پر رو آزمایش

یک Hollandaise برای اضافه کردن غنای خود را به تخم مرغ بندیکت; صاف و دارای مزه تند لیمو سس شوید برای اضافه کردن مزه به یک مرغ کبابی; مزه سس به نوبه خود مطلوب توده پخته و رشته فرنگی به غنی اسپاگتی بلونز. سس می تواند یک ظرف فورا, معرفی مکمل یا متضاد طعم افزایش استعداد بصری اضافه کردن رطوبت و یا حتی بهبود بافت.

در رستوران مشغول آشپزخانه, اما, راحتی کلیدی است و زمان حق بیمه است. با وجود که سرآشپزها پیدا کردن پخت و پز خود را در سس ارزش سرمایه گذاری خود را تلاش در راستای ایجاد گرد و طعم. امروز فهیم مصرف کنندگان نگران هستند در مورد مواد تشکیل دهنده — به خصوص قند و نمک های مصنوعی و طعم دهنده ها — که به سس. بنابراین اگر چه انواع سس های موجود در قفسه های ذهن ترا درهم میشکنند سرآشپزها در حال اعمال محدودیت وقتی که می آید به آماده سس.

Saurabh Udinia, شرکت, اجرایی آشپز عظیم در رستوران (اجرا می شود که رستوران مانند سرگرمی, کتابخانه, Pa Pa Ya Farzi کافه و ساخته شده در پنجاب) می گوید: “تمام سس ما در خدمت و یا استفاده از ساخته شده است در آشپزخانه. آن وقت گیر است اما آن را به ما می دهد آزادی برای ایجاد تغییر استفاده از حق تولید می دانیم که منبع هر عنصر نگه داشتن دانش ما از دقیق حساسیت زا داشته باشید و مطمئن شوید که آنها نگهدارنده و افزودنی ها-رایگان. انجمن روغن hollandaise فلفل و سس گوجه فرنگی و خردل و سس گوجه فرنگی و انار هستند فقط تعداد کمی از بسیاری از در خانه سس ما را.”

تازه طعم دار

Game of flavour notes (Clockwise from left) Roasted pork with adobo; specialty dishes by Ground Up and Masala Library getty images/istock and special arrangement

بازی از عطر و طعم یادداشت ها (در جهت عقربه های ساعت از سمت چپ) بوداده گوشت خوک با adobo; تخصص ظروف با زمین و سرگرمی کتابخانه گتی ایماژ/istock و ترتیب خاص | عکس های اعتباری: ژوئن سالوادور فرناندز تمیو

آشپز Nagraj Bhat از تاکسی در لندن و بمبئی و مدعی شد “در خانه سس همیشه سالم و از آنجا که ما با استفاده از مواد تازه, آیا اضافه کردن هر گونه مواد افزودنی و یا نگهدارنده. ما سس را کاهش سدیم محتوا از فروشگاه خریداری آنهایی هستند و تازه ساخته شده در روزانه. از همه مهمتر, ما می توانیم تغییر طعم و مزه هر یک از سس بسته به ظرف و مهمانان اولویت است.”

Nagraj را تمشک هالاپینیو و رازیانه سس, او می گوید: “مانند طعم ترشی آلوچه. ما در خدمت سس تمشک همراه با ما هالاپینیو پنیر چدار مرغ چراغ پیشانی مدل tikka.”

در حالی که Nagraj prioritises ترکیب عطر و طعم برای روهان Hastak بنیانگذار زمین تا پونا زمینه مواد حیاتی است. او آنها را دوست دارد منابع محلی به عنوان آنجا که ممکن است. “ما باور داریم که قادر به نفوذ هر جنبه ای از نمک و فلفل است که نه تنها سرگرم کننده و چالش برانگیز برای یک آشپز بلکه بهترین راه برای ایجاد مواد غذایی که واقعا احساس می کند مانند خود ما. هنگامی که یک آشپز تصمیم می گیرد تا چیزی را از ابتدا مراحل بسیار با ارزش تر است.” از شیر و تخم مرغ سس مایونز به بخارا و مکزیکی, خال سس های مختلف salsas همه سس ها تازه ساخته شده در زمین است.

آشپز Nagraj می افزاید: “طعم مواد تشکیل دهنده اصلی باید تکمیل سس و سس باید اضافه کردن عمق رنگ و افزایش طعم کلی از ظرف. سس متفاوت در هر آشپزی و حتی از لحاظ جغرافیایی با توجه به مواد تشکیل دهنده که به صورت محلی در دسترس است و فصلی است.” Intriguingly او سس باربیکیو ساخته شده است با Granny Smith یک سیب رقم که ریشه در استرالیا بوده ولی به دست آوردن زمین در هند در طول چند سال گذشته است. “این برای ما دنده خوک به عنوان اپل-و-گوشت خوک است که ترکیبی کلاسیک. وضوح سیب از طریق کاهش غنا از گوشت خوک بدون گسسته و آن را,” او می گوید.

تکاملی داستان

ماری-آنتونین شده یکی از پدران کلاسیک, فرانسوی, غذاهای شناسایی اصلی ‘مادر سس’: Béchamel Espagnole, Velouté و Allemande. آشپز اگوست Escoffier سپس جایگزین Allemande با Hollandaise در 1900s. این سس ها هنوز جایگاه مهمی در بسیاری از آشپزخانه های, اما با مقدمه ای از سس از سراسر جهان, مفهوم سس تغییر کرده است و چندین تغییرات مدرن.

سرآشپزها به اتفاق آرا معتقدند که مصرف کنندگان در حال کشف غذاهای, به عنوان آنها سفر بیشتر و به طور مداوم به دنبال چیزی جدید. ماکارونی سس BBQ سس سالسا, دیگر استثنایی و جدیدتر لذیذ سس آغاز حضور خود را احساس.

Adobo یک سس پخت و پز از فیلیپین که با استفاده از پنج مواد تشکیل دهنده سس سویا و سرکه و سیر و فلفل و برگ بو — سریع ابتلا به فانتزی از سرآشپزها. بنابراین کره ای ssamjang یک تند, سس ضخیم ساخته شده با, chalmat, doenjang لوبیا سویا رب, روغن کنجد, سیر و شکر یا عسل برای شیرینی.

متمرکز و قوی چسبنده سس گوجه فرنگی-مانند sriracha شده است شناخته شده به بالا بردن غذا تایلندی و می توان به اضافه تخم مرغ نیمرو با نان تست, و همچنین. هنوز سرآشپزها در حال حاضر امید بستن برای نزدیک ترین بستگان sriracha — sambal oelekبا بیشتر vinegary تنگ و کمتر سیر شیرینی برای اضافه کردن عطر و طعم به هر ظرف است که خواستار یک نیش از گرما. این punchy ریشه خردل سس یکی دیگر به دست آوردن محبوبیت به ارمغان می آورد و یک تمرکز شدید به غنی طعم گوشت.

می گوید: آشپز Nagraj “در لندن تاکسی ما دودی اپل سس BBQ زوج است با ما آهسته و ملایم پخته شده گوشت خوک دنده به عنوان اپل و گوشت خوک است که یک مسابقه ساخته شده در بهشت است.”

استادانه ترکیبی از طعم سس اغلب نهایی قطعه از پازل. جای تعجب نیست که سرآشپزها به سس خیلی فکر کردم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>