مهاجر مهاجرت آغاز می شود به آمار بازار کار در جنوب هند

حدود 150,000 مهاجران بازگشته اند به خانه شان متحده از کارناتاکا به تنهایی ایجاد حاد کمبود نیروی کار در طول فصل برداشت. به صورت محلی در دسترس کارگران خواستار حداقل دو برابر دستمزد غالب مزرعه اقتصاد است که در رفع.

“برخی از آنها (مهاجران) در حال کشاورزان خود و بازگشت به سرزمین خود. اما بیش از 70 درصد کارگران بی زمین که مهاجرت به کارناتاکا کرالا و گوا به کار در مزارع گفت:” عبدالرحیم یک کارگر پیمانکار از Kasargod در کرالا است.

“ترس از قرنطینه و یا گزیدگی توسط corona (sic) هزاران مایل دور از عزیزان خود است و باعث خروج,” او گفت:.

با اوتار پرادش دولت به تازگی تصمیم به بازگرداندن تمام دولت از ساکنان که گیر در سراسر کشور ضرورت در ایالت های جنوبی به پیدا کردن یک راه حل به بازار کار شار تنها افزایش یافته است.

کارناتاکا و کرالا باید کمی بیش از 20 ، 000 نفر از کارگران شاغل در اوتار پرادش.

کارناتاکا کار بخش تایید کرد که در این زمان از سال از جمله بزرگ مهاجرت معکوس شد و بی سابقه. حتی کوتاه مدت مهاجران معمولا تنها پس از برداشت از areca مهره قهوه و پرتقال و انبه و برنج.

رهبران کارگری گروه که به نمایندگی از کارگران از, Uttar Pradesh, Jharkhand و Odisha در حال حاضر متوقف اعضای خود را از بازگشت به کار از اواسط ماه مارس.

تنها چند مایل به بازگشت به کار اگر چه اقتصاد کشاورزی باز است.

“من و خانواده شامل همسر من, خواهر و پسر نوجوان در areca کشت و زرع و در مجموع درآمد مورد 2,500 هر روز به مدت 20 روز در ماه است. اگر ما کار را برای به عنوان بسیاری از روز و نزدیک به خانه ما ممکن است بیش از 1000 دلار در هر روز است. این تفاوت دستمزد ما به ارمغان می آورد به کار در victoria reyna در کارناتاکا” گفت: Devesh از Jharkhand که تصمیم به ماندن در این مزرعه در victoria reyna.

بسیاری از areca کشاورزان در حال حاضر شروع به ارائه مواد غذایی و سرپناه برای خانواده های مهاجر به این امید که آنها عقب بماند.

با توجه به برآوردهای رسمی حدود یک میلیون مهاجر مزرعه کارگران کار در کرالا کارناتاکا و گوا. در طول فصل برداشت تقاضا برای کار دست می رود تا 1.2 میلیون.

قهوه کمربند است به خصوص ضربه سخت به عنوان آن را فقط به دست آوردن سفارشات از بازار بین المللی برای آن ارزش افزوده محصولات. Kodagu و Chikkamagaluru و بخش هایی از منطقه حسن در کارناتاکا اصلی قهوه-مناطق در حال رشد در هند است.

“قهوه در کارناتاکا که رشد 70% از قهوه در کشور نیاز به بیش از 650,000 کارگران در طول سال گفت:” یک مقام رسمی در قهوه هیئت مدیره که نمی خواهید به توان نام برد.

“هر چند این برداشت است که بین ماه های نوامبر و مارس محصول بستگی به سال نگهداری از قهوه املاک. برداشت عملیات شروع در ماه مارس-آوریل پس از شکوفه دوش می رسند. این عملیات شامل ‘درخت زني که توازن نور و سایه در املاک. اگر این کار انجام نمی شود, قهوه, عملکرد ممکن است برسد انتظار می رود سطح. در حال حاضر شرایط کار خروج همه چیز تلخ” رسمی اضافه شده است.

در کارناتاکا تولید کنندگان’ فدراسیون نیز نگه داشتن انگشتان دست خود را عبور.

“Covid-19 ویران شده است نقدی محصولات مانند قهوه و فلفل ، طرح برای 2021-22 است فقط 40 درصد از کشت قهوه در کارناتاکا را مدیریت برای رسیدن به بازار است. من خواهد شد به دنبال در یک محصول از دست دادن 50% فقط در 40 درصد نیروی کار در دسترس بودن” گفت: U. M. Thirthamallesh رئیس فدراسیون.

“صنعت قهوه استفاده می شود برای تولید 60,000 کرور روپیه در سال به ارز خارجی به کشور است. اما آن را نمی خواهد همان سال” او گفت:.

از 650,000 کارگران که کار در مزارع قهوه 60 درصد در حال حاضر نقل مکان کرد و برگشت به محل خود را از مبدا.

“از دست دادن کل از نظر محصول به لحن 3,500 کرور روپیه است که به طور مستقیم منتقله توسط کشاورزان گفت: Thirthamallesh.

M. Raghuram خبرنگار آزاد است و از بنگالور.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>