نارگیل آب کارنامه

آب نارگیل یکی از بهترین quenchers تشنگی در صحرای سوزان ماه. اما بیشتر وجود دارد. آیا شما می دانید که آب نارگیل می تواند مواد پایه برای توسعه جایگزین ،

کمی شناخته شده کرالا-بر اساس start-up ‘Malai Biomaterials’ به استقبال نور افکن چند روز پیش هنگامی که آن را به دست چاپ دوم دایره ای طراحی و چالش ها (CDC) در هفته مد Lakme (LFW), Mumbai. CDC برقرار شد یک سال پیش به رسمیت شناختن کسانی که استخدام روش های نوآورانه برای بازیافت مواد دور انداخته برای ایجاد محصولات جدید است.

Malai Biomaterials تولید آب مقاوم زیستی مواد کامپوزیت است که به نظر می رسد مانند چرم با استفاده از مواد خام از قبیل آب نارگیل و موز فیبر.

تاسیس شده توسط زوزانا Gombosova مواد پژوهشگر از اسلواکی و C S Susmith یک طراح محصول از کرالا راه اندازی در حال حاضر منابع آن وگان چرم به نام “Malai’ (به نام بعد از نارگیل گوشت) به چند بین المللی labels.

CDC به حال بیش از 400 ثبت نام از 40 شهرستانها در هند و پنج کارآفرینان بودند شارت. زوزانا و Susmith اعتراف کردند که غافلگیر برای پیدا کردن خود را در میان نامزد نهایی. در یک ایمیل مصاحبه آنها به ما بگویید که تعجب خود را نیز ناشی از یادگیری در مورد کار دیگر نامزد در پایدار مد. “برای شروع و اجرای چنین پروژه شما نیاز به عزم و صبر و شکیبایی است. من فکر می کنم ما پروژه مشخص در یک راه است که آن را بیشتر رفت با پیدا کردن یک راه حل به هدر نسل. ما سعی می کنیم برای جلوگیری از اتلاف نسل با ارائه مواد نیست که تبدیل به زباله. Malai یک دایره مواد به طور پیش فرض. این ظهور از ضایعات کشاورزی به پایان می رسد و زندگی خود را به تبدیل شدن به یک ماده مغذی برای خاک” می گوید: زوزانا.

  • دایره چالش طراحی در LFW در همکاری با تکیه صنایع’ R | Elan و سازمان ملل متحد برنامه محیط زیست (UNEP) در هند است.
  • دیگر فینالیست برای CDC جدا از Malai Biomaterials شد: سامری است که با استفاده از پلاستیک صنعتی و نساجی قراضه را به مبلمان و لوازم جانبی با استفاده از charpoy و macramé تکنیک بافت; حیدرآباد-شرکت مبتنی بر لغو برنامه های که با استفاده از زباله های صنعتی برای ایجاد لباس ها و لوازم جانبی; Chambray & Co که upcycles زباله به بد بو خط از لباس; و دانه که upcycles ضایعات نساجی.

آنچه می رود به Malai? “سلولز باکتریایی (که تهیه شده از آب نارگیل) فیبر از ناف بنیادی سیزال فیبر و الیاف کنف” دولت Susmith و زوزانا. آنها همچنین با استفاده از رنگ طبیعی لثه و نشاسته.

شرکت liaises با نارگیل کشاورزان و واحد پردازش جمع آوری و دوباره مقاصد آب نارگیل برای تغذیه باکتری ها را سلولز تولید. کوچک نارگیل-واحد پردازش می تواند جمع آوری حدود 4000 لیتر آب در هر روز است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به 320 متر مربع از Malai.

هر دو زوزانا و Susmith مشغول به کار بودند در بمبئی زمانی که آنها برای اولین بار ملاقات کرد. “او به من گفت در مورد امکان رشد باکتری سلولز در آب از نارگیل و من پیدا کردم که جالب است زیرا هیچ کس باعث می شود این نوع محصول در کرالا یا هند” به یاد می آورد Susmith.

A sheet of Malai

آنها شروع به آزمایش در آشپزخانه خود را و سپس با انتقال به مجاورت نارگیل واحد پردازش که در آن آنها توسعه مواد بیشتر است. “Malai ظهور به عنوان تلاش برای ایجاد مواد بر اساس سلولز باکتریایی است که محیط زیست دوستانه و قابل استفاده برای محصولات تجاری. معیارهای ما بود به نگه داشتن آن را به عنوان پایدار به عنوان ممکن است هر دو سازگار با محیط زیست و اجتماعی” او می افزاید.

خود عامل اصلی است که مواد Malai است که در حال حاضر عرضه شده برای مارک های مانند انگلستان و مبتنی بر اخلاقی زندگی, جمهوری چک شرکت Playbag و Riti در هند, در میان دیگران.

Vegan leather pouches with Malai

در سال 2018 Malai گسترش نمونه کارها خود را با طراحی محصول نمونه های اولیه. جمعیت-بودجه مبارزات انتخاباتی مطرح شد و 10 محصولات — کیف و لوازم جانبی گنجانده شده است — در حال حاضر در تولید. “ما خواهد شد در زیر برخی از این محصولات در چند خرده فروشان در هند و خارج از کشور به زودی. اما تمرکز اصلی ما بر روی توسعه مواد” آنها دولت است.

آنها امیدوارند که با پیروزی در LFW آنها را دید بیشتر در مد و سبک زندگی بخش و کمک به آنها در رسیدن به مخاطبان گسترده تر. آنها خواهد شد نمایشگاه مجموعه جدید خود را در LFW زمستان/جشن سال 2020 و در Neonyt برلین 2020, نمایشگاه بین المللی پایدار مد.

Vegan leather bag with Malai

مد انظار کنار زوزانا و Susmith قصد شروع فاز جدیدی از تحقیق و توسعه و تست اولین دسته از Malai محصولات با کاربران است.

پایداری باقی مانده در هسته اصلی ایدئولوژی خود را. به عنوان Susmith آن قرار می دهد: “ما باید به طور مداوم به خودمان یادآوری کنیم که ما در حال قرض گرفتن از طبیعت و ما ملزم به بازگشت آن به طبیعت در یک فرم است که طبیعت می توانید استفاده کنید.” او در توصیف کار در Malai Biomaterials (made-from-malai.com) به عنوان ترکیبی از هنر و صنعت, طراحی, علم و مهندسی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>