این ‘بزرگترین خطر برای سلامت انسان: آلودگی هوا

آلودگی هوا کاهش امید به زندگی برای هر مرد ، زن و کودک بر روی زمین نزدیک به دو سال با توجه به آمار منتشر شده در روز شنبه که به گفته کارشناسان نشان داد کیفیت بد هوا است که “بزرگترین خطر برای سلامت انسان”.

درجه کیفیت زندگی شاخص (AQLI) گفت که به عنوان مسابقات جهانی برای پیدا کردن واکسن به COVID-19 همه گیر تحت کنترل آلودگی هوا ادامه خواهد داد به علت میلیاردها نفر از مردم منجر به کوتاه تر و مریض تر زندگی در سراسر جهان است.

شاخص تبدیل ذرات آلودگی هوا — به طور عمده از سوختن سوخت های فسیلی — به تاثیر آن بر سلامت انسان است.

آن را یافت که با وجود کاهش قابل توجهی در ذرات معلق در چین-یک بار یکی از آلوده ترین کشورها — به طور کلی میزان آلودگی هوا مانده بود و با ثبات در طول دو دهه گذشته.

در کشورهایی مانند هند و بنگلادش آلودگی هوا آنقدر شدید است که آن را در حال حاضر کاهش میانگین طول عمر در برخی از مناطق نزدیک به یک دهه است.

نویسندگان این تحقیق گفت: کیفیت هوا بسیاری از انسان ها نفس تشکیل مراتب بالاتر خطر سلامت از COVID-19.

“اگر تهدید از coronavirus قبر است و سزاوار هر بیت از توجه آن است که گرفتن استقبال جدی از آلودگی هوا با مشابه قدرت اجازه می دهد میلیاردها نفر از مردم منجر به طولانی تر و زندگی سالم گفت:” مایکل گرین استون خالق AQLI.

نزدیک به یک چهارم از جمعیت جهان زندگی فقط در چهار جنوبی کشورهای آسیایی هستند که در میان آلوده ترین — بنگلادش و هند و نپال و پاکستان است.

AQLI یافت که این جمعیت را ببینید طول عمر خود را قطع پنج سال به طور متوسط بعد از اینکه در معرض آلودگی سطح 44 درصد بالاتر از 20 سال پیش.

میلیون ها نفر از دست دادن آن سال گفت که ذرات آلودگی نیز یک “signifiant نگرانی” در سراسر آسیای جنوب شرقی که در آن جنگل و محصول آتش سوزی شد ترکیب با ترافیک و نیروگاه دود برای ایجاد سمی هوا.

برخی از 89 درصد از منطقه 650 میلیون نفر در مناطقی زندگی می کنند که آلودگی هوا بیش از سازمان جهانی بهداشت دستورالعمل های توصیه شده.

در حالی که مکان هایی مانند ایالات متحده و اروپا و ژاپن موفق در بهبود کیفیت هوا, آلودگی, هنوز هم طول می کشد به طور متوسط دو سال خاموش امید به زندگی در سراسر جهان AQLI گفت.

بنگلادش دارای بدترین کیفیت هوا در هر کشوری و در حدود 250 میلیون نفر از هند در ایالت های شمالی را از دست دادن هشت سال از عمر به طور متوسط مگر اینکه آلودگی تحت کنترل در آورده است.

مطالعات متعددی نشان داده اند که قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا نیز یک کلید COVID-19 عامل خطر و گرین استون خواست دولت را به اولویت کیفیت هوا پس از همه گیر.

“هیچ شات در بازو را کاهش آلودگی هوا گفت:” گرین استون از انرژی موسسه سیاست در دانشگاه شیکاگو است.

“راه حل نهفته در قوی سیاست عمومی” او گفت:.

اشتراک در خبرنامه

* ایمیل معتبر وارد نمایید

* با تشکر از شما برای عضویت در خبرنامه ما.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurgüvenilir mobil ödeme bozdurmasu tesisatçısıborder colliebuy instagram followershtml nullednulled themes1xbet girişMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme