خارج از کار حرفه ای به نوبه خود مواد غذایی کارآفرینان

Veecheet Dhakal خواننده-ویولن از folk rock band Gauley بهایی بود در یک تور در نپال زمانی که مستند اعلام شد, در هند در ماه مارس است. اعضای گروه با عجله به بنگلور, جایی که آنها در حال حاضر زندگی می کنند در یکی از آخرین پرواز در. برای مدت زمان طولانی این گروه بود و در از دست دادن در مورد آنچه که پس از covid-19 بحران تا به حال قرار دادن یک توقف به کنسرت و یا حوادث. چند هفته پیش خود مدیر گروه Angarika گوآ پیشنهاد Dhakal زندگی می کند که با دو bandmates برای ایجاد یک منو تحویل داده همه آنها پرشور foodies. در اصل از Kalimpong آنها ساخته شده یک تبتی-نپالی منو با مورد علاقه خود را مانند Gyuma (بخارپز تبت سوسیس) momos و GokPo (برنج کاسه خدمت با گوشت یا سبزی کاری و صدر با برگ خردل) در این فهرست است. “آن آغاز شده و با چهار-پنج دستور از دوستان زمانی که Angarika برای اولین بار منتشر منوی ما. در حال حاضر ما به فروش می رسد در حدود 140 ظروف و ما همه چیز را از خرید برای پخت و پز خودمان” می گوید Dhakal که در تلاش است تا منبع معتبر مواد تشکیل دهنده مانند بوتانی فلفل سیچوان از یک دوست که خانواده اجرا می شود یک فروشگاه در بازگشت به خانه.

مانند این نوازندگان مختلفی وجود دارد که دیگران که راه اندازی صفحه اصلی مبتنی بر کسب و کار مواد غذایی پس از از دست دادن کار به دلیل بیماری همه گیر.

گوا بر اساس Edgardo Cruzet شد متکی به خود کار به عنوان مشاور و UI/UX designer برای دو دهه گذشته اما هنگامی که این بیماری همه گیر ضربه او در بر داشت خود را در یک نقطه تنگ. سه تا از پروژه های خود را متوقف شد و دو شرکت متوقف شد پرداخت هزینه های نگهدارنده. “کارت اعتباری صورتحساب نصب شد و من تا به حال فقط در بازگشت از تعطیلات در خارج از کشور می گوید:” Cruzet, 44.

سپس او رو به یک ایده است. چند بار در سال Cruzet استفاده می شود برای قرار دادن یک خاو ا غرفه در Goan بازارهای کک. با چنین رویدادی در حال حاضر دور رویای Cruzet تصمیم به مقیاس و منظم خانه تحویل سفارشات. او در حال حاضر به طور فعال ترویج نام تجاری خود را ادی را Khaosuey در سیستم عامل رسانه های اجتماعی. از گرفتن سفارشات هفته ای یک بار او را در حال حاضر ارائه در پنج روز. “بسیاری از دوستان بودند که با احتیاط از سفارش از رستوران ها به دلیل نگرانی های بهداشت. اما آنها خوشحال بودند به منظور از من پس از من تحویل خودم را انجام می گوید:” Cruzet که استخدام یک فرد برای کمک به تحویل. او ادعا می کند به گرفتن 80-100 سفارشات یک هفته در حال حاضر. “از آنجا که من انجام تمام کار خودم را نمی بیش از 30 دستور روز است که آنچه که من می تواند مدیریت کند. همچنین هنگامی که من روشن به بسته بندی زیست تخریب پذیر من فروش رفت تا به عنوان خوب,” او اضافه می کند.

اما در حال اجرا در خانه نیست همیشه موفق gambit. نیلوفر تاجر یک بنگلور مبتنی بر معلم مدرسه که از دست او در ماه مارس در حال تلاش برای پیدا کردن کسب و کار روزانه است. از کیک به اقلام میان وعده و وعده های غذایی او را در گردش است در او منو Nilo را Dabba در WhatsApp و Facebook همیشه از مستند اعلام شد. “من فقط دستورات یک یا دو بار در هفته و آن را به اندازه کافی نیست. من رسیده به تماس های شرکت را به دیدن اگر من می تواند تامین وعده های غذایی به طور منظم اما از آنجا که اکثر مردم در حال کار از خانه وجود ندارد مقدار تقاضا وجود دارد می گوید:” تاجر 31.

Sarabjeet سینگ و Faseeulla Saifulla صاحبان Slurp پخت و پز استودیو در بنگلور, راه اندازی خانه تحویل منو از چند ماه پیش. سینگ می گوید: هجوم ناگهانی از خانه aggregators آمار کسب و کار منفی. “ما آغاز شده با صدای بلند. ما حدود 150 سفارشات برای ما بریانی در ابتدا, اما در حال حاضر پس از 10 یکشنبه ها از آن می آیند به 50 است. وجود دارد بیش از حد بسیاری از مردم در این فضا” سینگ توضیح می دهد. علاوه بر تهیه مواد بسته بندی یک چالش است با بسیاری از بازارهای در حال بسته. آنها در فرایند راه اندازی 10 ساعت دوره آموزشی آنلاین برای پخت و پز هند. “از آنجا که اکثر مردم در خانه گیر کرده و نیاز به طبخ برای خود ایده این است برای آشنا کردن مردم با انواع بیشتری از مواد و تکنیک های آشپزی,” او اضافه می کند.

به ایستادگی کردن از جمعیت راسل ون Buerle اجرا می شود که یک استودیو تاتو در بنگلور راه اندازی کرده است یک خط از ترشی گوشت, Cha را ترشیجات. “برای چهار ماه گذشته ما شده ایم گرفتن سفارشات به طور منظم می گوید:” ون Buerle, 48. آنها به فروش حدود هشت کیلو در یک آخر هفته. “ما به سبک کباب سس بر خلاف ترشیجات موجود در سوپر مارکت ها.” تا کنون آنها بوده ام در گردش منوی خود را در WhatsApp, اما در حال حاضر برنامه ریزی برای ایجاد یک Instagram account.

در میان چند خانه-آشپزخانه صاحبان کراوات با مواد غذایی مجموعه کریشنا Chaitanya مشغول به کار بود به عنوان یک طبقه و مدیر و آشپز در بنگلور کافه هنگامی که این بیماری همه گیر رسید.

“من از یک کار به زودی و به جهنم همسر من, که با این نسخهها کار به عنوان یک بصری merchandiser نیز خواسته به ترک. از آنجا که ما قادر به پیدا کردن شغل دیگری من تصمیم به فروش biryanis می گوید:” Chaitanya. آنها از ثبت نام کسب و کار خود را به عنوان Preethi را بریانی Hub و همچنین تیمی با زن مهمانخانه دار است که دارای تخصص در کرالا مواد غذایی است.

با وجود چالش های برخی مانند Dhakal و Cruzet به امید تبدیل علاقه خود را به لب گنده کسب و کار در طول زمان است. Dhakal در حال حاضر صحبت کردن در مورد ثبت شرکت در حالی که Cruzet عاشق این ایده که متکی به یک زندگی.

اشتراک در خبرنامه

* ایمیل معتبر وارد نمایید

* با تشکر از شما برای عضویت در خبرنامه ما.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر