سکوت نسل متولدین یاد بازمانده از طریق شیوع بیماری و جنگ

برای بسیاری از مردم در 20s و 30s و 40s چند روز گذشته را شاید بتوان پر حادثه ترین مرحله از زندگی خود را به عنوان ما در مجموع شاهد جهانی مبارزه با COVID-19.

اما آنچه در مورد کسانی که از سکوت نسل (1925 به 1942) و متولدین (1943 تا 1964)? بسیاری از آنها زنده بودند که هند رو استقلال خود را — بسیاری از افراد با وجود اینکه بیش از حد جوان را به حس آن را نسبتا واضح خاطراتی از زمان در حال حاضر. دیگر وجود دارد پس از آن قسمت از درام اجتماعی بسیاری از آنها در معرض تهدید معیشت و زندگی که آنها شاهد. ما از آنها بخواهید برای داستان های خود را:

یک بیماری شیوع در سنین پیش

“نگاهی به گزارش های خبری اخیر من تنها می تواند فکر می کنم از زمانی که من ایجاد کرد در Thiruvannamalai زده شد طاعون و آبله می گوید:” V Balambal, 87, از چنای. “آن را مدتی بین 1942-47. ساکنان پرتاب کردن همه چیز از خانه های خود را — از عروق به حتی کاهگل خانه های خود را — شما می توانید آن را ضد عفونی از گذشته.”

Mass vaccination campaign was launched in Madurai in 1962

واکسيناسيون کمپین راه اندازی شد در مادورای در سال 1962 | عکس های اعتباری: K_APPAR

“من نمی دانم چه آبله بود. من فقط شنیده ام که کسی از زندگی در همان خیابان به حال آن را قرارداد. من به شدت ممنوع شده توسط مادر من از دیدن آن خانه. اما کنجکاوی کردم بهتر از من. آنچه من تو را دیدم آن روز — یک زن با یک مورد شدید از آبله — هنوز هم حک شده در ذهن من است.”

“همه اشتباه آنها نمی دانند که چگونه به مقابله با چیزی شبیه به این. با امرار معاش از دست رفته بسیاری از خانواده ها گرسنه بودند. پدر من که یک کشاورز روزمره ساخته شده سفر خود را در سبد خرید بولاک به یک نقطه خاص در روستا. او سپس مورد استفاده برای توزیع برنج و حبوبات و ragi به مردم با استفاده از marakka (یک فنجان اندازه گیری) رایگان از هزینه.”

V Balambal

V Balambal

“من هرگز فکر نمی کردم من می بینم چیزی شبیه به آن را دوباره. و در عین حال در اینجا ما هستند. من مردم راه رفتن چند صد کیلومتری به شهر محل زندگی. من فقط امیدوارم که وجود دارد این است که کسی مثل پدر من است که می تواند به آنها کمک کند.”

توسط Preethi Ramamoorthy

محافظ ویندوز

اگر ‘مستند’ کلمه recurringly مورد استفاده در زمان COVID-19 سپس ‘خاموشی’ بود buzzword در طول سال 1965 هند و پاکستان جنگ. یک Premchand, 72, به یاد چسباندن روزنامه بر روی تمام پنجره های شیشه ای از خانه اش در بنگلور. “ما دستور به انجام این کار و به سرعت تمام ویندوز ضبط شد تا برای جلوگیری از پرواز شیشه ای از پتانسیل انفجار. خاموشی به طول انجامید حدود دو هفته” او به یاد می آورد.

Indian troops on the move in Kashmir against guerilla forces during the second war over Kashmir.

هند نیروهای نظامی در حال حرکت در کشمیر علیه نیروهای چریکی در طول جنگ دوم بیش از کشمیر.

Premchand بود 17 و سپس آماده شدن برای امتحانات خود را در خیابان یوسف ، “مانند مستند ما در حال تجربه در حال حاضر ما مجاز به سرمایه گذاری پس از 8 ساعت. بنابراین من فقط می خواهم در خانه نشستن و مطالعه است.”

A Premchand

یک Premchand

Premchand همچنین مذاکرات در مورد چگونگی جریان اطلاعات محدود شد و در طول 18 ماه اضطراری (1975-77). “همه روزنامه ها شد به شدت سانسور. برخی از روزنامه آمد تنها با سه یا چهار صفحه. و وجود دارد هیچ تلویزیون ، به غیر از مقالات تنها اطلاعات ما از طریق رادیو.”

با وجود زندگی از طریق این فوق العاده مرحله COVID-19 شیوع Premchand می گوید: “جدید است برای من. من احساس می کنم آن را مانند جنگ جهانی سوم.”

توسط Praveen Sudevan

کمبود مواد غذایی در طول جنگ جهانی دوم

KN Anantharamaiah در حال حاضر 87 است رئیس جمهور BTM فرهنگی آکادمی. او تا به حال به لغو آکادمی موسیقی برنامه با توجه به COVID-19 مستند. در نزدیک به نه دهه از زندگی این مستند با توجه به همه گیر او می گوید: فوق العاده فاز.

KN Anantharamaiah

KN Anantharamaiah

اما این اولین بار نیست که او با دیدن چنین بار. Anantharamaiah به یاد می آورد با سرگرمی چگونه با خانواده خود زندگی می کردند در طول جنگ بدون برق مداوم. “ما می توانید نیمی از یک بطری نفت سفید به ازای هر خانواده برای یک هفته. و ما تا به حال برای مدیریت هر دو پخت و پز و استفاده از آن برای ما فانوس. کمبود مواد غذایی در طول جنگ معرفی سرخپوستان جنوب به آرد گندم برای ساخت chapatis. برنج و ragi شد ما کالاهای اساسی تا پس از آن,” او می گوید.

او در مدرسه در تومکور در سال 1945 که جنگ جهانی دوم نزدیک شد و خشونت آمیز خود را اوج. “وجود کمبود حاد از حبوبات و غلات و دیگر مواد غذایی سبوس دار است. من به یاد داشته باشید همراه پدرم به جیره مغازه ها که در آن ما می خواهم برای ایستادن ساعت برای گرفتن وارداتی سیام برنج. مادر من اغلب سرگرم کننده را از این برنج که به راحتی له زمانی که پخته شده. ‘دولت می دهد برنج برای ساخت payasa!’ او را به شوخی حتی در آن زمان مشکل.”

توسط Ranjani Govind

A Pakistani soldier aims his rifle as a fellow soldier runs for cover during Indian shelling of Pakistani positions in the Jessore area of East Pakistan.

یک سرباز پاکستانی هدف تفنگ خود را به عنوان یک سرباز همکار اجرا می شود برای پوشش در طول بمباران هند از پاکستان موقعیت خود را در منطقه جسر شرق پاکستان است.

بمبئی در خطر

در طول جنگ هند و پاکستان از سال 1971 — به یاد بنگلادشی به عنوان آزادی جنگ — R Venkatanathan در حال حاضر 74 سفر نزدیک به 40 کیلومتر در هر روز برای رسیدن به قلعه از Nerul در بمبئی. “من به یاد داشته باشید وافغان sirens زمانی که از ما خواسته شد به دراز کشیدن در جاده ها شلوغ VT [ویکتوریا پایانه] یک بار در در حالی که بازگشت به خانه. خوشبختانه وحشت پاک شد به عنوان هواپیمای دشمن بودند تعقیب دور توسط ارتش ما می گوید:” Venkatanathan بود که کار را برای بانک مرکزی هند در آن زمان است.

R Venkatanathan

R Venkatanathan

Venkatanathan است که در حال حاضر دبیر سازمان غیردولتی SOCARE که طول می کشد مراقبت از کودکان در زندگی-محکومین در بنگلور.

افراد طبقه متوسط مانند او در بمبئی او می گوید: تا به حال به چهره بسیاری از بار مشکل است. “در طول جنگ ما تا به حال یک کمبود جیره غذایی. رستوران خواهد بود بسته در پایتخت مالی swarmed توسط مردم است. حتی ازدواج را تنها 25 نفر حضور می یابند. بدترین ما بود کمد لباس — آن را به سختی شامل دو یا سه جفت شلوار و پیراهن. ما تا به حال برای شستن لباس های ما هر روز به طوری که ما می باید چیزی را می پوشند برای روز بعد” به یاد می آورد Venkatanathan.

گاه به گاه خشونت آمیز باران در بمبئی wreaked ویران کردن آنجا به عنوان جنگ بود, اگر نه بیشتر, او تخمین می زند.

توسط Ranjani Govind

Mahatma Gandhi’s funeral

مهاتما گاندی تشییع جنازه

یک دانشآموز حساب گاندی ترور

“چیزی که من به وضوح به یاد داشته باشید در مورد مهاتما گاندی ترور است پخش رادیویی در مورد این حادثه می گوید:” یک Prasanna کومار 84 ساله ساکن ویساکاپاتنام.

متولد و بزرگ شده در مچیلیپتنم شهر در منطقه کریشنا آندرا پرادش, Prasanna کومار می گوید که کل شهر رفت و سکوت در شنیدن اخبار است. “هیچ کس منتظر دولت به اعلام یک روز تعطیل است. همه چیز بسته شد به طور داوطلبانه. به عنوان بچه های مدرسه ما را درک نمی کنند وخامت اوضاع اما من می دانستم که چیزی وحشتناک اتفاق افتاده بود به ما آموزش داده شد و نه به سر و صدا. کل شهر در حالت شوک و وجود pin-قطره سکوت می گوید:” استاد که نقل مکان کرد و به ویساکاپاتنام 65 سال پیش برای پیوستن به آندرا دانشگاه.

Professor A. Prasanna Kumar
Photo: K.R. Deepak / The Hindu

استاد A. Prasanna کومار
عکس: K. R. دیپاک / هندو | عکس های اعتباری: K_R_DEEPAK

“مردم در سوگواری مرگ او راه خانواده های سوگواری از دست دادن یک عزیز. من به یاد داشته باشید دوستان و خانواده که روزه تا هولوکاست انجام شد. نماز دیدار برگزار شد همه جا. روزنامه ها پرواز کردن می ایستد به عنوان هر کس می خواست یک کپی. مردم بودند چسب به رادیو به عنوان آنها منتظر جزئیات و تفسیر خود را در مورد هولوکاست. متاسفانه به عنوان یک بچه من را درک نمی کنند این قدر از این وضعیت برای من و دوستان من این به معنای از دست دادن یک مدرسه, تعطیلات,” او اضافه می کند.

توسط Aishwarya Upadhye

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>