خاطرات موننر: دوران کودکی در یک باغ چای

آنها می گویند شما می توانید خانه هرگز دوباره. با این وجود من سعی می کنم.

بالا رفتن از شیب چای بخور هیل که من بی پروا careened پایین 20 سال پیش بر روی یک دوچرخه به من اطلاع کمی تغییر کرده است, در این بخش از موننر حداقل. ما ییلاقی هنوز آبشار محکم به پایین شیب در یک سری از باغ رز و توت فرنگی تکه. در دوران کودکی من در اتاق خواب شومینه کراکل با چوب هنوز تحویل داده شده توسط کامیون یک بار در ماه. و چمن است که هنوز هم به صورت دوره ای حفر شده توسط گله گراز وحشی و پایمال توسط فیل با صدای بلند blundering از طریق سبزی باغ در نیمه شب.

به عنوان خورشید غرق سرد تاریکی فرود می آید و تنها صداهای خش خش درختان و پر سر و صدا ندای nightjars در این خانههای ییلاقی با هیچ همسایه است. از آن شده است در حدود 140 سال پس از پیشگام اروپایی کشاورزان هک راه خود را از طریق سرسبز shola , جنگل, کاشت چای و ساختمان از راه دور این آلاینده خانه به تسخیر تپه. آنها به ایجاد یک سبک متفاوت از کشت و زرع زندگی ترکیبی از انگلیسی و اسکاتلندی سنت تار در لبه ها پس از سال ها در هند است. مانند ما ساقی را میت لوف: تماما انگلیسی با خشنود ضربه از محلی ادویه جات ترشی جات.

بله وجود دارد butlers. هنوز هم وجود دارد. لباس پیشخدمت خدمت canapés پای و درخت زبان گنجشک پودینگ در مهمانیهای شبانه هر هفته در خانه های ییلاقی در هر و مستغلات. طوفان فانوس و خروش چوب آتش سوزی در شب طوفانی. دست لنگ دوار همراه خود ارز ارائه فرصت های جذاب برای استراق سمع در مقطع اتصالات. قزل آلا و سبد پیک نیک. مطمئنا در حالی که توریستی Munnar در حال حاضر عصبانی درهم و برهم کردن از تور اتوبوس خفه جاده ها و سوغات اصطبل مقدار از چای و شهرکهای اطراف جنگل ها بدون تغییر باقی مانده اند و برای بیش از یک قرن است.

من در یک ماموریتم ماموریتی برای پیدا کردن موننر پایونیر کشاورزان.

Memories of Munnar: A childhood in a tea garden

پدر من کار می کرد که با تاتا چای در موننر امتیاز من نسبت به یک سده از کاشت در Kanan Devan تپه با کون بزرگ Baig و ویلیام هندرسون منتشر شده در سال 1978 توسط Tata-Finlay. چای شرکت Kanan Devan تپه ها و موننر به طور جدایی ناپذیری در هم تنیده در یک پیچیده تاریخ رنگارنگ.

در سال 1888 به Kanan Devan کشاورزان انجمن ایجاد شده برای متحد کردن کشاورزان ناهموار زندگی در انزوا. در 1964 تاتا-Finlay همکاری تشکیل شد و تاتا چای راه اندازی شد در سال 1983. سپس در سال 2005 Kanan Devan تپه مزارع شرکت موفق تاتا چای تبدیل شدن به اولین کارمند متعلق به شرکت کشت و زرع در هند.

K Mathew ابراهیم مدیر عامل و مدیر عامل شرکت KDHP توضیح می دهد که چگونه تاتا 24 شهرکهای ترکیب شدند به هفت برای بهینه سازی بهره وری. این هنوز به این معنی است که این شرکت دارای 24,000 هکتار از چای و محافظت حدود 20000 هکتار از جنگل ها و مرداب ها و تالاب ها. از این رو هر چند موننر شهر و توریستی سایت های مانند Madupatty سد ایستگاه بالا و ورود به Eravikulam پارک ملی هستند و این ماجرا با صف های طولانی از گردشگران یک لجن از بطری های پلاستیکی و کسانی که اجتناب ناپذیر سوغات اصطبل کهنه با ارزان pink teddy bears, dream catchers و پشت scratchers به شهرکهای هنوز دنبال راه آنها را در یک قرن پیش.

بیان کرد که یکی از KDHP اهداف برای محافظت در موننر سازگار با محیط زیست سیستم ابراهیم می گوید که در شهرکهای “وجود ندارد و تغییر در استفاده از زمین از اوایل سال 1900. ما یک زمین طرح مدیریت و حفظ جنگل, رودخانه, حیوانات راهروها و shola , جنگل, بین زمینه های چای”.

این آشکار است که ما رانندگی در تنهایی نیمه آسفالت جاده های مربوط با ‘فیل عبور’ تخته در جستجوی Kundale باشگاه فقط کاربران گلف جمع بین جنگل. آغاز شده در سال 1917 آن دارای کمی خانه باشگاه 100 عضو و هیچ وابستگی. در همراهی با سنت ما می رسند با یک سبد پیک نیک در خودرو بوت بسته بندی شده توسط Krishnan, the butler در خیره کننده 1917 ساخته شده استعمار خانههای ما ماندن در. کریشنان معروف است او ظریف وعده های غذایی تاسیس و در دستور العمل های از کشاورزان همسران که اقتباس شده اند به یک عملی, آرامش, آشپزی بیش از دو قرن با استفاده از مواد تشکیل دهنده محلی رشد در باغ. مانند دیگر پیشخدمت که به عنوان آشپز در اینجا او گیر کرده به سنت برای 30 سال است که او کار کرده است در خانههای ییلاقی: هر وعده غذا شروع می شود با بوی معطر سوپ ساخته شده از تازه کنده سبزیجات فصلی به دنبال کیک یا گوشت و کباب. و همیشه وجود دارد دسر: او می گوید: او می داند که چگونه از 1500 پودینگ که شامل خوشمزه دانه دانه گردو فرو ریختن مد افتاده حرکت صعودی آناناس پایین کیک و pleasingly صورتی اذوقه و نوشابه ریواس پودینگ خدمت با کوزه خنک کننده بدن.

در Kundale استفان محلی سرپرست مجموعه از ناهار در باشگاه دنج اتاق تک نفره توسط یک برازنده نوار چوبی. حیوانات غنائم از جمله سران در حال حاضر محافظت Nilgiri tahr و شدید پلنگ خیره در سراسر glassily. بعد وحشی گور می رسند خود را براق کت ناهمواری بیش از عضلات قوی.

Quarters for estate workers

چهارم برای املاک و کارگران

به عنوان Stephen اولا قرار می دهد یک سینی سنگین با تحریک قوری در ایوان او چت در مورد چگونه او به تماشای آنها را جمع آوری هر شب در زمین گلف. پدرش Karuppaswami مشغول به کار در اینجا برای 45 سال تا او گذشت پنج سال پیش. این یک داستان مشترک در موننر که در آن خانواده ها کار در همان شهر و همان شرکت برای نسل های.

High Range Club, Munnar

بالا برد باشگاه موننر

در شهر و در محدوده بالا, باشگاه نگهبان یک داستان مشابه: پدر بزرگ خود را مشغول به کار در اینجا بیش از حد. این یاد زمینی باشگاه تکمیل شده در سال 1910 است که هنوز هم در مرکز شهر زندگی اجتماعی است.

آن بود که همیشه ورزشی: کشاورزان وارد شده توسط اسب به استفاده از گلف بازی کریکت و تنیس. ورزشی در دیدار شامل خشت تیراندازی کبوتر چادر میخ و گونی نژادها. این pleasingly سایه مردان-تنها نوار تیره با قاب چوبی هنوز هم بوی چرم و whisky, هر چند آن را در حال حاضر خشک است.

در اینجا بیش از حد دیوار شلوغ با حیوانات غنائم از شکار فراموش شده و در عین حال قابل توجه ترین ویژگی است که 52 کلاه مرتب در سراسر یک دیوار. از سال 1928 این باشگاه شروع یک سنت دار کلاه از کشاورزان که در خدمت 30 سال در محدوده خشن و بی ادب در مهمانی خداحافظی. امروز وقتی که کشاورزان بازگشت — این است که یک فعال و به خوبی متصل جامعه که حتی یک به سرعت در حال گسترش گروه واتساپ — آنها هنوز هم جمع آوری در همان نوار تحت این همان کلاه.

در کنار این باشگاه مرموز تسلیم هدر ترسناک silent به جز زمانی که یک گله گاو noisily trudges گذشته است. یک اسکاتلندی Masonic Lodge, راه اندازی در سال 1902 آن بدنام با مردم محلی که آن را به نام ‘Thalavetti Kovil معنی یک کلیسا که در آن مردم گردن زده شدند چرا که آنها را دیدم dorais (انگلیسی مدیران) جلسه وجود دارد ،

آن را قفل شده است و وجود ندارد یک روح در اطراف بنابراین من تسلیم و سر به موننر ترین تلخ انگلیسی بنای تاریخی قرن کلیسای مسیح. قطع خشن گرانیت آن پیچیده پنجره های شیشه ای رنگی اجازه دهید در یک لوله شکل نما از رنگ آفتاب. در سکوت سکوت من خواندن برنجی پلاک, in loving memory of پیشگام کشاورزان که مبارزه احساس غربت وبا و جنگل. سپس من تقلا کردن تپه شیب دار کنار کلیسا برای جستجوی قبر النور, شوالیه, سایت قدیمی ترین قبر. به عنوان افسانه می رود هنگامی که او و شوهرش هنری منسفیلد نایت صعود این تپه او به شوخی گفت که او می خواهم به خاک سپرده شود در اینجا به دلیل آن بسیار زیبا بود. مدت کوتاهی پس از آن, او مریض شد و فوت کرد وبا سالخورده 24.

رانندگی خارج از موننر من مکث در MSA (موننر عرضه انجمن) و در سال 1900 ساخته شده و گزارش شده که قدیمی ترین فروشگاه در جنوب هند است.

هنگامی که ما در اینجا زندگی می کردند, این جایی است که ما خرید هفتگی مقررات. VN Thampachan هنوز هم حفظ قفسه های قدیمی و دست نویس ثبت و با دقت پر ستون در امکانات جدید: همه کشاورزان عضو هستند و باید حساب در MSA.

وی چت در مورد او چگونه زندگی می کردند در موننر تمام عمر خود را کار با تاتا و در نهایت بازنشستگی در 58 تنها به این کار. “زمانی که جوان بودم در دهه 70 ما استفاده می شود به اینجا می آیند برای دیدن اروپایی ها که می رسند بر روی اسب با سگ خود را,” او لبخند می زند. “من وارد برای اولین بار در سال 1978 به خرید اولین ساعت مچی. من خیلی هیجان زده است.”

با آن اکسید قرمز, طبقه, قفسه های چوبی پر از محلی مربا و فریزر بسته بندی شده با بیکن این فضا بیش از حد به نظر می رسد بدون تغییر. به عنوان من سرگردان را از طریق من می بینم یک مرد مسن لبخند من. او grins “من به یاد داشته باشید شما: من استفاده می شود به درایو شما به مدرسه.” Thampachan گره در قرارداد و از آنها بخواهید در مورد خانواده من. با تشکر از محلی بالا برد که در آن کودکان از چای وانت املاک و کارگران و مدیران به اشتراک گذاری کلاس های درس وجود دارد یک حس قوی از جامعه است.

و در میان شلوغی گردشگری و موج تجارت این است که اساسا چرا هسته موننر بدون تغییر باقی مانده است. این تعریف افرادی که در اینجا زندگی می کردند برای نسل های غنی حافظه جمعی و متعصبانه وفاداری به این کوچک به شدت مستقل, شهر: یک موننر شما خواهد شد هرگز به عنوان یک توریست.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>