دیدار با Brokpas

Meet the Brokpas

یک سنگ کوچک خانه های واقع در میان درختان بر روی یک سنگ بزرگ سکوت جریان در حال اجرا در خانه و یک میدان سبز در این نزدیکی هست با توانا کوه ها خود را به عنوان پس زمینه در میان آسمان آبی روشن. این شاعرانه تنظیم چیزی است که زندگی در ده روستای Ladakh, همه چیز در مورد. با مراجعه به این مکان isan تجربه در زمان سفر.

ساکنان Dah اعتقاد بر این بود نوادگان اسکندر فاتح که به هند برای تجارت است. افسانه ای است که سه سرباز سمت چپ توسط الکساندر به اینجا آمدند و فرزندان خود را در حال حاضر زندگی می کنند در این چهار روستا از لاداخ — Dah, Hanu, Garkhon و Darchik. پس از خواندن این داستان های جذاب ما به ما اجازه می دهد و مجموعه ای از در یک سفر که به ما ارائه ترین مناظر شگرف. رانندگی در امتداد رود سند ما را در آنجا از هوای تازه به عنوان ما می تواند در حالی که همه marvelling در دید باور نکردنی از آبی به سبز آب پر پیچ و از طریق کوه ها با شکوه. 163-کیلومتر رانندگی از له ما منجر به یک ادعا تابلو راهنما نشان می دهد Dah و باریک سربالایی جاده در سمت راست ما را به یک دهکده کوچک که در آن ما نقطه چند خانه ساخته شده از گل و لای و سنگ ناهموار با گوشه ها و لبه های پراکنده در میان سنگ ها در دره.

درس در تاریخ

ما findthat تنها دو گزینه وجود دارد به ماندن اما تنها یکی فای ارائه می دهد. سونام Makspon صاحب Makspon, مهمان خانه به ما می گوید که او را تضمین می کند مهمانان فای, حتی اگر تغذیه متناقض است. سونام ادعا می کند که آن را جد بزرگ بزرگ که تاسیس کرد. “روستاها بيشتر در تپه. جد من گفت که او را به ساقه فلش و هر کجا که آن سرزمین او را در ساخت یک روستا وجود دارد. آب بر خاست از جای فلش آمار و آنها پس از حفر طریق تپه به شکل مناسب در جریان است. شهرک اتفاق افتاده در طول زمان و این که چگونه این روستا به دست می آمد” او می گوید. لازم به ذکر است که Dah در زبان محلی به معنی پیکان.

ساکنان این روستا به نام Brokpas یا Drokpas. نیز نامیده می شود Dards آنها بر این باور هستند که آمده اند از گلگت در حال حاضر در پاکستان کشمیر تحت اشغال. این Brokpas صحبت در یک زبان به نام Brokskat. آنچه که مجموعه آنها را جدا از هم در ظاهر خود را طولانی plaited که گره خورده است به چندین برابر و گل زیبا روسری به نام tepi است که زینت خود را سر. روشن و نارنجی monthu تاهو (عجیب و غریب گل) اشکال مهم بخشی از tepiو آشنایی آن متمایز خود را از رنگ. “این بود که چگونه ما همیشه در لباس پوشیدن اما در حال حاضر بچه ها ترجیح می دهند به لباس در لباس های مدرن می گوید:” سونام با اشاره به 12 سال نوه لباس پوشیدن و در یک پیراهن و شلوار. “در حال حاضر مردم لباس در لباس سنتی تنها در طول جشنواره و مراسم عروسی” او می افزاید.

Meet the Brokpas

تنها پنج سال پس از این روستا شده است, هیجانی, اما غیر قابل اعتماد منبع قدرت اجبار جوانان روستا به حرکت می کند. “جوانان در حال حاضر به له به مطالعه و بسیاری از اغلب حل و فصل در له کشمیر و یا برخی دیگر بخشی از هند می گوید:” سونام و اضافه میکند: “مردم همیشه پشت و گردشگری افزایش یافته است و همچنین در طول سال است.”

وجود دارد تنها دو مکان ارزش کاوش در Dah: صومعه (پس از ده است بودایی ایجاد کرد) و یک موزه است. وجود دارد اما بونو-na جشنواره که قرار است در ماه اکتبر به نگاه به جلو به. فرهنگی پر زرق و برق مردم لباس سنتی لباس — مانتو بلند و tepiو آواز خواندن آهنگ های محلی در حالی که رقص و شعار سرودهای طول بونو-na. آنچه که ما در مورد این جشنواره از سونام باعث می شود ما می خواهید به آمده به عقب شاهد آن است. در حال حاضر اگر ما sip در چای به عنوان مجموعه های خورشید و باد سرد شروع به ضربه. ما تماشای دره صدای بز زمینه سبز و سنگ خانه دانستن است که ما همیشه در آرزوی این آرامش است.

Meet the Brokpas

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

ایندکسر