همه گیر مشاوره نادیده گرفته شده توسط دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن کمک می کند تا ویتنام مبارزه با کروناویروس

در حال حاضر از کشور جنوب شرقی آسیا است که با استفاده از این طرح برای مبارزه با آن موارد در بیش از سه ماه به دنبال حفظ و ثبت آن به عنوان یکی از معدود مکان هایی در جهان که نه گزارش یک Covid-19 مرگ به از این هفته.

حتی قبل از ویتنام تایید اولین مورد در اواخر ژانویه نخست وزیر Nguyen Xuan Phuc دستور مقامات برای شکستن طرح توسعه در سال 2014 در طول بهداشت جهانی امنیت پروژه, بودجه در بخش, توسط, آمریکا کمک های اولیه و با ایجاد مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری ها و سازمان های دیگر. پایبندی به برنامه اجازه این کشور به ادعای پیروزی بیش از این ویروس در بهار امسال زنی از خوشه.

در مواجهه با یک تجدید حیات است که به طور مشابه سر در گم و ژاپن و هنگ کنگ و استرالیا و مقامات ویتنام در حال حرکت شامل تازه های خوشه ای که منجر به 27 مورد جدید در هفته گذشته در مجموع 450 موارد از چهارشنبه. مقامات تحمیل سخت قرنطينه بر روی هزاران نفر از مردم که ممکن است در معرض در شهر ساحلی Danang, reimposed stay-at-home اقدامات و محکم مرز مهاجرت و کنترل برای جلوگیری از ورود غیر قانونی. دولت در حال حاضر هشدار ویروس می تواند گسترش به سایر مناطق از جمله شهر هو چی مین و پایتخت آن هانوی است.

“CDC کار کرده است با ما و کمک به ما در ایجاد یک برنامه است که در محل قرار داده و مراحل را به مبارزه با بیماری های همه گیر” گفت: Tran Dac فو ارشد مشاور در بهداشت عمومی اورژانس مرکز عملیات تحت این کشور وزارت بهداشت ، “دولت در حال حاضر بسیار نگران موج دوم. ما همچنان به کار با سی دی و سازمان بهداشت جهانی در این است.”

کلید دولت را موفقیت تا کنون شده است توانایی خود را به حرکت به سرعت به تست بیماران منزوی کسانی که بیمار هستند به شدت ردیابی تماس و قرنطینه برای 14 روز کسانی که در تماس با موارد مثبت. آن را نیز ضروری به سازگار و ارتباطی شفاف و صادقانه با مردم گفت: دکتر Matthew Moore مدیر CDC بهداشت جهانی امنیت برنامه در ویتنام است.

آژانس است که در ویتنام برای 20 سال و کارکنان 58 در کشور از جمله هشت آمریکایی با این نسخهها کار با دولت در تست پروتکل دستورالعمل برای جلوگیری از انتقال در بهداشت و درمان-مراقبت از تنظیمات و آموزش در اپیدمیولوژی.

“وقت و زمان دوباره آنها را تعطیل زنجیره انتقال,” او گفت:.

لیزر مانند تمرکز

ویتنام کشوری که 96 میلیون نفر از شهروندان به حال تولید ناخالص داخلی سرانه از $2,715 در سال گذشته بوده است قادر به کنترل شیوع چون دولت لیزر مانند anti-virus تمرکز یک حزب سیاسی و یک جمعیت که نمی نیاز به قانع کننده به عنوان یک نتیجه از گذشته شیوع بیماری. آمریکا با تولید ناخالص داخلی سرانه از $65,280 در سال 2019 است.

ویتنام موفقیت بوده و در سطح جهانی مورد تحسین قرار گرفته. ایالات متحده در ضمن پیشی گرفتن از 4.3 میلیون نفر و 149,000 مرگ و میر در حالی که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن همواره به عنوان گسترش ویروس. به جای پس از مشاوره از کارشناسان در ماه جولای او را بازتوییت کرد یک پست ادعا CDC دروغ گفتن در مورد ویروس.

شده اند وجود دارد تفاوت چشمگیر بین چگونه ویتنام و ایالات متحده با نزدیک شدن به سرایت بحران است. در عرض چند هفته از ویتنام اولین موارد گزارش شده در اواخر ماه ژانویه به دولت بسته مدارس. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت همچنان به مقاومت در برابر مدرسه آتن و حتی تهدید به خودداری از بودجه فدرال از مدارس که نمی بازگرداندن دانش آموزان است.

هانوی به سرعت اعزام آزمون به هر کسی مشکوک از قرار گرفتن در معرض ویروس در حالی که ایالات متحده همچنان به صورت تست کاستی. Danang مقامات تعطیل دو بیمارستان که در آن دو قربانیان بازدید و دستور بیماران و کادر پزشکی مراقبان و اعضای خانواده — در مورد 8,800 مردم در مجموع — به قرنطینه می شود و به مدت 14 روز در متمرکز پایگاه های بیمارستان ها و خانه های با توجه به این شهرستان در بخش بهداشت و درمان. یک سوم بیمارستان نیز بسته شد.

ویتنام دارای برخی از مزایای کلیدی آمریکا نیست و در مبارزه با ویروس. حزب کمونیست کنترل دولت غالب یک جامعه با فرهنگ collectivism و آن اقدامات سخت مانند تمایل به قرار دادن در محل مستندات زمانی که مورد نیاز بوده و ملاقات با کمی مقاومت از مردم است.

این می آید با وجود این واقعیت است که آن قرنطینه رژیم سازش ناپذیر و یکی از دقیقترین در منطقه: دولت قرار داده ویتنامی و حتی خارجی ها دیده می شود در معرض خطر عفونت به انزوا گاهی اوقات از راه دور در اردوگاه های نظامی.

گذشته شیوع

کمک به این کشور در مبارزه با ویروس شده است حافظه از گذشته بوده است ، این شیوع سارس در سال 2003 در طول کشته شدن پنج نفر در ویتنام و آنفولانزای پرندگان منجر به مرگ 52 در تکرار و شیوع بیماری در بین سال های 2004 و 2008. این کشور همچنین در حال حاضر مقابله با شیوع دیفتری است که باعث شده تا سه مرگ و میر منجر دولت برای منزوی 700 نفر در یک روستا در قهوه-رشد ارتفاعات مرکزی استان Dak Lak.

ویتنام تهاجمی anti-virus اقدامات در هزینه آمده است: تقریبا 31 میلیون کارگر را تجربه کرده اند از دست دادن شغل یا کاهش دستمزد در میان محدودیت. ویتنام اقتصاد می تواند به رشد 3 درصد به 4 درصد در این سال — نیمه رسمی هدف از 6.8 درصد به دولت در شورای مشورتی است.

دولت است و گرفتن مقاومت مواجه و از برخی در خارج از کشور-شرکت های مبتنی بر آن را به عنوان تلاش برای حفظ آن موج دوم هوشیاری. شرکت هایی از کره جنوبی و ویتنام دوم-بزرگترین سرمایه گذار خارجی در حال فشار به دولت برای بلند کردن اجباری دو هفته قرنطينه از کارگران خود را از سفر به ویتنام, رسانه های محلی خروجی VnExpress گزارش شده است.

در عین حال این کشور اقدامات قاطع ممکن است burnished شهرت خود را در میان شرکت ها به دنبال تنوع بخشیدن به زنجیره تامین و دور از چین است. برخی از شرکت های ژاپنی با انگیزه های مالی خود را از دولت, به دنبال نقل مکان عملیات به ویتنام است. شرکت تایوانی Inventec Corp., Apple Inc.’s مجمع شریک برای AirPods حال آماده سازی برای ایجاد یک واحد در ویتنام و دیگر تامین کنندگان از کوپرتینو در کالیفرنیا بر اساس شرکت ممکن است به دنبال.

در حال حاضر دولت تمام-دست-در-عرشه ضد حال لگد زدن به در دوباره. “ما در حال بهبود ما امکانات قرنطینه قادر به منزوی کردن بیشتر مردم زمانی که مورد نیاز” وزارت بهداشت فو گفت.

اشتراک در خبرنامه

* ایمیل معتبر وارد نمایید

* با تشکر از شما برای عضویت در خبرنامه ما.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de