ایستادن برای صنعتگران: چگونه به پشتیبانی از هند صنعتگر جامعه در طول COVID-19 بحران

“تاج اپیدمی شکسته است ما پشت می گوید:” به طور معمول شاد Aarti Patra بخشی از یک گروه از sabai-چمن سبد سازان در یک Odisha ایجاد کرد. Rajkumari Joshi یک craftswoman از SADHANA زنان تعاونی ما با کار در راجستان موافق است. “همه زنان در اینجا احساس کاملا درمانده و نیازمند است. ما لازم نیست کار,” او می گوید. دیگر صنعتگران بگویید Dastkar آنها تعجب می کنم چه خواهد شد آنها را به پایان برساند برای اولین بار – ویروس و یا گرسنگی.

این است که کنجکاو زمان. نه فقط ترس از احتمالا مورتال بیماری اما یک مستند از همه اجتماعی و فعالیت های اقتصادی است. برای صنعتگران وابسته به روزانه تولید و فروش زندگی را به توقف آمده است — وجود دارد هیچ melasبدون فروش هیچ مواد خام بدون پول برای تغذیه خانواده خود را. ما با آنها کار می کرد برای چند دهه در حال حاضر ما به اشتراک بگذارید درد خود را.

“همه ما سفارشات لغو شده اند” Vimal کومار یک جوان راجستانی پاتر توضیح می دهد. “حتی اگر ما سعی می کنیم ما نمی قادر خواهد بود برای روشن شدن این سهام برای دو سال حداقل. این باعث خواهد شد که نه تنها بدهی اما کاهش تولید. صنعتگران خواهد بود از شغل برای یک مدت زمان طولانی است.”

هر قطره شمارش

  • سه هفته پیش Dastkar بازگشایی آن صنعتگر حمایت صندوق (ایجاد پست 2001 بوج زلزله). پشتیبانی شده توسط امثال آنلاین صنایع دستی, پورتال Jaypore درآمد حاصل از این طرح را به صندوق صنعتگر خانواده ها و نیازهای خود را از قبیل پزشکی و کمک های اولیه مواد اولیه و تجهیزات بیشتر است. جزئیات: dastkar.org/donation/
  • چگونه می توان مردان در حمایت از دستمزد روزانه کارگران از ساری صنعت ؟ مداوم رسانه های اجتماعی و چالش های تماس در مردان به ساقه یک ویدیو از خود را با پوشیدن ساری و سپس برچسب یک دوست برای عبور از آن رو به جلو است. ایده این است برای ایجاد آگاهی و مصرانه از مردم برای کمک در dastkar.org

خواهد شد, صنایع دستی و سازندگان برای زنده ماندن ؟

کسانی که ویدئوها از بیکاری کارگران مهاجر راه رفتن homewards بودند و فوق العاده در حال حرکت است. صنعتگران به همان اندازه تحت تاثیر قرار نامرئی باقی می ماند و در نتیجه نادیده گرفته شده توسط دولت از طریق رسانه ها حتی توسط کسانی که استفاده می شود به خرید محصولات خود را. خارج از شبکه ایمنی به طور منظم حقوق و یا امنیت اجتماعی آنها درمانده است.

اقتصاد جهانی پیش بینی شده است به قرارداد 3 درصد است. حتی به عنوان خانه مد ایتالیایی آرمانی می سازد محافظ لباس و Louis Vuitton معلوم ماسک صورت به جای لوکس توشه صنعتگران بیش از حد نیاز به انطباق با تغییر بار. هنر و صنعت است که متاسفانه نه ضروری است: اولین چیزی که باید زده کردن مصرف کننده لیست آرزو زمانی که قدرت خرید کاهش می یابد.

های مختلف صنایع دستی و جوامع نیاز به راه حل های مختلف — خلاصی از سهام موجود برنامه ریزی خود را ورود مجدد به آنچه که خواهد بود بسیار تغییر بازار است. مهارت ها باید هدفمند متفاوت بازارهای; ساخت برخی از محصولات کاربردی روزمره استفاده دیگران ایجاد یک از یک نوع قطعه برای بالا پایان خریداران.

A child learning the craft of weaving

درس در انعطاف پذیری

هر چند بسیاری از ترس تاثیر COVID 19 ممکن است در پایان از صنعتگران هنوز وضعیتی وخیم از demonetisation و ناخواسته تحمیل GST آن است که خود خلاقیت و انعطاف پذیری است که می تواند آنها را ذخیره کنید.

من به یاد داشته باشید آنچه Ajrakh استاد craftsperson اسماعیل داداش Khatri گفت: پس از سال 2001 Kutch زلزله ایستاده در خرابه های خود را ویران صفحه اصلی “همه ما می خواهیم وسیله ای به ایستادن بر روی پاهای ما دوباره ما را به بازسازی زندگی خود ما خودمان را.”

نشستن در ما کار موقت-ایستگاه های پاسخ به درخواست های خود از صنعتگران سراسر هند Dastkar منتقل شده است که همان مصمم روح. زنان مورد استفاده برای ساخت خوب گلدوزی یا bandhani در حال تبدیل دست خود را به ماسک-ساخت. Urmul Seemant در Bajju ساخته شده از 5000 ماسک در دو هفته Rangsutra توزیع 26,000.

صنعتگران و نه محتوا برای نشستن و تاسف متوجه باشند که هنر ارتباطی است در حال استفاده از آن برای ایجاد آگاهی — مقدار مورد نیاز در مناطق روستایی با دسترسی به اخبار و یا مدیکر. بیلوارا در راجستان متعدد اولیه مرگ و میر. Kalyan Joshi محلی و سنتی phad نقاش ایجاد یک مجموعه ای از رنگارنگ, پوستر الهام گرفته شده که سلامت احكام است. بیلوارا است که در حال حاضر عاری از عفونت است.

Kashmiri copper craftsman Aslam

Mohan یک Sanjhi برش کاغذ از ماتورا به دنبال کت و شلوار با یک قطعه در “کریشنا در زمان Coronavirus’. او quips به که با مدارس تعطیل است زمان زیادی برای تصویب در سنت خانواده: “به طور معمول پسر من است مشغول مدرسه و بازی. در این مستند او به طور کامل لذت آموزش خانواده و مهارت و من با بهره گیری از آموزش آن را به او.”

Hirabhai و Laxmiben Chauhan از گجرات هر دو بیش از 70 شده اند تکه دوزی صنعتگران تمام زندگی خود را. ناگهان فروش به پایان رسیده است. بی واهمه آنها با استفاده از مستند “به فکر می کنم و ایجاد طرح های جدید برای نمایشگاه بعدی. ما نگاه رو به جلو به عروسی نوه های ما در زمانی که این آسانسور (اگر ما هنوز زنده و سالم). که ما در حال آماده سازی آهنگ های جدید”.

بسیاری از صنایع دستی جوامع در حال رسیدن به عامیانه قدیمی داستان, خانواده, آهنگ ها و آداب و رسوم برای راحتی. آنها را بدون نیاز به جمع در mandirs و مساجد. “عبادت اتفاق می افتد در قلب خود می گوید:” یکی است.

دیگران کشف طولانی از دست داده و تکنیک های. مدهوبنی هنرمند Devendra Jha شده است با استفاده از مواد شیمیایی رنگ ، قادر به خرید رنگ در این مستند او رفت و برگشت به ساخت رنگ طبیعی در خانه. به عنوان یکی craftsperson می گوید: “در روزهای عادی ما مشغول هستند و می شود آن را یک بازار و یا انجام یک سفارش بزرگ اما زمان کاملا متفاوت است در حال حاضر. از آنجایی که ما در خانه هستند چرا ما تصحیح هنر ما و ایجاد چیزی منحصر به فرد است؟”

A craftswoman from SADHANA

در آن با هم

به عنوان Dastkar پاسخ به تماس پریشانی از سراسر هند و ما می دانیم که ما کمک های موقت sop. صنعتگران دومین بخش اشتغال در هند نیاز پایدار سرمایه گذاری و کمک. Housebound آن را آسان به احساس درماندگی. اما شجاعت و روح از این صنعتگران ما را از یاس و ناامیدی است.

دولت و صنایع دستی سازمان ها و طراحان نیاز به گرد هم می آیند و از نزدیک با صنعتگران گوش دادن به صدای خود را ساخت در نقاط قوت خود فکر می کنم در خارج از جعبه. Anand Mahindra پاسخ به مخمصه موز کشاورزان — گرفتن کارخانه خود را به محیط های اغذیه فروشی به جای برگ موز برای صفحات — یک نمونه درخشان.

برای پایان دادن به با استاد هنرمند Prakash Joshi “ما هنرمندان و هنرمند شکل فردا با هنر خود dissipating انرژی منفی از آنجا که پس از یک ضخامت شب تاریک است که همیشه وجود دارد یک طلایی صبح.”

در حالی که ما جشن می گیرند که روح ما نیاز به کمک به صنعتگران کشف که طلایی صبح.

لیلا Tyabji از Dastkar کار کرده است با صنعتگران سراسر هند در 40 سال گذشته

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>