Astro-عکاس آجی Talwar انتظار است و نه دقیقه “lightout” at 9.00 pm on آوریل 5 به سند آسمان است. قادر به سفر به استودیوی خود در Majkhali در هیمالیا او ساخت بهترین تصفیه هوا و آسمان بالای خانه اش در پس انبوه آلوده Gurugram.

جاری 21-day مستند به مقابله با COVID-19 منجر به کاهش آلودگی هوا که در نوبه خود منجر به روشن تر هوا کمتر سر و صدا و نور. این به نظر می رسد زمان مناسبی برای ارتباط مجدد با جهان به تماشای آسمان و ستاره زل زل نگاه کردن. نخست وزیر پیشنهاد ژست نمادین وحدت — از چراغ بیرون رفتن در سراسر کشور — کاهش آلودگی نوری به طور قابل توجهی. و در آن نه دقیقه آجی میگه وسیع آسمان را به صورت زنده.

“از آنجا که از کاهش آلودگی های من شده اند قادر به تماشای زهره در طول روز با چشم غیر مسلح. آسمان شب از تراس در حال حاضر پر بسته بندی شده با ستاره. در صبح روز شما می توانید ببینید کمربند جبار; همچنین صورت فلکی قوس و عقرب که صور فلکی جنوبی آسمان است. تخصص خود است که در صورت فلکی قوس علامت مرکز کهکشان راه شیری و عقرب سابقه کهکشان راه شیری است. این بود که غیر ممکن است با افزایش آلودگی,” او می گوید.

رویدادهای آسمانی

هفته آینده برگزاری دو ویژه رویدادهای آسمانی آسمان ناظران — رویت صورتی moon (بزرگترین ماه کامل از سال) در آوریل 8 و رویت این دنباله دار اطلس در Ursa Major (به Saptharishi بزرگترین صورت فلکی در آسمان شمال) است که وعده برای روشن کردن و روشن قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح در هفته های آینده.

خوش شانس با ستاره تیراندازی

  • دکتر آناند Narayan توضیح می دهد: تیراندازی ستاره ها تکه های کوچک از سنگ که وارد زمین از فضا. به عنوان آنها زوم از طریق جو زمین با سرعت زیادی آنها سوخته توسط اصطکاک با جو است. به صورت مختصر در حالی که آنها ظاهر می شود به عنوان یک رگه هایی از نور و گاهی اوقات به عنوان یک سنگ اسمانی بزرگ. چند ستاره تیراندازی حوادث اتفاق می افتد در هر شب. گاهی اوقات وجود دارد تعداد زیادی از این ستاره تیراندازی اتفاقاتی که رخ می دهد. این بزرگتر دوش شهاب می توان پیش بینی کرد جلوتر از زمان. چنین اتفاقاتی تولید برخی از وزوز. Stargazers بیرون رفتن در محوطه باز دراز بکشید و نگه دارید اسکن منطقه به طور کلی از جایی که این باران شهاب سنگ به احتمال زیاد آمده است. بیش از یک دوره یک تا دو ساعت, یک دوجین یا بیشتر ستاره تیراندازی دیده می شود در چنین باران شهاب سنگ است.

برخی از جنبه های دیگر از آسمان است که او می تواند در حال حاضر در حال شادی کردن در طلوع و غروب ماه تا افق زهره در داخل ستاره خوشه Krithika و یا هفت خواهر است که پروین یک خوشه ستاره ای 1000 ستاره که 10 قابل مشاهده می توان در ایده آل مشاهده شرایط. هفت جوان آبی-داغ ستارگان برجسته در میان این خوشه که 450 سال نوری و در صورت فلکی برج ثور. او ساخته شده یک ویدیو اخیر رابطه در این دوره از انزوا. “دومی را می توان به راحتی در مکان های که در آن هیچ آلودگی در بیابان ها و کوه ها اما تماشای آن در Gurugram شده است هیجان انگیز می گوید:” تالوار است که انجام اعماق آسمان عکاسی از کهکشان ها در Ursa Major در طول مستند. “این غیر قابل تصور است که من می توانم عکس کهکشان ها را از اینجا, اما من در حال حاضر انجام این کار.” او همچنین با هیجان صحبت می کند در مورد عکاسی از سایه زمین تیره, باند افزایش در جنوب غروب آفتاب در Gurugram “همه ممکن است در این مرحله با توجه به هوای پاک”.

This Tiny Planet panorama was shot on April 2 between 4 am and 5.15 am at Gurugram, the trails of Jupiter, Saturn and Mars rising from the South-East direction can be seen

این سیاره کوچک پانوراما به ضرب گلوله کشته شد در مارس 2 بین 4 هستم و 5.15 هستم در Gurugram از مسیرهای پیاده روی از مشتری و زحل و مریخ در حال افزایش از جنوب شرق جهت دیده می شود | عکس های اعتباری: آجی Talwar

در نحوه نگاه ما به آسمان – یک چشم غیر مسلح تور شب و روز (2011) ستاره شناس توماس هاکی می یابد آسمان به نهنج ما وجودی نمایش داده شد — شک و تردید و ترس و امید. “به درک, خودمان,, من معتقدم که آسمان هنوز هم مهم است. برای زمانی که در اوایل مردم نگاه کرد و فکر آنها واقعا در تلاش بودند برای پاسخ به آنچه که شاید اکثر انسان سوال از همه: من کجا هستم ؟ چه جای من در جهان ؟ بنابراین ما,” او نوشت.

آناند Narayanan, معلم و محقق در فیزیک نجومی, هندی, موسسه فضا و علم و فناوری (IISST), تریواندروم تاکید هاکی نظریه. “آسمان نگه داشته است انسان کنجکاوی در آستانه آن سنین پایین. آن را یکی از منابع مهم الهام از یک پورتال به کشش تخیل ما برای شاعران و دانشمندان و عکاسان است. این مستند کاهش ولگرد نور است و بنابراین زمان خوبی برای حفر کردن به جهان هستی با آسمان و ستاره زل زده می گوید:” نارایانان.

بعد از تعجب

قرار دادن این تو رفتگی در دیوار در چشم انداز فعالیت های او می گوید آن است که ابعاد تعجب است که فعالیت بزرگترین قرعه کشی. “ما در زندگی سریع ء زندگی اما آسمان آهسته در حال تغییر است. یک ستاره خواهد بود وجود دارد ساعت بعد زمانی که شما به آن نگاه کنید. عمیق تر از جنبه های است که نور از ستاره ها شروع به سفر خود را از چندین سال پیش —100s 1000s,10,000 s — ستاره ها هستند که. بنابراین زمانی که ما به ستاره زل زده ما در حال سفر به عقب در زمان ما به دنبال در یک سفر آغاز شد که 1000s از سال پیش و آن را به پایان می رسد در چشم ما می گوید:”آناند اضافه کردن “آن تکه ای از جهان وارد ما; ما در حال درگیر شدن با آن است. آن است که از جنبه های جذاب است که همچنین می تواند مراقبه است.”

تماشای خوشه کندوی عسل (یک خوشه باز – 1000 ستاره در صورت فلکی سرطان آن است که به راحتی قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح به عنوان یک لبخند cloud) برای اولین بار در سال 1981 به عنوان بخشی از یک astronomy club in Chennai, Dr تلویزیون Venkateswaran, در حال حاضر دانشمند ارشد با Vigyan Prasar وزارت علوم در دهلی نو و نجوم مربی می گوید آن زیبایی شگفت انگیز از “توپ ستاره در فام های مختلف از رنگ آبی با قرمز بلورهای” که او مسحور با. قبلا تماشای زحل را ترک کرده بود او را لال. “سپس من انتظار می رود آن را به یک malefic ظاهر اما از آن است که با آن حلقه بنفش.” زحل باقی مانده Venkateswaran مورد علاقه ستارگان اتصال. “به دنبال غرب در طول این هفته او می گوید: یکی می توانید ببینید جیوه بلافاصله دیده می شود بعد از غروب آفتاب روشن شی در غرب است. آن نادر است. در شب شما خواهد بود قادر به دیدن مشتری برجسته ، این زمان از سال شما قادر خواهید بود برای دیدن دلربا لئو و برج فلکی.”

Hashimiyah N بازنشسته پروفسور فیزیک از مهاراجه, کالج, کوچی و در حال حاضر کمکی استاد CUSAT کوچی دارای نجوم کلاس برای کرالا شاسترا Sahitya Parishad (KSSP). عشق خود را برای نجوم شروع مدرس در 30 سال پیش. “با یک تلسکوپ کوچک (هشت اینچ) شما می توانید حلقه های زحل قمر مشتری و گودال های برخوردی در ماه است. من به دانش آموزان تمام اطلاعات علمی در مورد ستاره ها و سیارات وجود دارد اما بسیاری از کتاب های مربوط به فرهنگ عامه است.”

لذت بردن از آسمان

پروفسور Anandmayee Tej ، زمین و علوم سیاره ای در IISST-تریواندروم شده ستاره زل زده گسترده از بالکن خانه اش در Karikulam در حومه شهرستان. “این یک فرصت فوق العاده برای مردم برای لذت بردن از آسمان که هوا روشن است و غیر آلوده است. آنچه واقعا خوب است در حال حاضر در دسترس از برنامه های تلفن همراه است که کمک به یک شناسایی ستاره ها و صور فلکی.”

Venkateswaran بیش از حد توصیه مبتدیان برای شروع با برنامه های تلفن همراه مانند آسمان شب StarWalk 2 و آسمان مشاهده کنید. او همچنین شروع به آنها را بر روی دو فعالیت های ساده است که کمک به درک این صورت فلکی و در طول یک سال از حرکت ستاره ها. “Gandhiji آموخته به ستاره زل زل نگاه کردن در Yerwada زندان از یک زندانی. او بسیار نوشته است در مورد این دوره از انزوا و از اتصال بین ستاره زل زده و صلح از ذهن” او می گوید.

خود را آغاز سفر آسمانی

  • هنگامی که شما منطقی آشنایی با صورت های فلکی و ستاره ها شما می توانید به کاوش آسمان شب مانند اجداد ما بود. مشاهده ماه. توجه داشته باشید ستاره در کنار آن امروز است. توجه داشته باشید که موقعیت ماه در آسمان شب برای این چند روز. در پس زمینه از ستاره و ماه می رسد به حرکت می کند. شما متوجه خواهد شد که در حدود 27 یا 28 روز ماه است پشت در نزدیکی همان ستاره شما را دیدم در اولین روز. 27-روز nakshatra masam می آید برای این است.
  • نیز می گویند در 9 ساعت دراز کشیدن رو به بالا باشد. توجه داشته باشید ستاره است که دقیقا در بالای سر خود را. دوباره مشاهده در همان 9 ساعت برای چند روز آینده. شما را پیدا خواهد کرد که عبور ستاره اوج چهار دقیقه زودتر از روز قبل. هنگامی که شما ببینید همان ستاره در 9 pm راست بالا شما – یک سال پس از. در واقع این است که چگونه در زمان های قدیم هنگامی که وجود دارد هیچ تلسکوپ مردم محاسبه طول سال است.
  • (فعالیت های پیشنهاد شده توسط تلویزیون Venkateswaran)

پروفسور جو یعقوب دانشیار فیزیک نیومن در Thodupuzha و بازدید از دیپلم در بین دانشگاه مرکز نجوم و آسترو فیزیک پونا به یاد می آورد تماشای کهکشان راه شیری — یک دنباله از نور مانند یک پچ — به وضوح با چشم غیر مسلح سه تا چهار دهه پیش است. اما از آن است که ممکن است در حال حاضر او می گوید: “به خصوص در شهرستانها”. از مارس 5, رویداد, او می گوید: “در حالت ایده آل به دلیل نور کمتر و آلودگی هوا بیشتر ستاره ها باید قابل مشاهده ارائه شده آسمان روشن است.”

تالوار و در عین حال فوق العاده هیجان زده در چشم انداز مستند آسمان در روز یکشنبه. او خواهد شد در تراس با تمام تجهیزات خود را که در محدوده یک دوربین کوچک به 20 اینچی تلسکوپ. و نجوم علاقمندان در سراسر هند نیز خواهد بود در بالکن باغ و تراس به سفر به عقب در زمان به ستاره طریق تاریکی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im