Punchy طعم و دمدمی شکوفا

براق قرمز است اما اسلاید آن را باز و شما گام به آشنا پر نور داخلی از دست T. اثاثه یا لوازم داخلی باقی مانده است سایه های آبی اما جداول بخواهند صفحاتی دوباره مرتب شده اند یک بیت و یک موزاییک دیوار. طبقه بالا چند طرح سیاه و سفید از ماندارین زنان اضافه شده است.

زمانی که از دست T تعطیل چند ماه پیش این شهر از دست یک ترکیب جالب از ویتنامی برمه و تایلند عرضه می کنند اما فضا شده است احیا به عنوان یک کانتونی کسی که شام میخورد که باز بیش از این آخر هفته گذشته. “ما تا به حال به ارسال موسمی در سال گذشته به مراقبت از برخی از مسائل نگهداری. خانم T نه به صورت تجاری در محل ما انتظار می رود 15 ماه پس از افتتاح, بنابراین ما تصمیم گرفت برای تکمیل منو با برخی از کلاسیک ظروف چینی که برای ما به ارمغان آورد سرآشپز لی (کنت لی سابق اجرایی آشپز در Sls بمبئی) در هیئت مدیره. هنگامی که ما برای اولین بار مزه مواد غذایی خود را, ما احساس می شود که مواد غذایی خود را سزاوار بزرگتر پلت فرم خود را بنابراین ما در زمان تصمیم گیری دشوار برای نام تجاری جدید تعریف دست و وصله پینه کردن منو به طور کامل می گوید:” Gauri Devidayal مالک مشترک از مه 13 (جدول و خیابان مجله آشپزخانه). پیوستن لی در آشپزخانه است و مجموع تار استاد آشپز مایکل Pien و خاویر قهوهای مایل به زرد نظارت بر wok. بین سه نفر از آنها, مه 13 ارائه می دهد یک منوی بزرگ به زیبایی ارائه غذاهای کانتونی با punchy طعم و دمدمی شکوفا می شود.

Dim مبالغ بسیار

پس از تلاش چند آشپزی در مسیر قبلی خود آواتار, مه 13 صرفا با تمرکز بر سرزمین اصلی چین برای الهام خود را. پس هیچ سوشی رامش و دیگر کالاهای اساسی اغلب دیده می شود در پان آسیایی منوها در اطراف شهرستان. در عوض, شما باید تار نرخ های مبادله ای (هر دو بخارپز و سرخ شده) یک محدوده از پیش, claypots رشته فرنگی و غیره. نوشیدنی های منو بدون تغییر است بنابراین اگر شما تا به حال یک مورد علاقه در دست شما هنوز هم می توانید آن را پیدا کنید در مه 13. ما شروع با مه 13 اردک سیگار برگ است که یک امضا ارائه پخته اردک در یک ترد قنادی رول خدمت با شیرین hoisin سس فرو بردن. در همراهی با کانتونی نفوذ منو کمی غذاهای سنگین است. میگو با دانه چیا خشنود است wasabi پا زدن به آن در حالی که Kataifi میگو رول (از سرخ شده مبلغ کم منو) است خوشمزه و ترد. ظرف یک بازی در یونانی kataifi یا خرد phyllo شیرینی پیچیده میگو البته با طعم. صحبت از تار مبالغ قرمز فلفل آب پز پکن کوفته شد ستارگان, چاق و چله بسته میگو در فلفل تند و روغن پانسمان. ما همچنین سعی moreish ترد میگو توپ اژدها که ترد شیرینی پر شده با نوری پیچیده میگو. از گیاهی انتخاب کردن منو و پیازچه کوفته شد صالح به اندازه کافی اما زمستان قارچ اسپرینگ رول بود جای تعجب بی مزه.

مواد غذایی راحتی

برق منو بسیار گسترده است و نیازمند تکرار بازدیدکننده داشته است. گیاهی از بخش یک زن و شوهر از مسخره غذاهای گوشتی مانند مسخره اردک در سس فلفل و جیانگ بائو مسخره مرغ و همچنین به عنوان یک سخاوتمندانه سبزیجات منو با هم بزنید سیب زمینی سرخ کرده و claypots – فکر می کنم Wok پرتاب فرانسوی لوبیا با زیتون سرخ کرده, برف نخود فرنگی را با روغن ترافل و هم بزنید سرخ شده کلم بروکلی جوانه. دوستداران غذاهای دریایی, رفتن به اعماق دریا کره خرچنگ در حالی که بره رک با بامیه باید برآورده گوشت خواران. تخم مرغ سرخ شده مسابقه بود که به راحتی در یک کاسه به خصوص drizzled با یکی از housemade سس روی میز. دسر منو reprises دست علاقه مندی ها (مانند Yuzu ترش با کنجد سیاه بستنی) با یک زن و شوهر از کانتونی شده مانند پودینگ انبه با خامه و پندن Pannacotta با میوه شور.

خانم T خواهد بود از دست رفته, اما مه 13 کانتونی منو تسکین دهنده آشنایی است که خواهد شد که شما آینده را برای بیشتر.

مه 13, 4 Mandlik جاده آپولو Bunder, Colaba; در حال حاضر فقط برای شام از 7 بعد از ظهر به بعد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>