دستور العمل ساده برای عید پاک تخصص شما می توانید طبخ در خانه در طول مستند

سبزی خورش

در خدمت دو

مواد لازم:

هویج 40 gm

سیب زمینی 70 gm

لوبیا 30 گرم

هل 3

میخک 2

خرد شده و دانه فلفل سیاه 5 گرم

چوب دارچین 1

نارگیل رنده شده 150 گرم

برگ کاری 1 نوار

روغن نارگیل 1 قاشق چایخوری

نمک را به طعم و مزه

روش

به عصاره شیر نارگیل بریزید و یک فنجان آب گرم بیش از نارگیل رنده شده و فشار بیش از یک کاسه به عملکرد مورد 1 1/3 فنجان و سپس فشار است. شما می توانید تکرار همان روند برای آینده استخراج است. اگر شما لازم نیست که یک صافی, شما همچنین می توانید با استفاده از یک تکه پارچه یا تور.

برای اینکه خورش را اول و دوم عصاره شیر نارگیل. برش سبزیجات را به تکه های کوچک. جوشاندن سبزیجات با برگ کاری تمام ادویه جات ترشی جات (هل و میخک و چوب دارچین) دوم عصاره شیر نارگیل و نمک. زمانی که سبزیجات به نوبه خود نرم اضافه کردن اولین عصاره شیر نارگیل و گرما. اضافه کردن فلفل ذرت و نمک را به طعم و مزه. خاموش کردن گاز است. در نهایت نم نم باران 1 قاشق چایخوری روغن نارگیل بر روی خورش. خدمت گرم با appams.

میگو Kizhi

در خدمت چهار

مواد لازم:

کوچک میگو 20

قطعه قطعه موسیر 100 گرم

زنجبیل خرد شده 25 گرم

سیر خرد شده 20 گرم

فلفل سبز خرد شده 25 گرم

برگ کاری 2 نوار

روغن نارگیل 25 میلی لیتر

نارگیل رنده شده 1 فنجان

پودر زردچوبه 1/4 قاشق چایخوری

پودر فلفل 1/2 قاشق چایخوری

دانه خردل 1/2 قاشق چایخوری

Kudampuli آب 2 tbs (مالابار Kokum خیس آب)

نمک را به طعم و مزه

آب لیمو 1 هیچ

تازه زمین فلفل پودر 1 قاشق چایخوری

روش

برای میگو پر شستن و تمیز کردن میگو/میگوی خوب و marinate با کمی پودر زردچوبه و آب لیمو و نمک و خود را کنار بگذارند. حرارت ماهی تابه با روغن نارگیل اضافه کردن دانه خردل تا آنها صدای ترق و تروق, اضافه کردن, زنجبیل, سیر, فلفل سبز و برگ کاری و در روغن سرخ کرده تا پیاز تبدیل نرم و شفاف است. و سپس اضافه کردن فلفل و زردچوبه و فلفل سرخ کرده و پس از آن اضافه کردن ترشی میگو و طبخ تا 3/4 انجام می شود و سپس اضافه کردن نارگیل رنده شده و kokum آب با هم مخلوط کنید و ادویه و حذف از آتش است.

برای آماده سازی ‘kizhi’, نگاهی به هشت متوسط دور برش موز برگ و رنگ پریده به آرامی در آتش است. گسترش کمی روغن نارگیل بیش از هر برگ موز و قرار دادن چهار قطعه از میگو با سرگرمی. نگه داشتن لبه های برگ موز را با هم و کراوات بالای ناف برگ با فیبر از ناف بنیادی به شکل بسته نرم افزاری. بخار برای حدود 10 دقیقه است. خدمت گرم است.

Vazhappoo کتلت

در خدمت دو

مواد تشکیل دهنده

Vazhapoo (موز گل) ریز خرد شده 100 گرم

پیاز خرد شده 25 گرم

زنجبیل خرد شده 15 gm

سیر خرد شده 15 gm

فلفل سبز خرد شده 10 گرم

برگ کاری 1 نوار

سیب زمینی 50 گرم

خرده نان 50 گرم

آرد تصفیه شده 2 گرم

فلفل پودر 10 گرم

گفتگوی Garam 10 gm

پودر زردچوبه 5 گرم

نمک را به طعم و مزه

روغن نارگیل 15 میلی لیتر

آرد تصفیه شده برای خمیر 30 گرم

روغن برای سرخ 400 میلی لیتر

روش

جوش موز خرد شده گل در آب تا نرم شود. فشار گل موز مخلوط و کنار بگذارید. حرارت روغن نارگیل و خرد شده را اضافه کنید و زنجبیل و سیر و پیاز و فلفل سبز و کل برگ کاری و در روغن سرخ کرده و برای پنج دقیقه. اضافه کردن پودر زردچوبه و آب پز گل موز مخلوط. در روغن سرخ کرده و به طوری که مخلوط خشک. اضافه کردن پودر فلفل گرم مصالح و نمک را به این مخلوط و خوب مخلوط کنید. جوشاندن سیب زمینی در پلوپز با سه سوت به طوری که آن را به طور مساوی پخته و خمیر آن را در حالی که هنوز داغ است.

اضافه کردن ریز-پوره سیب زمینی آب پز به جوشانده گل موز مخلوط و آن را به خوبی مخلوط. شکل دادن به کتلت. را نازک خمیر از آرد تصفیه شده. شیب کوکوی به آرد خمیر را بپوشانید و کت در خرده نان. روغن را در یک ماهی تابه. کم عمق-سرخ هر دو طرف از آن می شود تا قهوه ای طلایی است. تخلیه در یک دستمال کاغذی برای پاک کردن بیش از حد روغن و خدمت گرم با خانه ساخته شده چغندر ترشی.

نکته

موز شکوفه های نیاز به خوبی تمیز شود قبل از آنها می تواند پخته شود. تمیز کردن ناف شکوفه اغلب نتایج در رنگ آمیزی ، سیاه sap می آید که از گلچه ممکن است ترک رنگ آمیزی و لباس. درخواست نفت به طور کامل به دست های خود را قبل از تمیز کردن.

صفحه اصلی سبک تهلسری مرغ بریانی

خدمت 4

تصفیه روغن 4 قاشق غذاخوری

روغن حیوانی 2 قاشق غذاخوری

دارچین یکی 1″ چوب

هل. 5 nos

میخک 4 nos

قطعه قطعه شده پیاز 2 1/2 فنجان

فلفل سبز شکاف 4 nos

خرد شده زنجبیل 1 قاشق غذاخوری

سیر خرد شده 1 قاشق غذاخوری

گوجه فرنگی خرد شده 1/2 فنجان

پودر زردچوبه 1/2 قاشق چایخوری

پودر تخم گشنیز 2 قاشق چایخوری

پودر فلفل 1 قاشق چایخوری

آبلیمو 1 قاشق غذاخوری

2 ساقه نعنا

گشنیز 2 ساقه

نمک را به طعم و مزه

آب 800 میلی لیتر

مرغ 1/2 کیلوگرم

Kaima برنج 1/2 کیلوگرم

بادام هندی تقسیم 15 nos

کشمش 15 nos

پیاز برای پیاز سرخ شده 1 no

گفتگوی Garam

دارچین یکی 1″ چوب

هل 5 (nos)

میخک 4 nos

مک 1/2 قطعه

رازیانه 1 قاشق چایخوری

روش

مرحله 1

Marinate مرغ را با کمی زردچوبه و نمک و آبلیمو

مرحله 2

خیس خوردن برنج را در آب به مدت 30 دقیقه

مرحله 3

حرارت 1 قاشق غذاخوری روغن 1 قاشق غذاخوری روغن حیوانی اضافه کردن دارچین و هل و میخک. اضافه کردن آب داغ و نمک را به جوش. اضافه کردن خیس و خشک برنج و طبخ در روش جذب و کنار بگذارید.

مرحله 4

حرارت روغن و سرخ و بادام و کشمش و کنار بگذارید. سرخ کردن پیاز به قهوه ای طلایی و کنار بگذارید.

مرحله 5

اضافه کردن 1 قاشق غذاخوری روغن به تابه با روغن سرخ کرده و پیاز و فلفل سبز تا پیاز نرم می شود. اضافه کردن زنجبیل و سیر در روغن سرخ کرده در حالی که برای. اضافه کردن تعادل پودر زردچوبه و پودر تخم گشنیز و پودر فلفل. در روغن سرخ کرده و گوجه فرنگی خرد شده و طبخ تاپیک برای 5 دقیقه. اضافه کردن مرغ مزه دار شده, گشنیز و برگ های نعناع و طبخ مرغ با آب خود را و masalas. پس از آن پخته شده است آن را نگه دارید به کنار

مرحله 6

نگاهی به ضخامت کف کشتی و لایه precooked برنج و مرغ سرگرمی. بالا سرخ شده با بادام و کشمش. پوشش مخازن با درب تنگ و نگه داشتن آن را در یک بشقاب به مدت 10 دقیقه. خدمت گرم با raita شور و pappadum.

همانطور که به Akila Kannadasan

(دستور العمل توسط آشپز ریگی Mathew شرکت مالک و آشپزی, مدیر کاپا Chakka Kandhari)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>