پنجاب به نظر می رسد برای افزایش محصولات کشاورزی درآمد از طریق مکانیزاسیون

دهلی نو:
پنجاب تبدیل به گزینه هایی مانند استفاده از فن آوری به عنوان آن را با هدف افزایش محصول خود را تنوع و تلاش در میان کمبود نیروی کار در برابر پس زمینه از coronavirus با فصل کاشت آغاز این هفته است.

این حرکت مهم است زیرا دولت فشار برای محصول تنوع و گوناگونی برای مقابله با کمبود نیروی کار نیز بهبود کشاورز درآمد و ترویج کمتر آب فشرده محصولات کشاورزی در جریان بوده است برای بیش از یک سال در حال حاضر. این همراه با یک حرکت بیشتر مکانیزاسیون عملکرد می تواند نتایج بهتری را برای کشاورزان به گفته مقامات دولتی و کارشناسان.

کاشت برنج در پنجاب آغاز شد و در روز چهارشنبه حتی به عنوان دولت به رهبری وزیر Amarinder سینگ تشویق کشاورزان به انتخاب مستقیم بذر برنج (DSR) در نظر گرفته است که کمتر کار فشرده.

“با توجه به تنوع ما شروع به در یک روش سازمان یافته از سال گذشته گفت:” Sutantar کومار Airi مدیر بخش کشاورزی و کشاورز رفاه در پنجاب. تمرکز بر تنوع از سه اصلی محصولات ذرت و پنبه و برنج که نیاز کمتر به نیروی کار از برنج گفت: Airi.

برنج که آب فشرده است و یکی از عمده محصولات کاشته شده در پنجاب. آن است که در میان پنج کشور در کشور در تولید برنج.”قبل از آن نیز کشاورزان به حال این ماشین اما زمانی که با کمبود نیروی کار قابل مشاهده شد آنها بیشتر مشتاق به خرید آن. ما در حال انحراف بودجه ما به آن سمت و خواستار بودجه بیشتر نیز برای آن است. کمبود نیروی کار است که قطعا یک مشکل و کشاورزان به دنبال کار محلی در حال حاضر,” او گفت:.

برنج باسماتی و حساب 40.26 درصد از ناخالص نابود و لگدمال منطقه در حالی که گندم رشد کرده در 39.35 درصد از منطقه با توجه به گزارش های پنجاب شهرسازی است. پنبه و سیب زمینی و ذرت و نیشکر به ترتیب اشغال 3.75%, 3.13% و 2% و 1.35% از ناخالص منطقه نابود و لگدمال.

افزایش دستمزد نیز باعث کشاورزان را به حرکت به تکنولوژی و تنوع بخشیدن به محصول-تکنیک های رشد گفت: کارشناسان.

“هر زمان که یک بیماری همه گیر اتفاق افتاده است قبل از آن وجود دارد معمولا شده کمبود نیروی کار و افزایش نرخ دستمزد. این نیز زمانی که فن آوری است که انتظار می رود به جای کار اما راه های دیگر وجود دارد که از طریق آن کشاورزان در حال مقابله است. یکی این است که محلی کارگران بودند که انجام این کار قبل از آن در حال استفاده در حال حاضر. دوم مستقیم بذر در حال انجام است. خواهد شد که صرفه جویی در مقداری آب نیز می باشد. اما این روش نیز منجر به کاهش تولید و اگر کشاورزان صرفه جویی در نیروی کار و پول آنها را از دست دادن بهره وری و باید ضرر و زیان” گفت: Lakhwinder سینگ مدیر مرکز توسعه اقتصاد و نوآوری مطالعات و سر اقتصاد بخش در Punjabi دانشگاه.

تاثیر دو نوع سینگ گفت. این منطقه از برنج است که متنوع به پنبه و برنج است که به طور مستقیم كاشته شده به جای پیوند. نهایی تاثیر این است که برداشت عملکرد کمتر درآمد برای کشاورزان است. اثر خالص منفی خواهد بود در کشاورزان سینگ گفت. با گسترش این رمان coronavirus کشاورزان به دنبال بازگشت به روش های قدیمی تر اما این تغییر به محصولات جدیدتر است اتفاق می افتد به عنوان محصولات کشاورزی مانند ذرت و لازم نیست که یک بازار بزرگ.

“ذرت مناسب نیست محصول برای پنجاب. قبل از انقلاب سبز مردم, بودند, کاشت ذرت, اما unseasonal باران از بین می برد این محصول است. ذرت مصرف خوب است برای زمستان و مصرف کم است در تابستان. پس از آن است یا مورد استفاده برای اتانول و یا به عنوان خوراک حیوانات است. نرخ هر quintal خیلی خوب نیست و کشاورزان انگیزه برای ایجاد تغییر” سینگ گفت.

[email protected]

اشتراک در خبرنامه

* ایمیل معتبر وارد نمایید

* با تشکر از شما برای عضویت در خبرنامه ما.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>