به عنوان ما در حال پخت و پز با هم. قوانین من در گیر هستند در اینجا در بنگلور با ما. آنها آمدند از دهلی نو و نمی تواند به دلیل این که این مستند آغاز شده بود. پس از پخت و پز تبدیل شده است و فعالیت اصلی این روز است. من فکر می کنم که بهترین راه برای گذراندن این زمان به طبخ چیزی خوب و به اشتراک گذاری آن را با خانواده است. که راه من به دنبال در آن است.

روز گذشته یک سبزی fajita روز همراه با کلم بروکلی و بادام و سوپ. برای ناهار امروز ما غذای هندی. وجود دارد در ماهی تابه سرخ شده arbi, masoor dal aloo گبی برنج و ترشی. همسر من پخته شده شام امروز: appam خورش سبزی و pomfret, سرگرمی و ما با داشتن یک لیوان شراب قرمز. او و پسر من نیز یک کیک وانیلی با sprinkles در بالا. من pescatarian فنی پس از آن یک جشن برای من امروز.

Social distancing Bengaluru chef Abhijit Saha tells us what’s cooking at home

همسر من نیز تلاش دست خود را در کاری سبز تایلندی با سبزیجات و کاری قرمز تایلندی با میگو. که ترکیبی او را دوست دارد به دنبال. ما تا به حال بسیار خوب تند, tangy, سالاد, آن روز ساخته شده با خام انبه و خیار و کلم و هویج با تایلندی-سبک پانسمان. این چیزهایی که ما شده اند در خانه پخت و پز. آن شده است ترکیبی از کارهای مختلف: از مکزیک و تایلند به طور منظم هندی, khana.

در واقع همه در حال کمک. برخی از چیزهایی که در حال پخته شدن توسط مادر من در قانون برخی توسط من و برخی توسط من. من 14 سال است و همچنین بسیار علاقه مند در پخت و پز و آشپز اغلب. او ساخته شده یک شیرینی رول دارچین روز دیگر. پسر من که 12 سال نیست طبخ اغلب. یک بار در در حالی که مادر خود را به او بگویید که به او کمک کند و یا چیزی یاد بگیرند و پس از آن او خواهد شد.

Kerala vegetable stew by chef Abhijit Saha

کرالا, خورش سبزی (خدمت 4)

  • مواد لازم:
  • 150 گرم گل کلم گلچه; 150gm هویج برش را به مکعب; 150 گرم سیب زمینی; 150 گرم نخود سبز; 150 گرم لوبیا فرانسوی, برش را به یک اینچ طولانی قطعات; 150 گرم قارچ دکمه ای برش را به دو نیمه (اختیاری); 1 ریز خرد شده پیاز; 2 شکاف فلفل سبز; 2 قاشق غذاخوری ریز copped زنجبیل; 4 cracked کل هل سبز; 1 قاشق چایخوری کل فلفل سیاه ذرت; 1 1.5 اینچ cinammon چوب; 8 حبه; چند برگ کاری; 500 میلی لیتر شیر نارگیل; 100 میلی لیتر آب; 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل/ روغن آفتابگردان; نمک را به طعم و مزه
  • روش:
  • روغن را در یک تابه اضافه کردن هل و میخک دانه فلفل و دارچین و اجازه می دهد آنها را به صدای ترق و تروق. اضافه کاری, برگ, پس, پیاز, و هم بزنید سرخ برای چند دقیقه روی حرارت متوسط. اضافه کردن زنجبیل و شکاف فلفل سبز و هم بزنید سرخ برای یک دقیقه یا بیشتر قبل از اضافه کردن سبزیجات و ادامه روند پخت و پز برای یک زن و شوهر از دقیقه. اضافه کردن آب و شیر نارگیل و آن را به جوش. کاهش گرما و بجوش و خروش آمدن برای طبخ 15minutes یا تا زمانی که سبزیجات مناقصه. سرور با appam یا کرالا برنج قرمز.
  • دستور غذا توسط آشپز Abhijit Saha

من همچنین در حال توسعه جدید منوها. ما در حال برنامه ریزی برای تغییر منو برای قرمز کرگدن یک microbrewery در وهیتفیلد. من همچنین در حال کار بر روی جدید منوها برای سالن فرودگاه در بنگلور. این سالن در حال انجام makeover کامل و امیدوارم به زودی افتتاح و پس از این وضعیت است.

برای انجام آزمایشات در خانه برای برخی از ظروف ممکن است اما آن را دشوار است بدون مواد مختلف است که شما نیاز به. برخی از غذاهای ساده ما می تواند انجام دهد.

توصیه من این است که [در حال حاضر] است یک فرصت عالی برای کسانی که نمی کوک به یاد بگیرند که چگونه به طبخ و به اشتراک گذاری ظروف خود را با خانواده خود در خانه. در حال حاضر شما نمی توانید به اشتراک گذاری آن با دوستان (می خندد) به دلیل اجتماعی فاصله. ما پس از آن. ما قرار نیست در همه به جز برای خرید ملزومات مانند داروها و سبزیجات است.

قبل از این مستند در مارس 1, یک روز قبل از تولد من, ما تا به حال یک جشن بزرگ در خانه. من بسیاری از دوستان دعوت شده و من پخته شده مواد غذایی ایتالیایی: mushroom risotto و دو نوع از ماکارونی. که یک شب بزرگ.

در این مجموعه برخی از هند محبوب سرآشپزها و restauteurs خواهد بود های خود را مستند عادات پخت و پز و دستور العمل های ما بیش از چند روز آینده.

Masala pomfret by chef Abhijit Saha

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im