پرورش گاو در قلب کوچی

زمانی که کشاورز لبنی یوسف PJ از Kadavanthra در کوچی را شنیده Murrah بوفالو فروش در Kalamassery او می خواست به آن را ببینید. جت سیاه و اصلاح نژاد گاومیش بومی پنجاب و هاریانا که در آن مطرح شده است به صورت شیر است و به سختی دیده می شود در کرالا است. بازگشت به خانه پس از دیدن این حیوانات در آن همه چیز او می تواند فکر می کنم. قیمت ؟ ₹1 لاخ. “من فقط به حال برای رفتن به عقب و خرید آن,” او می گوید. بوفالو شیر است بسیاری از داوطلبان میان شهر شمال هند جامعه است. کشاورز لبنی او مبادرت به فروش شیر به خانواده ها در داخل و اطراف Panampilly نگر.

کوچی یک شبکه غیر رسمی دامداران مانند یوسف که نگه عرضه شیر در حال اجرا در طول مستند. این مردم هستند که خانواده ها باید همیشه به حال گاو و شیر که از آنها به فروش می رسد به همسایه است. بخش لبنی است که شاید تنها در کرالا بخش کشاورزی است که رنج می برند نیست قیمت رکود با توجه به COVID-19.

A worker at dairy farmer Joseph PJ's cowshed giving cows a wash

یک کارگر در کشاورز لبنی یوسف PJ cowshed دادن گاو شستشو | عکس های اعتباری: Thulasi Kakkat

“من تا به حال 25-30 سوالات حداقل در طول مستند اما من فقط این بسیاری از گاوها به علاوه من به طور منظم مشتریان. وجود دارد افزایش تقاضا برای شیر از دامداران مثل ما می گوید:” Prashanth KP از Thykoodam که چهره ی هفت گاو را با مادرش Shantha P Thampan. او شغل خود را ترک و با یک آژانس تبلیغاتی را در کشاورزی تمام وقت. “این است که سود آور می گوید:” 36 ساله است.

زندگی تغییر کرده است بسیار برای او در طول lockdown; شیر اعلام شد ضروری کالا در اوایل. نگرانی این بود که آیا آنها قادر خواهند بود به تحویل شیر است. “وجود دارد لحظات اضطراب — من نگران بود, آنچه را که من با تمام شیر ؟ اما وجود دارد هیچ سکسکه خوشبختانه می گوید:” یوسف. او نمی تواند به یاد داشته باشید یک زمان بدون گاو در خانه. 54 ساله در زمان بیش از مراقبت از گاوها که خود را کشاورز پدر و مادر دیگر نمی تواند. Praveen آر از Eroor بیش از حد یاد “مادر من همیشه به حال گاوها قبل از پدر من و او با استفاده از به نگاه پس از گاو,” او می گوید. خانواده او دارای پنج گاوهای بومی نژاد.

Joseph PJ of Kadvanthra with his cows

یوسف PJ از Kadvanthra با گاو | عکس های اعتباری: Thulasi Kakkat

بومی نژاد مانند Gir, Sahiwal و قرمز سندی محکم هستند و قادر به انطباق با کرالا شرایط آب و هوایی. اینها نه پرمحصول با 12-15 لیتر در روز است. این تعمیر و نگهداری پایین نسبت به بالا بودن بازده نژاد مانند نیوجرسی و Holstein-Friesian که نیاز به مراقبت بیشتری است.

Suresh ببو KP از Palachuvadu بیش از حد, مانند Prashanth ترک شغل خود به عنوان راننده اتوبوس مدرسه به مراقبت از خانواده اش هشت گاو. “این غیر ممکن است برای حفظ هر دو; حیوانات نیاز به توجه و تلاش و زمان” او می گوید. خانواده او تا به حال گاو برای بیش از 50 سال است. او قصد دارد به خرید یک زن و شوهر بیشتر برای دیدار با افزایش تقاضا.

کشاورزی وظایف

Suresh روز اوایل شروع می شود در 3 هستم زمانی که او و برادر بزرگتر خود شروع به تمیز کردن cowshed و شیر گاو توسط 5 هستم. 11 am او برگ برای برش چمن از زمینه های برای تغذیه گاوها, بازگشت توسط 2.30-3 بعد از ظهر. پس از آن در این شب آن است که به تمیز کردن شیر و تغذیه گاو. “وجود دارد هیچ شکستن هیچ تعطیلات. زندگی ما حول این گاو” او می گوید. همه گاو هستند پرمحصول نژاد مانند نیوجرسی و Holstein-Friesian که تولید 12-15 لیتر در یک زمان; گاو دوشیده دو بار در روز. او حتی نصب طرفداران و تشک در سایبان خود را برای گاو.

پرورش گاو آسان نیست به خصوص در شهرستان که در آن فضا و نیروی انسانی می تواند یک مشکل. در حالی که یوسف به کارکنان به دنبال پس از خود گاو و گاومیش, Prashanth و مادرش همه چیز را — از تمیز کردن به تغذیه به شیر. اینها بر خلاف مزارع لبنی که در یک مجموعه بزرگتر با مکانیزاسیون که شامل pasteurisation و فروش از خرده فروشی و یا stand-alone رسانه ها. این بازار ادراک دامداران بسته شیر در ساشه برای تحویل مانند علامت های تجاری.

شیر برای شهرستان

  • حدود 30 درصد از شیر تهیه شده در کوچی (1,30,000-عجیب و غریب لیتر) می آید از سازماندهی بخش که شامل شیر تعاونی جوامع است. شیر تهیه می رود به Milma (شیر تعاونی تاسیس شده توسط کرالا تعاونی شیر بازاریابی فدراسیون در سال 1980). وجود دارد هیچ آمار و ارقام دقیق برای مصرف شیر در این شهرستان به عنوان منابع متفاوت است. علاوه بر Milma شهر می شود و شیر آن از خصوصی کرالا-بر اساس لبنیات وارداتی علامت های تجاری از کشورهای دیگر و البته unorganised بخش متشکل از دامداران از این قبیل. “این جوامع را قادر دامداران به قیمت خوب که آیا آنها به فروش شیر به آنها را یا نه. کسانی که به فروش به جامعه یک قیمت ثابت به علاوه یارانه و کسانی که نمی توانید یک بازار که در آن می توانید آنها را به اتهام نرخ بازار. اگر نه برای این جوامع وجود دارد که مازاد تولید می گوید:” خوزه یعقوب معاون سابق مدیر گروه لبنیات.

این cowsheds نزدیک به خانه های خود را به جز یوسف. خود را گاو و گاومیش هستند افسار پشت سر برادر خود را در کارگاه Panampilly ناگار “گاو نیز می تواند شسته شده وجود دارد,” او می گوید خنده. Prashanth و Praveen باید زمینه های باز در نزدیکی خانه های خود که در آن آنها اجازه دهید خود را گاو چراندن. چرا مکمل خوراک گاو; کسانی که دسترسی به چنین فضاهای خرید بسته نرم افزاری از برش چمن.

بزرگترین مسئله در مواجهه با برخی از این افراد این است که پیدا کردن قابل اعتماد milker. Praveen می پردازد به طور منظم خود را milker پول (₹1,100 هر گاو در هر ماه) و نصف مقدار شیر است. “من هیچ انتخاب من این نیاز به نگه داشتن به آینده. بنابراین اگر من 70 لیتر در روز حدود 30-35 لیتر به او بروید. یک پسر خوب است که سخت برای پیدا کردن می گوید:” Praveen resignedly.

این است دلیل که چرا Suresh و Prashanth خود را شیر “به این ترتیب ما گیر اگر انسان بدون نشان می دهد. من و مادرم شیر گاو ما بنابراین ما در حال برگزار نشده به باج” Prashanth می گوید. در مواجهه با همین مشکل و یوسف و نصب یک دستگاه شیر دوشی که او می گوید نه به عنوان موثر به عنوان دستی شیر. او به ارمغان آورد یک خانواده به دنبال کار از Wayanad برای این منظور است.

Prashanth KP of Thykoodam with his cows

Prashanth KP از Thykoodam با گاو | عکس های اعتباری: Thulasi Kakkat

شیر تعاونی جوامع خرید شیر از مستقل دامداران اما هیچ یک از این افراد فروش به یکی. جوامع را پرداخت مبتنی بر کیفیت شیر به عنوان مثال چربی آن محتوا. این کشاورزان از فروش شیر گاو در ₹55-56 یک لیتری اما قیمت ثابت توسط جامعه متفاوت خواهد بود اغلب پایین تر است.

“کیفیت شیر متفاوت است و بسته به اینکه در چه مرحله ای از شیر گاو است و یا زمانی که آن را تولد می دهد. پس از گرفتن ₹10-15 پایین تر از نرخ بازار است که از دست دادن برای ما می گوید:” Suresh. آنها ترجیح می دهند فردی مشتریان و یا خانواده هایی که در آنها ارائه شده است برای سال های سال است که در آن یا تحویل و یا برداشت.

با این حال بسیاری از مشکلات این خانواده ها خواهد شد که در آن هیچ راه دیگر. “این بوده است که بخشی از زندگی من تا زمانی که من می توانم فکر می کنم از راه دیگر!” یوسف می گوید.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>