راشل درک را 10 دقیقه پاستا و دیگر دستور العمل های

من و خواهرم معمولا آنهایی که در آشپزخانه است. روز دیگر ما سعی کردیم واقعا خوب ماکارونی: آن فوق العاده آسان است. من با استفاده از کره به عنوان پایه برخی از سیر برخی از تکه های فلفل فندق (شما می توانید هر گونه استفاده از مهره های شما در خانه). من هم تازه مریم گلی, اما اگر شما لازم نیست که هر سبزی تازه شما می توانید هر گونه استفاده از گیاهان خشک شده یا ریحان. ما فقط پرتاب آنها را همه با هم در یک ماهی تابه و افزود: قبل از ماکارونی پخته شده و فقط یک نم پارمسان ، این همه گرد هم آمدند در 10 دقیقه.

ما نیز سعی شده است تعدادی از Goan ظروف عمدتا از مادر بزرگ من دستور العمل های سنتی. من تا به حال ساخته شده است یک مرغ cafreal از دستور العمل های خود را و همچنین vindaloo – آن را بیش از حد برای یک vindaloo در حال حاضر. ظرف بسیار تند و ما در حال تلاش برای خوردن به عنوان نور به عنوان امکان پذیر است چرا که آن را تا داغ است حتی با تمام ACs ،

من هم یک انبه کامل به تازگی; آن است که یک دستور العمل بسیار آسان. آن زمان پنج دقیقه. آن را مانند یک پنیر, دسر, شما می دانید: شما می توانید با استفاده از خرد ماری بیسکویت یا بیسکویت دستگاه گوارش به عنوان پایه. برای پر کردن ما فقط با استفاده از برخی از کرم پنیر خامه سنگین و وانیل و شکر. من شلاق آن همه با هم قرار داده و آن را در بالای پوسته و قرار دادن برخی از تازه انبه در بالا; شما می توانید هر میوه شما دروغ گفتن در اطراف.

Granola bars

بدون پخت کره بادام زمینی و موز شکلات تراشه گرانولا

  • مواد لازم: 1 فنجان حفره دار کل تاریخ; 1 فنجان موز رسیده; 1/2 فنجان جو; 2 قاشق چایخوری flaxseeds; 1/2 فنجان بادام خرد شده; 1/2 فنجان کره بادام زمینی; 4 قاشق غذاخوری عسل و 2 قاشق غذاخوری شربت افرا; 1 قاشق چای خوری اسانس وانیل; 1 فنجان برنج krispies; 1/3 فنجان مینی تراشه های شکلات; 1/2 قاشق چای خوری دارچین (بیشتر در صورت دلخواه); نمک
  • روش: خط یک 8×8 ظرف را با کاغذ و خود را کنار بگذارند. در یک پردازنده مواد غذایی اضافه کردن خرما و موز. مخلوط تا زمانی که مخلوط را شکسته است و به نظر می رسد به ترد. اضافه کردن در جو نورد بادام و flaxseeds و روند برای چند ثانیه فقط برای کمک به شکستن جو. در یک کاسه بزرگ هم بزنید با هم کره بادام زمینی و عسل و شربت افرا و اسانس وانیل. اضافه کردن تاریخ/مخلوط جو دو سر را به کاسه همراه با اغراق برنج, حبوبات, مینی تراشه های شکلات و دارچین و نمک. هم بزنید تا ترکیب. یک بار مخلوط را هم زده است هم باید آن را مهم به اندازه کافی به چوب با هم زمانی که فشار داده شده است. اگر مخلوط است مهم به اندازه کافی اضافه کردن کمی عسل. اضافه کردن این مخلوط را به ظرف آماده شده و بصورتی پایدار و محکم فشار پایین به تابه. اجازه دهید مخلوط را نشسته در یخچال حدود یک ساعت قبل از برش, فقط برای کمک به شرکت تا میله گرانولی را کنار بگذارید. می توان آنها را از حق دور خواهد بود اما کمی نرم است.
  • دستور العمل توسط راشل درک

ما گرانولی را کنار بگذارید و در خانه بیش از حد — من می خواهم در خانه گرانولی را کنار بگذارید. من و خواهرم را هر سه یا چهار روز به دلیل آن را می شود بسیار سریع است. من هم یک توت فرنگی parfait قبلا با ماست و عسل و گرانولی را کنار بگذارید. یک روز ما همچنین برخی از برزیلی قشنگ نان.

معمولا من فقط سه وعده غذا در روز: صبحانه, ناهار و شام. من به طور معمول نمی اسنک در میان است. اما امروزه من معمولا تا پایان داشتن چیزی در طول زمان چای. این است که عمدتا سنتی چیزهای مانند poha یا sheera یا semaiya (ورمیشل) sheera. من شده اند ساخت کاملا چند کیک چای به عنوان به خوبی.

و ما انجام شده است مقدار زیادی از کار تماس به تازگی در طی آن من شده اند نوشیدن مقدار زیادی بیشتر چای یا قهوه از من معمولا انجام دهد. بیشتر از من و بعد می رود به کار می کنند: هنگامی که من و همسرم از خواب بیدار ما صرف حدود یک ساعت با ما و پس از آن ما در تماس با این تیم تا حدود ناهار. سپس بعد از ناهار ما پشت در تلفن.

در حال حاضر هر کس در حالت استراتژی: تلاش برای کشف کردن که چگونه به حداکثر رساندن تحویل آنچه که ما نیاز به باز کردن آن نیاز به ماندن بسته به خصوص در پونا. پونا بسیار سختگیرانه تر از قوانین بنابراین ما در حال تلاش برای کشف که از. هر کس در تلاش است سعی کنید به شکل از حقوق و چیزهای دیگر. پس وجود دارد بسیاری از تماس فقط با تیم ما اما افراد دیگر در صنعت به عنوان به خوبی.

Rachel Goenka, founder and CEO of The Chocolate Spoon Company

راشل درک بنیانگذار و مدیر عامل شرکت شکلات, قاشق, شرکت | عکس های اعتباری: آرایش ویژه

این مجموعه برخی از هند محبوب سرآشپزها و restauteurs خواهد بود های خود را مستند عادات پخت و پز و دستور العمل با ما.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>