دو هفته پیش ما در Ladakh. بله, این است که ‘فصل’ برای رفتن به لاداخ است و دقیقا به همین دلیل ما وجود دارد.

این ‘فصل’ مترادف با ترافیک دیزل دود و haggling گردشگران است. مغازه های کوچک محلی در حال کنار بزرگ معامله گران وجود دارد کمبود آب و به طور کلی هرج و مرج است. و پس از 14 سال از بازدید از لاداخ در طول فصل, من می خواستم برای دیدن واقعی Ladakh. بنابراین من تصمیم مارس.

مسلما شما از دست برخی از قطعات خوب از Leh — ماه های زمستان و کمتر مسافران معنی وجود وزوز در اطراف کافی شاپ ها, نانوایی, کتابفروشیها و رستوران ها که اکثر آنها تعطیل — اما ما حاضر به قبول آن از دست دادن.

که این است که چگونه ما فرود آمد در له در یک روز روشن و آفتابی ، (پرواز در این است که تنها راه برای رسیدن به له تا حدود اواسط ماه آوریل به تمام عبور مسدود شده به علت بارش برف.) این آغاز یک دوره دو روزه استراحت و هم هوایی که در طی آن ما متمرکز در آبرسان خودمان استراحت و راه رفتن در اطراف له را نیمه باز بازار است.

خوشبختانه ما اقتباس خوبی به ارتفاع بودند و در حال حاضر آماده برای اولین روز از سفر — سفر به Alchi صومعه. روستای Alchi نهفته است حدود 66 کیلومتری غرب له در بانک ها از رودخانه ایندوس. وجود دارد بسیاری از معروف صومعه در Ladakh از جمله Thiksey, Hemis و Lamayuru اما Alchi, شخصا, خاص ترین.

Ladakh in the off-season

در حالی که تقریبا همه صومعه در Ladakh نشسته در بالای یک تپه یا فرمان برجسته مشاهده از دور Alchi نهفته است و عملا undiscoverable تا شما را وارد کنید و آن را مقابل دروازه. آن نقاشی های دیواری و thangkas (تبت بودایی نقاشی) در نظر گرفته شود در میان بهترین در هر صومعه بودایی.

اولین توقف ما بود SECMOL (دانشجويان آموزشی و فرهنگی جنبش Ladakh), الهام بخش, جایگزین Ladakhi مدرسه اجرا شده توسط شرکت معروف Sonam Wangchuk (که الهام گرفته از Aamir Khan شخصیت Phunsukh Wangdu در بالیوود فیلم 3 Idiots). از آنجا که ما در ادامه این بزرگراه تا Nimmu است که محبوب برای مشاهده چشم پرنده در آن ارائه می دهد از سند جلسه (نیمه منجمد) Zanskar رودخانه.

در این زمان ما گرسنه بودند. ارتفاع در نظر گرفتن عوارض آن بودند و ما احساس خسته و تنبل. غیر معمول نیست اما با این حال نگران کننده است. ما نیاز به مواد غذایی است. راننده ما گفت ما وجود دارد dhabas چهار کیلومتر جلوتر در جاده ها است. که تشویق ما اما نه برای مدت طولانی.

هنگامی که ما درباره ما در بر داشت ترک پست-apocalyptical فضا. تمام dhabas بسته شد. رانندگان ما بیش از حد اشتباه گرفته بودند. اگر آن را خارج از فصل بزرگراه dhabas معمولا باز بماند برای تعداد کمی از گردشگران و مردم محلی است.

آن را به تدریج در ما خطور کرد: این Coronavirus اثر است.

Nilza Wangmo’s traditional Ladakhi eatery

با دیگر گزینه های فوری ما درایو به Alchi استدلال آن است که یک مرکز توریستی و خواهد بود از این رو باید رستوران ها. اما پس از 40 دقیقه رانندگی — چیره گرسنگی ما را از ماشین به یک unencouraging صحنه: ردیف مغازه ها بسته.

ما باید ارائه شده بسیار متاسفم عکس به خاطر یک زن نشسته در خارج از بسته رستوران به نام به ما.

“یک غذای ساده انجام دهید؟” ما بیش از حد غرق در پاسخ به بلافاصله پس او ادامه داد: “برخی از dal, chawal, aloo سبزی شاید؟” ما در پاسخ با تاکید بر “بله لطفا!” “خوب,” او گفت:, و اضافه کرد: “اما آن را برخی از زمان. در همین حال شما می توانید بروید و ببینید صومعه.” چهره ما روشن تا خستگی از بین رفته فقط در وعده غذایی. و صومعه بود که آخرین چیزی که در ذهن ما تا یک دقیقه پیش در حال حاضر به نظر می رسید یک مکان فوق العاده برای صبر در.

ما راه می رفت از طریق صومعه توصیف آن نقاشی های زیبا, قد بلند تحمیل مجسمه و سفید stupas. اما پس از 20 دقیقه ما در رستوران. یک پرواز از پله ها منجر به یک درب کوچک در طبقه اول. ما باز کرد و وارد اتاق گسترده ای پراکنده با چوبی, ستون, حمایت از سقف یک آسانسور در یک طرف سنتی Ladakhi-سبک جداول.

این زن که نام ما هنوز هم نمی دانم و مادر او (ما فرض) مشغول پخت و پز و غذا قال الهی است. “آن را آماده لطفا کمک به خود” او اعلام کرد.

The writer with Nilza Wangmo (left)

همانطور که ما شروع به خدمت خودمان متوجه شدم یک کیسه طلا با دولت هند آرم بر روی آن. من رفتم کمی نزدیک تر به یک نگاه بهتر و آن را بخوانید: ‘ناری شاکتی جایزه 2020 — Nilza Wangmo.’

Nilza کردم این جایزه در 8 مارس از رئیس جمهور رام نات Kovind و پس از آن او به ملاقات نخست وزیر نارندرا مودی در یک تابع در Rashtrapati بهون.

“15 نفر وجود دارد از ما از سراسر کشور است. من انتخاب شد برای ترویج معتبر Ladakhi آشپزی و یک کارآفرین,” او می گوید و اضافه می کند “من فقط بازگشت از دهلی نو است.”

به عنوان ما می خوردند او وعده غذایی ساده از dal, chawal و aloo سبزیما قدردانی از این واقعیت است که ما از خوردن ناهار پخته شده توسط یکی از مشهور ترین زنان در لاداخ و شاید در کل کشور است.

این مواد غذایی خوشمزه بود البته. اما این وعده غذایی به معنای بیش از آن است. این آرامش آرامش و اطمینان ما است. این واقعا ما را خوشحال. و آن را مجددا ضروری خوبی از مردم از زنان به خصوص. در زمان مانند این است که همه چیز است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im