دهلی نو: بحران ناشی از کوروناویروس بیماری ویزا برای هند حرفه ای در ایالات متحده و روند صلح در افغانستان شد و برخی از مسائل مورد بحث در یک تماس تلفنی بین وزیر خارجه هند S Jaishankar و ما همتای مایک Pompeo در روز سه شنبه.

یک بازخوانی از بحث منتشر شده توسط وزارت امور خارجه آمریکا گفت که Jaishankar و Pompeo مورد بحث بود “هماهنگی تلاش ها برای پاسخ به COVID-19”.

“وزیر امور خارجه بر اهمیت ادامه همکاری نزدیک بین ایالات متحده و هند و دیگر همکاران و متحدان برای مبارزه با این بحران های بین المللی از جمله تقویت جهانی صنایع دارویی و بهداشتی تولید و عرضه زنجیره ای” آمریکا بازخوانی گفت.

Pompeo همچنین تاکید ما “تعهد تزلزل ناپذیر به کار با هند برای پیشبرد صلح و امنیت در اقیانوس هند و آرام و در سراسر جهان” به آن اضافه شده است.

در دهلی نو یک فرد آشنا با توسعه گفت: Jaishankar صحبت در مورد ویزا برای هند و حرفه ای بسیاری از آنها در این بخش است. بسیاری از متخصصان IT برای ثبت نام در H1-B ویزا که ما اجازه می دهد تا کارفرمایان به طور موقت به استخدام کارگران خارجی در تخصص مشاغل. شده است وجود دارد نگرانی در هند بیش از حرکت در ما برای کاهش تعداد H1-B ویزا و همچنین اعمال سختگیرانه تر صلاحیت قوانین برای کسانی که درخواست برای ویزا.

Jaishankar و Pompeo نیز صحبت از روند صلح در افغانستان است که به نظر می رسد در حال حرکت به مرحله بعدی پس از به ظاهر هدف قرار دادن موانع پس از رئیس جمهور اشرف غنی حاضر به انتشار 5,000 طالبان-زندانیان برگزار شد. انتشار 5000 و آزاد جداگانه 1,000 امنیتی افغان و نیروهای طالبان در بازداشت بود و یک عنصر کلیدی از 29 فوریه پیمان امضا شده توسط آمریکا و طالبان. فوریه پیمان است که برای کمک به ما را کاهش می دهد نیروهای نظامی اعداد در افغانستان را از سطح فعلی حدود 13,000 به 8600.

روز پنجشنبه غنی دولت اعلام کرد که آرامش تیم برای باز کردن داخل افغانستان در گفت و گو با طالبان. این تیم به رهبری توسط امام سجاد (ع Stanekzai سابق رئیس ریاست عمومی امنیت ملی و حامی رئیس جمهور اشرف غنی. این همچنین شامل سیاستمداران مقامات سابق و نمایندگان جامعه مدنی است. پنج عضو این تیم هستند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net