وجود دارد چیزی در مورد راه واضح باد نور خود را در اطراف rawness دست ساز پارچه. آن می درخشد را از طریق ظریف پرده از leheriyas جامد الگوهای ajrak و پیچیده بافت از patola, یکپارچه. در جریان pop-up رویداد در پارواتی ویلا Colaba نساجی هنردوستان می توانید فهرست را از طریق سرپرستی یک طیف وسیعی از این پارچه های ارائه شده توسط 10 بافندگان و صنعتگران در سراسر هند است. این مجموعه با عنوان “میراث بهار Edit’, اول گزینش در یک پتانسیل سه ماه نمایشگاه چرخه است که با هدف به ویژگی handlooms از کشورهای مختلف در سراسر کشور است.

Patola است در

“ما تضمین کرده ایم که ما را انتخاب کنید یک گروه انتخاب شده از صنعتگران برای جلوگیری از واقعیت خرده فروشی خستگی که معمولا ناشی از بی نهایت گزینه” سهام سازماندهی Neomy Khatau. با معرفی یک هنرمند در صنایع دستی Khatau مشتاق غیر ضروری اجتناب از رقابت بین صنعتگران و تشویق انواع بافندگان پراکنده در سراسر راجستان و گجرات بیهار و کرالا. “ما همچنین می خواهم به تهیه کردن به تغییر روند مد. برای مثال دو سال پیش Banarasi بود و رفتن به گزینه سبک اما در حال حاضر آن را همه چیز در مورد patola” او همچنان ادامه دارد.

این سالوی خانواده از پاتن منطقه در شمال گجرات در حال متخصصان در دو ikat-patola بافت است که خواهد شد بر روی صفحه نمایش در این نمایشگاه است. افسانه آن است که اصلی patola بافندگان اقامت در جالنا, Maharashtra. اما گاهی اوقات در قرن 12th, آگهی 700 خانواده دعوت شدند پاتن توسط پادشاه Kumarpal از Solanki سلسله که آنها را تشویق به حل و فصل وجود دارد. تخصص در فرم هنر نهفته در محرمانه بودن آن روش شناخته شده تنها توسط یک قبیله خاص از بافندگان.

لمس مدرن

Anka از جنوب هند, معرفی معاصر و تاب و کلاسیک کرم و طلا بافت از Kasavu ، بافت جوامع Balaramapuram Trivandrum در حال حاضر با استفاده از سایه های آبی و سبز و زرد که گسترش پالت رنگ. Khatau توضیح می دهد که منحصر به فرد از Kasavu بافت نهفته است در این واقعیت است که پارچه را می توان رویشان در هر دو طرف.

ادامه روند تجربه با هنر سنتی اشکال توسط محمد الطيب خان leheriya روش. این Padma شری awardee سبک شامل فرو بردن نوعی پارچه ابریشمی به رنگ, رنگ, و سپس لایه بندی آن با تای و رنگ روش. خان ناب سبک جفت رنگ های روشن در برابر سایه نرم و mukaish ابریشمی البسه bandhanis, دستار, پر جنب و جوش duppattas و روسری را catered به راجستانی خانواده سلطنتی پس از سال.

برای بازدید کنندگان به دنبال صنایع ابریشم و پنبه البسه سنتی با نقوش Bunkar خواهد شد نمایشگاه مجموعه ای از آثار Baavanbuti بافندگان از بیهار. وجود دارد و مشهود است بودایی تاثیر در نقوش که برای اولین بار ترسیم بر روی کاغذ گراف, قبل از اینکه بافته به پارچه خود را. این البسه بودند انتگرال ترکه خانواده در 1960s اما با فقدان دولت حمایت آن دشوار است برای حفظ این هنر و صنعت گران. “ما در حال زندگی در یک زمان که در آن ترکه خانواده به سختی وجود دارد در فرم از لباس اما با قرار گرفتن در معرض ما به امید زنده است که می گوید:” Khatau.

میراث بهار ویرایش در پارواتی ویلا Colaba; 10.30 صبح -6.30 بعد از ظهر

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im