یک بار در یک ماه آبی در یک foodie مشترک در Chandni Chowk

من همیشه فکر می کردم این دو واژه — Chandni Chowk — املای سحر و جادو حتی اگر بازار واقعا هرگز شبیه چه نام پیشنهاد: نقره ای ماه روشن مرکز. اما من تعجب می کنم آنچه را که یک بار فوق العاده شلوغ محله به نظر می رسد در حال حاضر. مغازه ها عمدتا بسته و جاده ها خالی خواهد بود. اما در خطوط برخی از eateries ارائه مواد غذایی باید باز باشد حتی اگر جمعیت است که جمع آوری وجود دارد هر روز صبح برای صبحانه گم خواهد شد.

فکر داشتن صبحانه در Chandni Chowk شده بود فراموش نشدنی من در حالی که برای. وقتی که من را متوقف از انجام کاری آن مشکلات من هیچ پایان. من نمی یاد زمانی که من آخرین رفت و به دهلی نو برای من صبح کرایه, اما من تا به حال رویای آن را تا به حال از این مستند. به عنوان کسی که عاقل یک بار گفت اگر شما نمی توانید به بازار بروید اجازه دهید بازار به شما آمده است. آن را دقیقا بازار, اما یکی از مغازه ها مورد علاقه من — Kanwarji را — که آمد از دیدن یک صبح است.

Nagori halwa

Nagori halwa

Kanwarji است که در دهان از Parathey Waley Galli در Chandni Chowk. این فروشگاه که قرار بود در سال 1850 مشهور است برای آن دال beeji — یک ترکیب خوشمزه از bhujiyaطالبی دانه مشک تخمه هندوانه و قهوه ای masoor dal. فروشگاه تقسیم به دو کاملا در حالی که پیش. و سپس چند سال پیش آن را افتتاح یک شعبه در شرق دهلی نو (G-1, ساغر مجلسی Saini تحت محاصره 011-22374913). متوجه شدم که دال beeji (250 گرم برای ₹160) در منوی شرق دهلی شعبه و چه gladdened قلب من بیشتر این بود که اطلاعات آن به فروش می رسد bedmi aloo در روزهای یکشنبه — خواهد بود که تحویل داده شده توسط Swiggy.

من با شوخی کردن در صبح روز یکشنبه و قبل از هر کسی می گویند COVID-19 من قرار داده بود سفارش من برای چهار صفحات bedmi aloo (₹60 برای هر صفحه) و دو صفحه از nagori halwa (₹60 برای یک بشقاب کوچک پنج تخت puris). هر صفحه از bedmi آمد با دو پر purisخوب کمک تند سیب زمینی و سبزیو یک انگشت و لیسیدن, مخلوط, ترشی. Nagori halwaبرای کسانی که در اواخر سنتی صبحانه ظرف کوچک دیسک (مانند پهن golgappa) خدمت با halwa. شما را به یک سوراخ در دیسک پر کردن آن با halwaو پاپ آن را به دهان خود را.

بنابراین من به سرعت ظهور یک (و پس از آن دو و در نهایت سه) به دهان من. آن مشخص شده در پایان از آنچه که یک وعده غذایی خوشمزه. این bedmis بودند ضخیم با pithee (رب عدس که خمیر پر شده با) و من عاشق aloo —که در حالی که داغ نبود چون من به یاد داشته باشید از آن استفاده می شود. ترشی تکمیل کاری و من به پایان رسید غذا را با برخی از halwa پخته شده در انجمن روغن اما با یک دست نور و با تنها مقدار مناسبی شکر در آن است.

Kanwarji نیز معروف برای آن aloo ka lachcha (₹600 کیلو). من صرف بسیاری از شاد بعد از ظهر در اصلی Chandni Chowk شعبه خوردن aloo سمبوسه. در زمستان آنها را به فروش برخی از نوآورانه chikkis (کسانی که فوق العاده jaggery و دیوانه میله) طعم با گلبرگ گل سرخ و یا حتی pista بیت است.

آن را دوست داشتنی یکشنبه پس از یک زمان طولانی. من تا به حال bedmi برای صبحانه و سپس bedmi دوباره با من چای.

وجود دارد هیچ bedmi چپ برای شام, افسوس, اما من تا به حال تند aloo سبزی با roti. شب نبود غرق در نقره ای ماه, اما من به نوعی احساس احاطه شده توسط سحر و جادو از شهر قدیمی است.

نویسنده چاشنی غذا منتقد

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>