Subway از مهاجران و قربانیان امتیازدهندگان سوء استفاده می کند: یک دعوی قضایی

[ad_1]

بر اساس یک دعوی انفجاری، ساندویچ‌فروشی‌های زنجیره‌ای بزرگ مترو به کانون استثمار مالی مهاجران خارجی تبدیل شده است، قربانی کسانی می‌شود که به‌عنوان صاحب امتیاز جذب کرده و حتی برخی را ویران کرده است.

برای سال‌ها، این غول فست فود مهاجرانی را جذب می‌کند، عمدتاً از آسیا، تا زنجیره ایالات متحده را گسترش دهد، که یک دهه پیش بیش از 25000 مکان در سراسر کشور را پوشش می‌داد. طبق دادخواستی که ماه گذشته در دادگاه ایالت نوادا ارائه شد، در حالی که کارآفرینان بلندپرواز معتقد بودند که رویای آمریکایی را می خرند، برخی در عوض در یک شبکه شرکتی ضعیف و پر از فساد گرفتار شدند.

به طور خاص، این شکایت ادعا می کند که برخی از به اصطلاح “نمایندگان توسعه کسب و کار” یا BDAهای Subway معمولاً خود صاحبان امتیاز بزرگ هستند که به آنها اختیارات مدیریتی برای نظارت بر صدها یا حتی هزاران مکان در یک منطقه خاص داده شده است. به طور سیستماتیک فرنچایزهای غیرارادی را با قوانینی برای آزار دادن و هزینه های گران ترغیب می کند. بر اساس این دادخواست، در برخی موارد، BDAهای کلاهبردار از برنامه قوانین و کارمزدهای بیش از حد مترو برای سرقت فروشگاه‌های دیگر فرنچایزها استفاده کردند. بدتر از آن این است که BDA به کتاب‌های صاحب امتیاز دسترسی می‌دهد، که به آنها اجازه می‌دهد تعیین کنند کدام مکان‌ها برای چیدن گیلاس آماده هستند.

راج مهتا ادعا می کند که Subway بر فرنچایزها فشار می آورد تا فروشگاه های بیشتری باز کنند.

در این دادخواست که ماه گذشته در دادگاه ایالت نوادا ارائه شد، آمده است: «سابوی به BDAهای خود اجازه می‌دهد از حمایت اقلیت‌ها، سرخپوستان آمریکایی و/یا مهاجران هندی که اغلب تمام زندگی خود را روی امتیازات خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند، بهره ببرند.

اتهامات آتشین در حالی مطرح می شود که Subway تلاش می کند زنجیره 56 ساله خود را کنترل کند، منتقدان می گویند که یکی از بنیانگذاران آن فرد دلوکا به شبکه ملی املاک منطقه ای تحت مدیریت BDA گسترش داده است. بر اساس این دادخواست، در برخی موارد، BDA از تاکتیک‌های ارعاب علیه فرنچایزهای کوچک‌تری استفاده کرد که به طور فعال توسط Subway از خارج از کشور استخدام شده بودند.

«سابوی در تلاش بود از مفهوم رویای آمریکایی استفاده کند. آنها به مهاجران در کشورهای دیگر می گفتند که پسر عموی خود را به اینجا بیاورید تا هزینه Subway شما را تأمین کند، و این همان چیزی بود که اتفاق افتاد، “مارک شیرر، یک وکیل ساکن اوهایو که وکالت صاحب امتیاز Subway در داوری را برعهده داشته و در آخرین پرونده دخیل نیست، گفت.

عکس سر چیرایو پاتل
در این دادخواست ادعا شده است که Chirayu Patel به عنوان عامل توسعه تجاری Subway، حق امتیاز را انتخاب کرده است.
لینکدین

شیرر افزود: «می‌دانم برای مدتی تبلیغاتی در خاورمیانه و هند وجود دارد، جایی که Subway این افراد را هدف قرار می‌داد. “سابوی فرنچایزهای ساده لوحی می خواهد که حقوق خود را درک نمی کنند.”

طبق دادخواست نوادا، Subway برای افتتاح یک فروشگاه جدید به طور متوسط ​​15000 دلار هزینه دریافت می کند – بسیار کمتر از McDonald’s یا Burger King که حدود 45000 دلار هزینه برای راه اندازی یک فرنچایز دریافت می کنند. این هزینه اولیه کمتر، اپراتور کمتر پیچیده‌تری را جذب می‌کند – حتی وقتی صحبت از مهارت‌های ساده انگلیسی و ریاضی می‌شود، بسته به لباس. طبق اعلام انجمن بین المللی فرنچایز، حدود 50 درصد از صندلی های Subway متعلق به اقلیت ها است، در حالی که 30 درصد از حق رای دادن به طور کلی در اختیار افراد است.

در پاسخ به سوالی در مورد پرونده نوادا، سخنگوی Subway در بیانیه ای کتبی گفت که این شرکت “به شبکه متنوعی از فرنچایزهای خود افتخار می کند که بسیاری از آنها صاحب مشاغل کوچک یا اقلیت هستند.” او افزود که “استراتژی استخدام فعلی بر فرنچایزهای باتجربه با هوش تجاری قوی متمرکز است” و “ممکن است از متقاضیان خواسته شود که در یک آزمون استاندارد شرکت کنند”.

این شرکت گفت: «هزینه‌های ورودی پایین‌تر ما را به یک فرصت سرمایه‌گذاری جذاب تبدیل می‌کند و سپس دست در دست هم با فرنچایزهای اختصاصی خود کار می‌کنیم تا ابزار و پشتیبانی لازم برای رشد کسب‌وکارشان و تضمین موفقیت بلندمدت را در اختیارشان بگذاریم». اما برای برخی از BDAهای قدرتمند، بر اساس دعوای حقوقی نوادا که توسط راج مهتا، صاحب امتیاز سابق، راج مهتا تنظیم کرده بود، استراتژی این بود که فرنچایزهایی را استخدام کنند که مایل به پرداخت هزینه هستند و صورتحساب را برای باز کردن صندلی های بیشتر در مترو به عهده بگیرند – چه به نفع آنها باشد یا نه. نه

بر اساس این پرونده، Subway با تشویق «فرانچایزهای مهاجر خود به باز کردن فروشگاه‌ها در بلوک‌های مکان‌های موجود تحت این تهدید ظریف که اگر این کار را انجام ندهند، Subway حق امتیاز دیگری را برای افتتاح یک فروشگاه رقابتی در همان نزدیکی استخدام خواهد کرد»، به گسترش خود کمک می‌کند.

Subway در حال حاضر حدود 22000 رستوران آمریکایی دارد – همه آنها متعلق به فرنچایزها هستند و 14000 صندلی مک دونالد و 15200 صندلی استارباکس را تحت الشعاع قرار داده اند تا عنوان بزرگترین زنجیره فست فود در ایالات متحده را به خود اختصاص دهند. با این حال، تعداد صندلی‌های مترو در دهه گذشته بیش از 10 درصد کاهش یافته است، زیرا افتتاح یک رستوران در نزدیکی یک فروشگاه موجود می‌تواند منجر به آدم‌خواری در فروش آن شود.

تابلوی مترو
طبق گفته انجمن بین المللی حق رای که در دادخواست ذکر شده است، 50 درصد از Subways متعلق به اقلیت است.
NurPhoto از طریق Getty Images

به گفته منتقدان، تاریخچه بسیاری از این تعطیلی ها وحشیانه است و پرونده های قضایی متعددی علیه Subway تنظیم شده است. نوادا گفت که این زنجیره سال‌ها از یک کتاب قوانین 350 صفحه‌ای برای ارزیابی امتیازدهندگان استفاده می‌کند، که هر کدام شامل حداقل 10 امتیاز انطباق است – بیش از 3000 راه را ایجاد می‌کند که فروشگاه می‌تواند قوانین را زیر پا بگذارد.

نمونه هایی از تخلفات جزئی شامل پنجره های لکه دار و خیارهای برش نادرست، مطابق با لباس مهتا است – و عواقب آن می تواند وخیم باشد. در دادخواست ادعا شده است که یک امتیاز دهنده که به عنوان ناسازگار با BDA علامت گذاری شده است ممکن است مجبور شود نرخ حق امتیاز بالاتری به Subway بپردازد – تا 10.5 درصد از فروش ناخالص که افزایش 8 درصدی را نشان می دهد.

این کتاب ادعایی است که توسط چیرایو پاتل، BDA سابق مهتا، برای ضبط سایر سرخپوستان آمریکایی که رستوران‌هایی را در قلمرو خود اداره می‌کنند – قبل از استفاده از «قاتل‌ها» برای نوشتن امتیازدهندگان جدید به دلیل نقض ادعایی قوانین مترو استفاده کرده است. به طور مشابه، قراردادهای حق رای تحمیل شده توسط Patel و Subway نیز صاحبان رستوران های جدید را مجبور می کند مواد ساندویچ خود را از تامین کنندگان از پیش انتخاب شده با قیمت های مشخص خریداری کنند – حتی اگر بتوانند معاملات بهتری را در جای دیگر پیدا کنند.

بر اساس این دادخواست، پاتل – که صاحب رستوران متروی خود در مترو، همراه با نظارت در کالیفرنیا و نوادا، صاحبان امتیاز را به مرز ورشکستگی با کارمزدها و سرکوبشان به مرز ورشکستگی می‌رساند – طبق این دادخواست، مکان‌های مضطرب را با مبلغی ناچیز به دست می‌آورد.

در این دادخواست آمده است: «پتل یک سرخپوست آمریکایی است و بیشتر قربانیان او آمریکایی های سرخپوست هستند. به زبان ساده، پاتل غارت کسانی را که با آنها بیشترین اشتراکات را دارد راحت‌تر می‌بیند و از پیوند اعتمادی که بین افرادی با فرهنگ و شرایط یکسان القا شده است استفاده می‌کند.

BDAهای مترو معمولاً صاحب رستوران‌هایی در مناطق تحت کنترل خود هستند – توافقی که دعوا ادعا می‌کند یک تضاد منافع “افراطی” است. در این دادخواست آمده است که BDA به دلیل موقعیت‌های خود به عنوان مدیران منطقه‌ای، می‌تواند کتاب‌های Subways را در قلمرو خود ببیند و بداند کدام رستوران‌ها بیشترین سود را دارند.

در سال 2017، Subway قراردادهای دو فروشگاه مهتا در رنو، نوسکی را فسخ کرد – بنا بر ادعای شکایت، به دلیل نقض جزئی قوانین. پاتل سپس از قدرت خود به عنوان یک عامل توسعه تجارت استفاده کرد تا مهتا را از فروش دو رستوران خود به یک خریدار واجد شرایط به قیمت 472000 دلار باز دارد.

به گفته این پرونده، پاتل یکی از رستوران ها را برای خود گرفت و دوباره آن را فروخت و درآمد حاصل از آن را پس انداز کرد. در این دادخواست ادعا شده است که مهتا بیش از 4 میلیون دلار از دست داده است، از جمله فرصت های از دست رفته، سرمایه گذاری ها و سود.

فرانچایزها نمی توانند از خود Subway به دلیل بندهایی که در قراردادهای خود امضا می کنند و آنها را مجبور به ورود به داوری می کند شکایت کنند. وکلای مهتا در این پرونده که پاتل را متهم به دزدی حقوقی می‌کند، ادعا می‌کنند که می‌توان از شریک جرم دیگری نام برد و دیگر صاحبان امتیاز را به عنوان شاهد جذب خواهند کرد.

جان چیجی
این شرکت به The Post گفت که Subway تحت رهبری مدیر عامل John Cheadsy در یک “سفر تحول آفرین” است.
گتی ایماژ

پاتل اخیراً از سمت خود در BDA شرکت مترو در میان یک شکایت جداگانه مبنی بر مسدود کردن نزدیک به 40 میلیون دلار بازنشسته شد.

پاتل در ایمیلی به The Post گفت که کارکنانش “با الزامات قانونی Subway برای محافظت از مشتریان و برند ما مطابقت دارند.” وی با استناد به یک پرونده قضایی در حال بررسی از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد.

او ماه گذشته در ایمیلی به صاحبان حق امتیاز گفت: «اکنون بالاخره می‌توانم شب‌های بیشتری را در خانه بگذرانم و امیدوارم بتوانم کمی گلف بازی کنم.

در همین حال، یکی دیگر از صاحبان امتیاز Subway، Puneet Kalia، در دو پرونده رسیدگی به اتهامات در نوادا و کالیفرنیا، علیه پاتل اتهامات ضد سرقت مشابهی را مطرح کرده است. این پرونده‌ها، مانند مهتا، ادعا می‌کنند که گروه لتاپ پاتل در نقض اقدامات سازمان‌های دزدی و فاسد در این کشورها، که به قوانین RICO نیز معروف است، دست دارد.

در چند سال گذشته، Subway به تدریج سیستم BDA خود را حذف کرده و مدیریت برخی از مناطق را به تنهایی آغاز کرده است. در دومین پاسخ کتبی به سؤالات The Post، سخنگوی Subway گفت که این شرکت “در یک سفر چند ساله تحول” به رهبری مدیر عامل، جان چیجی، مدیر عامل سابق برگر کینگ که در نوامبر 2019 سکان هدایت را بر عهده گرفت، است.

یک کارمند در یک مغازه مترو ساندویچ درست می کند
برخی از فرنچایزها از فشارهای ادعایی برای خرید مواد از برخی تامین‌کنندگان شکایت دارند، خواه بهترین معاملات را ارائه دهند یا خیر.
رویترز

“برای اطمینان از اینکه ما استاندارد طلایی پشتیبانی را برای فرنچایزهای خود ارائه می کنیم، مدل توسعه دهنده کسب و کار را نیز توسعه داده ایم. سخنگو گفت: «در بازارهای خاصی در آمریکای شمالی، یک مدل سنتی فرانشیز/دارنده حق امتیاز با معرفی عملیات بازار مترو (SMO) اتخاذ شده است. “هم تیم های SMO و هم نقش های توسعه کسب و کار به گونه ای تکامل یافته اند که بیشتر بر آموزش و پشتیبانی عملیاتی برای فرنچایزهای ما متمرکز شده اند.”

اما بخش اعظمی از کشور هنوز تحت پوشش BDA است، که گفته می‌شود برخی از آنها خسارات زیادی را به بار آورده است – و نه فقط به مهاجران جدید. جک ال ترک، صاحب امتیاز کلیولند، که توسط شیرر، وکیل اوهایو وکالت می شد، از عوامل توسعه خود به اتهام سوء استفاده از مقام، پایان دادن به کار و امتناع از فروش رستوران خود شکایت کرد. او توسط دادگاه مجبور به داوری با Subway شد و در سال 2018 به توافقی رسید که در ازای دریافت مجوز برای فروش رستوران خود، سیستم مترو را ترک کرد.

فضای داخلی روشن استارباکس در شب
مترو فروشگاه های بیشتری نسبت به استارباکس یا مک دونالد دارد.
بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

چارلز فریچلر در ماساچوست از Subway و عوامل توسعه آن به دلیل تحت فشار قرار دادن او برای خرید رستوران هایی که می دانستند شکست خواهند خورد، شکایت کرد. در سال 2020 نیز او توسط دادگاه مجبور به داوری شد.

جان گوردون از گروه مشاوره مدیریت پسیفیک با استناد به اسنادی که در کمیسیون تجارت فدرال ثبت شده است، گفت: چنین داوری هایی نشان دهنده رابطه بحث برانگیز Subway با دارندگان حق امتیاز است: Subway در سال 2017 702 اقدام داوری را علیه صاحبان امتیاز ایالات متحده آغاز کرد. این در مقایسه با یکی از مک دونالد، دو تا از دانکین و هیچ کدام از پیتزا هات، برگر کینگ یا وندی است.

تاکتیک‌های تهاجمی علیه فرنچایزها باعث جلب نظر برخی از منتقدان ملی شده است. Franchisee Advocacy Consulting، گروهی که برای حقوق فرنچایزها لابی می کند، در اواخر سپتامبر از کمیسیون تجارت فدرال درخواست کرد تا در مورد سوء استفاده های ادعایی در Subway و چندین زنجیره دیگر از جمله 7-11 تحقیق کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurgüvenilir mobil ödeme bozdurmasu tesisatçısıborder colliebuy instagram followershtml nullednulled themes1xbet girişMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme