Serefe کافه و مالت حیدرآباد: متخصص ساخته شده و نوشیدنی های جهانی موتورسواری در پر زرق و برق تنظیم

گام به Serefe و شما می توانید یک بوی جذاب-معطر هوایی است که سرچشمه از جذب یک بوتیک بار است که متعلق به همان تیم: Neha و Nitin Ganeriwal. در حالی که جذب آن شناخته شده است جادار و لوکس جزیره پرنیان Serefe یادآور صمیمی نیمه شب نوار.

Serefe کافه و مالت

  • که در آن: جاده شماره 59, جشن تپه
  • بازدید: دسر و نوشیدنی
  • نتواند: حموس صفحه
  • هزینه برای دو نفر: حدود ₹2500
  • تماس 9000047700

من می رسند Serefe در موقع ناهار وقتی که از کف به سقف و پرده ها کشیده شده و اجازه می دهد نور طبیعی به پور به resto-نوار. Neha می گوید: فضای طول می کشد در یک شخصیت کاملا متفاوت در شب و فضای روکشی توسط هندسی آینه را می دهد که نور از بالا تا لوستر بیشتر از یک زمین بازی برای اضافه کردن برخی از خلق و خوی. “ما قطعا ارائه زرق و برق به مشتریان ما — در نگاه و احساس و خدمات” توضیح می دهد که Neha.

عمیقا پرشور و متعهد به ساخت Serefe یک موفقیت Neha می گوید کمال نباید دور برای رسیدن به رونق رستوران در شهر. “هنگامی که شما می گویند شما می خواهید برای شروع یک رستوران در حیدرآباد آن را تبدیل به یک روز به شب تعهد است. داشتن یک زن خانه دار به مدت 20 سال تمام روال تغییر کرده است که هنگام آوردن Serefe از زمین تا.”

Serefe Cafe and Malt, Hyderabad: expert-made drinks and global cuisine in a glamorous setting

Serefe به سرعت ساخته شده یک نام برای خود در یک بخش معین از ناهار خوری خوب در این شهر است. آن وقت بر اساس سیستم کنترل در جریان از مشتریان در طول زمان. این سیستم رزرو را می توان از طریق Facebook صفحه. Serefe همچنین تساوی مقدار زیادی از چشم های متفاوت از زن سبک و جلف گروه در این شهر که به سرعت کتاب را به طبقه بالا اتاق ناهار خوری خصوصی که یکی از آنها دارای معمولی صندلی در حالی که دیگر سرد مبل تنظیم یو پی اس.

گزینه های بی حد و حصر

Tandoori chicken tikka with cheese sauce

منو در Serefe است به ظاهر بی پایان یکی است. هنوز مطمئن شوید که چه به منظور نیها به ارمغان می آورد یک سالاد اسفناج رنگ و لعاب با خامه و پنیر و گردو و گیلاس و گوجه فرنگی. او می فرستد برخی از tandoori مرغ چراغ پیشانی مدل tikka ما راه فیله مرغ مناقصه و همراه با سس پنیر — به جای سنتی نعناع ترشی — اضافه کردن تنها مقدار مناسبی از تانگ. آیا صدای بوقلمون در اوردن این تا به سرعت قبل از اینکه مرغ را مي خشكاند.

اگر شما به دنبال چیزی اساسی دریافت حموس صفحه آن است که نه بیش از حد طاقت فرسا در انواع مختلف و به شما می دهد شرکت در حالی که شما صبر کنید برای آینده خود و یا ظروف نوشیدنی. چه بعدی آمده است خوشمزه کبابی ماهی slathered با لیمو-سیر و کره با سس. به عنوان کسی که می خورد و سیر-هر چیزی این بود که یک درمان و نور بیش از حد برای نگه داشتن ما گام قبل از ورود گوشت-مرغ شکم پر roulade لعاب با زیتون tapenade drizzled با پنیر.

The signature chicken roulade at Serefe Cafe and Malt, Hyderabad,

امضای مرغ roulade در Serefe کافه و مالت حیدرآباد | عکس های اعتباری: Divya کالا بهونی

از دست ندهید در Serefe این دسر. من عمده دندان شیرین اما زمانی که یک شکلات ترش و tiramisu است در مقابل من این است که هر چند قبلی شراب خواری جلسه هرگز اتفاق افتاده است. شکلات ترش است puddled در شکلات تیره سس ظرف شکوفا هر دو شیرین و تلخ است. این tiramisu, لذت بود هر چند وجود دارد قابل تشخیص لایه biscotti و اسفنج. اما ماسکارپونه, پنیر بود و شلاق برای یک ابری سبکی در حالی که پر کردن یک رضایت مقدار قهوه liquer بدون تحریک گناه.

The chocolate tart at Serefe Cafe and Malt, Hyderabad,

شکلات ترش در Serefe کافه و مالت حیدرآباد | عکس های اعتباری: Divya کالا بهونی

هنگام سفارش یک نوشیدنی حتما به مشورت با مدیران عامل تونی Snehashis و دومینیک که در mixology بازی برای یک دقیقه. من برای اولین بار سفارش ویسکی بر اساس نوشیدنی است که میوه و لایههای بسیار غروب ombre رفتن اما تونی سریع گفت: “شما رو به پایان است که در پنج دقیقه یا نوشیدنی مرده است.” او سپس سفارشات من جهان وطنی است که cointreau به جای سه ثانیه و شکر شربت, اولین Cosmo در حالی که نمی مانند طعم آدامس بادکنکی.

The bar at Serefe Cafe and Malt, Hyderabad

دومینیک می فرستد و من ودکا و بر اساس نوشیدنی توت (با زیست تخریب پذیر نی ماهواره!); به عنوان کسی که detests ودکا این بود که بسیار مناسب و معقول آن را به عنوان متعادل کننده با چای سبز. سپس — نگران نباشید من gulping مواد غذایی پایین در حالی که این اتفاق می افتد — او جرات من را به رفتن به صورت ناشناس sambucca بر اساس نوشیدنی که بالا انباشت اشیاء بدست آمده با یخ خرد شده, اما طعم ریحان تازه. این نوشیدنی احساس می کردم بیشتر از یک شب از نوشیدن برای من با توجه به کمی زیاده طبیعت به آن است.

از آن آسان است به درک چرا Serefe در حال انجام است به خوبی به عنوان یک مقصد برای هر دو روز و شب استراحتی پس از استقرار نمی خواهد کم کردن سرعت در هر زمان به زودی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>