چاقی در کودکان و نوجوانان ممکن است در بالاتر استخوان خطر شکستگی

محققان می گویند که کودکان قبل از مدرسه که اضافه وزن دارند یا چاق اند بیشتر در معرض خطر شکستگی استخوان در دوران کودکی از حد نرمال-وزن کودکان پیش دبستانی.مطالعه منتشر شده در مجله از استخوان و مواد معدنی پژوهش حاضر با هدف تعیین اگر داشتن اضافه وزن یا چاق محدوده شاخص توده بدن (BMI) در زمان آغاز مدرسه است که همراه با افزایش بروز شکستگی در دوران کودکی است. “در یک گروه از تقریبا یک و نیم میلیون کودک از اسپانیا ما در بر داشت یک ارتباط قوی بین قبل از مدرسه مبتلا به اضافه وزن/چاقی و خطر شکستگی در دوران کودکی گفت:” مطالعه ارشد نویسنده دانیل Prieto-الحمرا از دانشگاه آکسفورد در انگلستان است.

به گفته محققان پویا همگروهی ایجاد شد از کودکان ارائه به صورت معمول پیش دبستانی, مراقبت های اولیه غربالگری جمع آوری شده در سیستم اطلاعات برای پژوهش در مراقبت های اولیه (SIDIAP) پلت فرم در اسپانیا.

اطلاعات جمعآوری شده از 296 مراقبت های اولیه مراکز نمایندگی 74 درصد از منطقه اطفال جمعیت.این مطالعه شامل 466,997 کودکان با وزن و قد اندازه گیری در سن چهار سال که به دنبال برای یک ميانه 4.9 سال است. نتايج نشان داد که شکستگی رخ داده در 9.20 درصد کم وزن 10.06 درصد از وزن نرمال 11.28 درصد از اضافه وزن و 13.05 درصد از کودکان چاق.

در مقایسه با وزن نرمال و اضافه وزن و چاقی در ارتباط بودند با 42 درصد و 74 درصد بالاتر خطرات ناشی از شکستگی اندام تحتانی به ترتیب و با 10 درصد و 19 درصد بالاتر از خطر شکستگی های اندام فوقانی بود. به طور کلی کودکان مبتلا به اضافه وزن یا چاق محدوده BMI حال افزایش بروز اندام فوقانی و تحتانی شکستگی در دوران کودکی در مقایسه با معمولی-وزن کودکان و نوجوانان. “تحقیقات بیشتری مورد نیاز است برای درک بیشتر مکانیسم های زیر بنایی این همبستگی” پریتو-الحمرا گفت.

–IANS

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>