SC اطلاع به مرکز درخواست چالش برانگیز اصلاحات در RTI عمل

دیوان عالی کشور روز جمعه با صدور اطلاعیه در یک درخواست توسط عضو مجلس Jairam رامش به چالش کشیدن اصلاحات در قانون حق دسترسی به اطلاعات عمل می کنند, 2005.

اخطار صادر شده توسط یک نیمکت متشکل از قضات DY Chandrachud و متر یوسف.

این ادعا که آن را ناقض هدف از پدر و مادر اساسنامه خود را. هیچ منطقی رابطه بین این متمم قانون/قوانین و هدف از این عمل خود و نقض حقوق اساسی تضمین شده در زیر مقالات 14, 19(1)(a) و 21 قانون اساسی است.

این درخواست می گوید که اصلاحات قابل ملاحظه ای تغییر معماری از استقلال اطلاعات در کمیسیون.

“حتی با فرض RTI متمم قانون صرفا واگذار حکومت ساخت قدرت به دولت مرکزی بدون خنثی کردن استقلال از اطلاعات کمیسیون همراه آن RTI قوانین کامل تخریب استقلال اطلاعات در کمیسیون.” این ادعا.

“یک مطالعه بیانیه ای از اشیاء و دلایل از RTI متمم قانون خرس که مطلق vesting از قدرت برای رفع این مدت از حقوق و شرایط خدمات اطلاعات کمیسیون در دولت مرکزی بود که بیشتر به “عقلانی” از خدمات خود را در شرایط که قرار بود ساخته شده متمایز از شرایط خدمات از کمیسیون انتخابات. این تمایز بود ظاهرا ساخته شده بر اساس اطلاعات کمیسیون قانونی بودن کارمندان نمی تواند قرار داده شده در تاریخ همتراز با کمیسیون انتخابات و دادگاه عالی قضات که در قانون اساسی کارمندان. این تمایز نه تنها مصنوعی, با توجه به این که اطلاعات در کمیسیون قانون اساسی انجام توابع در تسریع آمریکا’ قانون بلکه به طور کامل عاری از هر گونه پایه و اساس قانونی.” تقاضای خواند.

“… این است که هیچ منطقی در رابطه با هدف عمل می کنند. آن است که vitiated با عدم استفاده از ذهن و انگیزه های زاید ملاحظات بنابراین به عنوان برای نفی, stultify و عملا رندر بی اثر است, قانون اساسی تضمین “حق دسترسی به اطلاعات” تحت ماده 19 COI. هدف واقعی پشت تصویب اصلاحات است به evidente مقامات تحت RTI از خود استقلال و بی طرفی از طریق فراگیر کنترل توسط دولت از روز” آن بیشتر اضافه شده است.

او دعا را اعلام و کنار حق دسترسی به اطلاعات متمم قانون 2019 و همراه آن حق دسترسی به اطلاعات (مدت از حقوق و سایر شرایط و ضوابط خدمات) قوانین 2019 به عنوان فوق العاده خارج از حدود اختيارات به اهداف و اشیاء از سال 2005 قانون و قانون اساسی از هند است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>