مشکل این است که مایل به افزایش صادرات و به طور فزاینده ای حمایتی در همان زمان کار در اهداف متقابل. و این خبر بدی.

در واقع افزایش عوارض گمرکی می رود در برابر آنچه انجام شده است از سال 1991 با وظایف بودن برش در تمام طول. این افزایش صادرات (و رشد) همراه است.

وزن متوسط نرخ تعرفه در سال 1990 بود در 56.4%. در FY91 کل صادرات به تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی اندازه گیری اندازه اقتصاد) نسبت 6.24%. در طول سال به عنوان عوارض گمرکی قطع شد صادرات رونق گرفت. سال 2013 میانگین وزنی نرخ تعرفه کاهش یافته بود به 6.34%. صادرات به اوج خود رسید و در FY14 در 25.18 ٪ از تولید ناخالص داخلی. هند-صادرات به تولید ناخالص داخلی نسبت به آینده شده است در طول سال. در FY20 آن است که انتظار می رود در 19.5 درصد از تولید ناخالص داخلی (ثابت در شرایط تنظیم شده برای تورم).

در طول چند سال گذشته دولت و سیاستگذاران به نظر می رسد فراموش کردن این واقعیت اساسی. در این قطعه ما باید کشف این سیاست قطع اتصال از طریق مثال فروتن تلفن همراه و چگونه آن را تبدیل به گران تر و البته حاشیه, در طول سال.

بالاتر حمایت از تولیدات داخلی

تاریخ توسعه اقتصادی نشان می دهد بسیاری از کشورها که از بین رفته اند در حال توسعه به توسعه یافته تبدیل شدن به سازمان ملل انجام داده اند بر اساس یک تولید-led-صادرات انقلاب است. در چند دهه گذشته این اتفاق افتاده با واحدهای تولیدی در کشورهای در حال توسعه تبدیل شدن به یک بخشی از زنجیره ارزش جهانی درگیر در ساخت یک محصول است.

Taking a call
در نظر گرفتن یک تماس

سیاستگذاران و دولت در حال آمدن به تحقق این شرکت. وزیر دارایی Nirmala Sitharaman خلاصه وضعیت کاملا در اخیر بودجه سخنرانی: “هند نیاز به ساخت شبکه ای محصولات. که آن را بخشی از زنجیره ارزش جهانی.”

ایده این است برای شروع در پایین ترین بخش از زنجیره ارزش—مونتاژ محصولات. این است که کار فشرده. و سپس به عنوان اقتصادی بررسی قرار می دهد و آن “شرکت های داخلی فارغ التحصیل تا تولید زنجیره ارزش با شروع با پایین-فن آوری عملیات مانند مونتاژ و سپس حرکت به ساخت اجزای.” این ایده است که برای تشویق این نوع از صادرات است.

مشکل این است که همراه با صادرات جاه طلبی های هند در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای حمایتی. در واقع هیچ کس گفت: این مطلب به وضوح از وزیر دارایی سابق این اواخر آرون برآورده شدهاست در بودجه گفتار او ساخته شده در فوریه 2018: “در این بودجه من در ساخت یک کالیبره خروج از اساسی سیاست در دو دهه گذشته در جایی که این روند تا حد زیادی به کاهش عوارض گمرکی.”

Sitharaman گرفتن جلو این میراث. در بودجه برای FY21 او مطرح گمرکی در 37 اقلام به منظور ارائه یک سطح میدان بازی برای صنعت داخلی است. Sitharaman مطرح گمرکی در 10 آیتم های بیشتر به منظور تولید درآمد اضافی. او بودجه نیز پیشنهاد برای تغییر آداب و رسوم عمل از سال 1962 به دولت قدرت به ممنوعیت واردات یا صادرات هر نوع کالا (در اوایل این تنها اعمال شده به طلا و نقره).

هند شیب نسبت به افزایش حمایت از تولیدات داخلی نیز می تواند دیده می شود در تصمیم دولت برای تبدیل شدن به یک بخشی از توافقنامه تجارت آزاد منطقه ای جامع همکاری اقتصادی.

داده ها تاخیر

میانگین وزنی نرخ تعرفه از هند در سال 2018 بود در 4.88% از 7.32% در سال 2015 است. که گفت:, افزایش حمایت از تولیدات داخلی خواهد شد در نهایت نشان می دهد تا داده ها را به عنوان به خوبی.

در یک سطح و روند بالاتر عوارض گمرکی بر واردات harks به جایگزینی واردات که غالب قبل از سال 1991. پس از آن شرکت شد تشویق به تولید تنها برای بازار داخلی است. اما وجود ذاتی قطع در اینجا با سیاست به معنای تشویق صادرات است.

مانند هند و کشورهای جنوب شرق آسیا نیز آغاز شده و با جایگزینی واردات اما به سرعت تغییر تمرکز خود را به سمت صادرات است. هند همچنان به نفع جایگزینی واردات برای مدت بسیار طولانی تر این بوده پیامدهای آن. هنگامی که شرکت های تولید برای بازار جهانی آنها نیاز به رقابت با بهترین ها در جهان است. این به طور خودکار منجر به یک وضعیت که در آن محصولات است که یک شرکت تولید باید رقابتی جهانی.

با توجه به این هدف این است که برای تبدیل شدن به یک بخشی از زنجیره ارزش جهانی, هندی, شرکت نیاز به رقابتی جهانی. سوال این است که چگونه آنها را تبدیل به رقابتی تنها تولید برای بازار داخلی و نه خارجی رقابت (که بالاتر گمرکی را عملی).

بوق بوق

یکی از داستان های موفقیت را در هند تولید شده از تلفن همراه یا گوشی. آن است که تخمین زده است که تولید گوشی های تلفن همراه رفته است تا از 60 میلیون واحد (به ارزش 18,900 کرور) در FY15 به 290 میلیون واحد (ارزش 1.7 تریلیون دلار) در FY19.

به عنوان در هر صنعت و بدن هند تلفن همراه و الکترونیک انجمن وجود دارد 268 واحد در کشور تولید گوشی ها و قطعات. این واحدها در مجموع ظرفیت تولید 350 میلیون واحد در هر سال و به آنها استخدام 670,000 مردم است. یکی از تاثیر این کاهش مشخص در تلفن همراه واردات است. در FY17 این بود در 75.78 میلیون واحد کاهش یافته و به 26.98 میلیون واحد توسط FY19. این اعداد به سمت موفقیت یک خانه رشد صنعت تلفن همراه.

این موفقیت رسیده است در بازگشت از افزایش عوارض گمرکی بر واردات گوشی های تلفن همراه. به عنوان Rekha Mishra و آناند شانکار از بانک مرکزی هند (RBI) در تجارت بین المللی بخش نوشتن یک مقاله با عنوان هند متصل: تبدیل هند واردات پروفایل: “افزایش پایه حقوق گمرکی بر واردات گوشی های تلفن همراه از صفر به 10 درصد در ماه جولای 2017 و بیشتر به 15 درصد در دسامبر 2017 و به 20% در ماه فوریه 2018 را دلسرد واردات بیشتر در حالی که حمایت از تولید داخلی است.”

همچنین دولت معرفی مرحله به مرحله ساخت برنامه برای گوشی های و مربوط به زیر مجموعه/تولید قطعات از طریق بودجه FY16. بین FY17 و FY19 دولت افزایش پایه گمرکی در 11 بخش است که به ساخت یک تلفن همراه برای تشویق شرکت ها برای تولید این قطعات در هند.

ایده پشت افزایش گمرکی در این محصولات است که تشویق به ساخت قطعات تلفن همراه در کشور است. بالاتر نسبت به یک تلفن همراه ساخته شده است که در هند بیشتر کشور بهره مند خواهند شد.

اما به نظر نمی رسد اتفاق می افتد. این چیزی است که آخرین سروی اقتصادی اشاره و همچنین: “بین سال های 2013 و 2017 در حالی که هند واردات گوشی های مخابراتی کاهش یافته است از $4.47 میلیارد دلار 3.31 میلیارد که از مخابرات قطعات به طور پیوسته افزایش یافته است از $1.34 میلیارد دلار 9.41 میلیارد دلار است.”

در واقع این یک روند است که به نظر می رسد که در ادامه پست 2017 به عنوان به خوبی. در FY19, تلفن همراه, قطعات تلفن همراه به ارزش $16.28 میلیارد دلار وارد شد. این به ما می گوید که هند واردات کمتر گوشی های تلفن همراه در طول سال اما همان درست است در مورد قطعات تلفن همراه.

به عنوان Mishra و شانکار از RBI نوشتن: “تلفن همراه واردات در حال منفی در ارتباط با…واردات قطعات تلفن همراه بنحوی که کاهش در تلفن همراه واردات شده است همراه با افزایش در واردات قطعات تلفن همراه.” بزرگتر نقطه است که بسیار با ارزش است که نمی اضافه شده در داخل کشور. اگر این مورد واردات قطعات تلفن همراه نیز شده است پایین آمدن.

قطع

در بودجه سخنرانی در اوایل این ماه Sitharaman پیشنهاد برای افزایش/آغاز واردات در چند بخش تلفن همراه در FY21. یک گمرکی 10% معرفی شده در, وسیله ارتعاش موتور. در حال حاضر بیایید می گویند یک واحد تولیدی تصمیم به ایجاد این, وسیله ارتعاش موتور در هند. از آن خواهد شد حداقل 10 درصد گران تر از ارتعاش موتور در دسترس از خارج از کشور (با توجه به این که وجود یک وظیفه واردات).

توجه به این حساب هر کسی که قصد دارد گوشی های تلفن همراه برای صادرات بازار شروع خواهد شد با هزینه ضرر. دیگر از ارتعاش موتور, واردات از 10% معرفی شده در پنل صفحه نمایش از تلفن همراه به عنوان به خوبی. بالاتر از این, گمرکی در تخته مدار چاپی مونتاژ شده است از افزایش 10 ٪ به 20٪. همه این را اضافه کنید به هزینه ضرر وقتی که می آید به صادرات است. از این رو افزایش حمایت از تولیدات داخلی تشویق تولید داخلی و نه صادرات. آن است که ارزش به خاطر سپردن که در جهان است و یک بازار بزرگتر از هند است.

این هزینه ضرر خواهد شد تا بیش از یک دوره از زمان اگر یک گمرکی معرفی شده است در بیشتر قطعات. در واقع تا آنجا که به تلفن همراه صادرات نگران هستند و هند صادر شده بود حدود 18 میلیون گوشی در FY19 درآمد $1.4 میلیارد دلار در این فرآیند است. نکته جالب این است که این کشور صادر شده بود گوشی های تلفن همراه به ارزش 2.7 میلیارد دلار در FY13.

این واقعیت است که هند واردات قطعات تلفن همراه شده اند و در حال رشد نیز به ما می گوید که حتی صادر شده است واردات قطعات است که به ساخت یک تلفن همراه است.

مصرف کننده زاویه

در اقتصاد وجود دارد دیده می شود و اثرات وجود دارد نهان اثر است. این اثر دیده می شود از حمایت از تولیدات داخلی بسیار ساده است. آن را می سازد واردات گران و در داخل کشور تولید محصولات قابل دوام. این کمک می کند تا تولید کنندگان داخلی و اجازه می دهد تا آنها را به ماندن در کسب و کار.

اما غیب اثر به این همه عنوان خوب. در طول سال ما اغلب شنیده شعارهای اطراف درخواست مصرف کنندگان برای تحریم محصولات چینی. مشکل این است که هیچ کس در این است که هر کسی مجبور به خرید محصولات چینی. آنها در حال انجام آن از خود اراده تر هستند زیرا آنها ارزش برای پول است. اگر گمرکی افزایش یافته است در این محصولات مردم را مجبور به خرید گران تر در داخل کشور تولید محصولات.

خوب تورم داخلی در گوشی افزایش یافته است و در طول سال (نگاه کنید به نمودار). آن است که یک افزایش بزرگ, اما این افزایش با این وجود. همچنین, آن است که ارزش به خاطر سپردن است که قیمت محصولات الکترونیکی به طور معمول تمایل به سقوط به عنوان زمان می رود و نمی رود. در واقع به هند تبدیل شده است به طور فزاینده حمایتی تلفن همراه, قیمت ها بالا رفته.

نکته جالب این است که در FY20 بین آوریل و دسامبر گوشی, قیمت ها افزایش یافته است و تنها 0.5 درصد. این عمدتا به دلیل جدید گمرکی معرفی شدند و در بخش تلفن همراه در بودجه ارائه شده در جولای 2019. همچنین وظایف در ماژول دوربین از تلفن همراه و شارژر/آداپتور شد کاهش به صفر است. از این رو حمایت از تولیدات داخلی است ضد مصرف کننده.

هنگامی که یک فرد صرف بیشتر در مورد چیزی کاهش در هزینه ها در برخی دیگر از منطقه است. با توجه به این اگر یکی از مزایای کسب و کار با توجه به حمایت از تولیدات داخلی یکی دیگر از کسب و کار و یا کسب و کار دیگر از دست دادن در این فرآیند است. این درست است که این نه چندان آشکار در وهله اول و از این رو است که در نهان اثر حمایت از تولیدات داخلی.

در نتیجه

در دراز مدت و حمایت از تولیدات داخلی به عنوان یک سیاست است که برای صدمه زدن به اقتصاد هند. در همان زمان هند کسب و کار هستند واقعا در یک موقعیت برای رقابت با خارجی ها. پس چه راه ؟ به عنوان بررسی های اقتصادی اشاره می کند: “واحدهای تولیدی باید برای مطابقت با 6,796 رعایت موارد است که خسته کننده و وقت گیر است. آن را باید به ذکر است که این لیست جامع نیست و هر قاعده به هر تولید کننده. آن است که فقط یک تصویر از bewilderingly طیف گسترده ای از قوانین است که در این بخش مواجه است.”

برای استارت این رعایت موارد نیاز به محدودتر هم پایین.

Vivek کال است که یک اقتصاددان و نویسنده از این پول آسان سه گانه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im