چاقی می تواند به دیابت نوع 2 در معرض خطر توسط شش بار مطالعه

محققان دریافته اند که چاقی باعث افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 حداقل شش بار صرف نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به این بیماری است.

“نتایج نشان می دهد که دیابت نوع 2 پیشگیری توسط مدیریت وزن و شیوه زندگی سالم مهم است در تمام ژنتیکی گروه های در معرض خطر” گفت: مطالعه محققان دانشگاه کپنهاگ در دانمارک.

با استفاده از داده ها از یک مطالعه مورد-همگروهی مطالعه تو در تو در داخل رژیم غذایی, سرطان و سلامت کوهورت در دانمارک, این تیم تحقیقاتی به بررسی مشترک ارتباط چاقی و استعداد ژنتیکی و تفسیر شیوه زندگی با حادثه به ديابت نوع 2 (ديابت نوع 2 بود).

مطالعه منتشر شده در مجله Diabetologiaشامل نمونه 4,729 افرادی که در توسعه دیابت نوع 2 در طول متوسط 14.7 سال پیگیری و به صورت تصادفی انتخاب گروه نمونه از 5,402 افراد (گروه کنترل).به طور کلی 21.8 درصد از تمام شرکت کنندگان طبقه بندی شده به عنوان چاق 43.0 درصد به عنوان اضافه وزن و 35.2 درصد به عنوان داشتن وزن نرمال و 40.0 درصد از شرکت کنندگان تا به حال مطلوب شیوه زندگی 34.6 درصد بود و متوسط در شیوه زندگی و 25.4 درصد بود و نامطلوب شیوه زندگی است.

ژنتیکی بود کمی با استفاده از یک خطر ژنتیکی نمره (GRS) متشکل از 193 شناخته شده نوع 2 دیابت—همراه انواع ژنتیکی و تقسیم به پنج گروه های در معرض خطر از 20 درصد هر یک از پایین ترین به بالاترین ژنتیکی خطر است. آماری مدل سازی مورد استفاده قرار گرفت برای محاسبه فردی و ترکیب های GRS چاقی و شیوه زندگی نمره با توسعه ديابت نوع 2 بود.

در مقایسه با افراد با وزن طبیعی کسانی که با چاقی تقریبا شش برابر بیشتر احتمال ابتلا به ديابت نوع 2 بود در حالی که افرادی که اضافه وزن داشتند 2.4 برابر افزایش می یابد.به صورت ژنتیکی در معرض خطر کسانی که با بالاترین GRS دو برابر احتمال ابتلا به ديابت نوع 2 بود به عنوان کسانی که با کمترین در حالی که کسانی که با unhealthiest شیوه زندگی بودند و 18 درصد بیشتر احتمال ابتلا به ديابت نوع 2 بود از کسانی که با سالم.

بر اساس این مطالعه افرادی که رتبه بالا برای هر سه عوامل خطر مرتبط با چاقی بالا GRS و نامناسب بودن شیوه زندگی به حال 14.5 برابر افزایش خطر ابتلا به ديابت نوع 2 بود در مقایسه با افرادی که به حال عادی وزن بدن کم GRS و مطلوب شیوه زندگی است.

قابل توجه حتی در میان افراد با کم GRS و مطلوب شیوه زندگی, چاقی همراه بود با 8.4 برابر افزایش خطر ابتلا به ديابت نوع 2 بود در مقایسه با وزن طبیعی افراد در همان ژنتیکی و شیوه زندگی خطر گروه محققان گفت. “ما دریافتیم که اثر چاقی در دیابت نوع 2 خطر غالب است بیش از دیگر عوامل خطر تاکید بر اهمیت مدیریت وزن در دیابت نوع 2 پیشگیری از نویسندگان نوشت.

—IANS

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>