهوه در ظرف من نوستالژی. گوشت او را این براق کت از jaggery کارامل. من پایان آن را در کوره به آن crunchiness” می گویند Agular. برای گیاه خواران Agular است هدایت روشن از قارچ-پنیر و سیب زمینی. در عوض او با زمستان هویج که در حال بیرون رفتن از فصل. مرکبات بودن طعم دهنده مورد علاقه خود را, او با استفاده از رنگ نارنجی برای tanginess.

مواد غذایی رفقا

بو و Agular ملاقات چهار سال پیش زمانی که آنها نقل مکان کرد به بمبئی سه ماه از هم جدا. “ما قطع زیادی این باعث می شود آن را آسان برای کار با هم. برای کوکتل, ما فقط رفت و با جریان” این دو می خندد همانطور که ما در بالا بردن ابرو در صبحانه یک کوکتل ساخته شده با استفاده از غلات صبحانه تنومند, بستنی توت فرنگی, مربا و کره بادام زمینی. معلوم است که ما سعی می کنیم آن را در شب آن چیزی است که بو قول: بالغ میلک شیک.

ما نوشیدنی مورد علاقه است سیاه و سفید با الهام از روز خود را به مهمانی و کشف بارها در بمبئی. یک شات از Jim Beam, دودی, دارچین و پرتقال liquer آن است که متعادل دستور است که ما را نگه می دارد گرم تمام شب.

از غذا های مورد علاقه از شب همزمان با بو – میگو ceviche. آن است که اسیدی تند, با sriracha و شیرین پایان با تشکر از ترشی پیاز. “این غذا مرا به یاد دوران کودکی من است. یکی از عموهای من مکزیکی بود و این غذا مرا به یاد پخت و پز خود را می گوید:” بو.

دسر با یک لمس تلخ با مرکبات و وانیل و دانه فلفل و نعناع. “من با استفاده از گریپ فروت به اضافه کردن یک ضربه تلخ. این خطر به دلیل سرخپوستان مانند خود, دسر, شیرین, اما من بیشتر هیجان زده در مورد این یکی می گوید:” Agular. ما اسلاید یک قاشق به کیک اسفنجی است که صدر با کرم وانیل فوم. انبوه کیک ازدواج کرم روشن و گریپ فروت برگ طعم غذا در دهان تلخ. آن است که بسیار تلخ ما به او بگویید. “شما باید سعی کردم نسخه اصلی,” او می خندد. لایه دوم یک منحط سخن بی معنی وبیهوده شکلات همراه با یک سس شکلات با تکیلا ژله که کاهش حق را از طریق شیرینی.

آشپزخانه محرمانه

از قبل-یو پی اس های پاپ, Kim برنامه ای برای ترکیب نسخه Seefah را ترد گوشت خوک مستی. “این همان است که ظرف, اما من به شما ادای احترام به ظرف او ایجاد شده است. “غذاهای که ما ساخته شده در همکاری ما شد تایلندی مرغ تند بائو بره Massaman Bao Okonomiyaki, Cripy گوشت خوک شکم را با فلفل و سیر و میگو Kushi کاتسو با کاری مایو. همکاری با دیگر سرآشپزها و یا رستوران است که همیشه سرگرم کننده برای ما بود. این مهم است زیرا چنین اتفاقاتی همیشه یک تجربه یادگیری بزرگ نشست جدید سرآشپزها و بازی با مواد جدید,” او به ما می گوید. هنگامی که ما prod او در مورد آن آشپز راس پاپ آپ جدید, کیم حاضر به اجازه دهید ما در نام. اما او وعده از آن خواهد شد یک خوشمزه صبر کنید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>