بازبینی یک بنگالی وعده غذایی از طریق یک برنامه

مادر من — که من اغلب گفته اند — نمی تواند (و یا شاید نمی خواهد) جوش تخم مرغ. اما او تا به حال دوستان که می تواند نه فقط جوش تخم مرغ, بلکه آنها را تبدیل به انواع مختلف بنگالی ظرافتهای. یک پسر به ویژه در اختیار داشت در آشپزخانه سحر و جادو. ساکتی ماشی غذایی چیزی بود که برای مردن. او غذاهای گیاهی پخته شده فقط با یک آبپاش از ادویه جات ترشی جات و یا ماهی با مزه تند خردل خواهد ما را ترک, لیسیدن انگشتان ما.

من به یاد دارم از او هر بار که کسی به من خدمت می کند خوب بنگالی مواد غذایی است. من یک طعم برای طبخ و نه دیر در زندگی من, اما در حال حاضر من یک عمر عضو بنگالی دوستداران مواد غذایی است. من به یاد داشته باشید زمانی که شما نمی توانید بنگالی مواد غذایی در هر نقطه خارج از بنگالی خانه در دهلی نو. معدود مکان هایی است که وجود دارد — مانند باسو تسلیم در گل بازار — مانند pice هتل, خدمت, سالم و بی خطر اما ظروف پایه.

Chholar dal

Chholar dal

با اینترنت که تغییر کرده است. وجود دارد بنگالی ترجمه و بنگالی سرآشپزها که تحویل سفارش. من تا به حال غذا از یکی از این ساز و برگ چند روز پیش. این غذا فوق العاده بود اما در ابتدا, اجازه دهید من به شما بگویم در مورد این پلت فرم است که به ارمغان می آورد غذاهای منطقه ای و کاربران با هم.

آن را به نام homefoodi (Homefoodi.com; شماره تماس: 9560107937). این سایت و نرم افزار باز می شود تا جهان از هند منطقه ای مواد غذایی است. Homefoodi است داوطلب خدمت سربازی در ارتش از آشپز خانه که ارائه انواع خوشمزه منطقه ای ظرافتهای — بنگالی Maharashtrian, راجستانی, Tamil, در میان دیگران. یک تیم از Homefoodi تست کردن سرآشپزها در نظر گرفتن علاقه خاص در پاکیزگی اقدامات اتخاذ شده توسط آنها. در حال حاضر آنها تنها به ارائه مناطق در Noida گریتر نیدا و Indirapuram.

من غذا آمد از یک خروجی به عنوان شناخته شده Kimbodonti Rannaghar اجرا شده توسط توانمند آشپز به نام Sharmila Maity. این بار تلاش برای هر عنصر است که به راحتی در دسترس است. ماهی تازه یک مشکل است, بنابراین من تا به حال یک بنگالی وعده غذایی بدون هر نوع ماهی است. به جای آن وجود دارد ظرف بطری کدو و میگو به نام لاو chingri (₹150). من تا به حال خواسته chholar dalیا chana dal (₹60) و shukto — ظریف ظرف مخلوط سبزیجات (₹75). آشپز فرستاده من یک بخارپز تخم مرغ سرخ شده کدو تنبل گل سرخ و یک دسر است که من تا حد زیادی علاقه bhapa doi (بخار پز شیرین و طعم دار آویزان کشک; ₹90).

ما تا به حال بونگ وعده غذایی واقع است. اولین dal. بنگالی chholar دال است کمی شیرین مزه است که من شده اند به مانند. این شهر همچنین دارای بیت های سرخ شده در روغن نارگیل در آن است که من دوست دارم. من تا به حال که با برخی از برنج و پس از آن خوردند shukto — بادنجان, دستگاه کلرزنی گسترده لوبیا تربچه تلخ تنبل و دیگر مانند سبزیجات پخته شده و سرخ شده با دال توپ در یک نور ملایم و تلخ سس. این عالی بود و مجموعه ای از تن برای آینده ظرف های لاو chingri.

این لاو chingri در خانه ما نه خوب است اما این متفاوت بود و به همان اندازه خوشمزه من فکر می کردم. من تا به حال احساس بطری تنبل شده بود پخته شده را در کمی شیر که به آن قوام خامه. تخم مرغ ظرف بخار پز املت قطعه در یک گوجه فرنگی استفاده نا مشروع — جالب بود و من به پایان رسید بسیار رضایت بخش وعده غذایی خوشمزه در کاسه bhapa doi. آن را متفاوت از مادر من در قانون به یاد ماندنی نسخه اما من از آن لذت بردم. من فکر کردم آن را تقریبا مانند یک کیک پنیر.

غذا باز floodgates از حافظه است. من به پایان رسید و آخرین بیت از bhapa doiو به یاد خاله. آنها تا جایی معتدل غذا با panch phoron. و من حدس می زنم مادر من است که به دنبال در یک تخم مرغ آب پز با علاقه قابل توجه است.

نویسنده چاشنی غذا منتقد

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>