از ساعت: Dr. B. V. دوشی

Over هفت دهه, Dr. B. V. دوشی همواره برای جستجو ارتباط معماری در یک سرعت در حال تغییر بافت اجتماعی. اولین معمار به دریافت Padma بوشان جالب است که نگاهی به سفر خود را آغاز کرد که با لوکوربوزیه در پاریس در اوایل 1950s و باز شدن در شهر احمدآباد. این nonagenarian را در آثار مفصل فلسفه و پروژه های منعکس کننده تغییر آرمان که تکامل به عنوان هند به دست آمده استقلال و چگونه این ادامه به طنین در عصر.

گزیده ای از گفتگو با معمار.

Kamala House

کامالا خانه | عکس های اعتباری: VSF

معماری و محیط زیست

من همیشه سپاسگزار برای به رسمیت شناختن یک را دریافت و در زندگی آن است که غیر منتظره و در عین حال ما را به یاد مسئولیت های ما به عنوان معماران. این Padma بوشان یک شناخت معماری به عنوان یک حرفه و نقش آن در جامعه و محیط زیست است.

هنگامی که ما با استفاده از عبارت ‘معماری’ ما واقعا معنی ایجاد یک محیط زیست در پاسخ به یک شیوه زندگی است. این نشان دهنده کیفیت زندگی در زمینه های مختلف — شهرها روستاها و مناطق اطراف. این به این معنی است که ما باید آگاه تر از محیط ما زندگی می کنند. ما متوجه است که این آلودگی گسترش و هرج و مرج در زیستگاه ما نیاز به کاهش می یابد ؟ به همین ترتیب در معماری, آموزش و پرورش ما نیاز به تبدیل شدن به بیشتر آگاه از محیط زیست است. اگر فارغ التحصیل معماری از نظر اجتماعی فرهنگی و اخلاقی آگاه نگرانی خود را خواهد شد که تاثیر مثبت در جامعه و عمل ،

در همکاری

اگر ما به دنبال در هند بیش از 20 سال آینده ما باید از خودمان بپرسیم که اگر ما در حال بررسی توسعه متوازن به عنوان یک همکاری مشترک بین دولت و معماران و مدنی جامعه ما نیاز به نگاه کنید که چگونه ما می تواند رسیدن به این.

چنین همکاری می تواند بطور همه جانبه و نگاهی به محیط زیست, شیوه های جدید کار و زندگی است. این تکامل می تواند به یک استاندارد بالا از زیستگاه های طراحی است که به لحاظ اجتماعی اقلیمی و سازگار با محیط زیست پایدار است.

اگر این می تواند به دست ما می تواند امید برای یک شروع جدید در دو دهه آینده با دولت به رسمیت شناختن و حمایت از معماری برادری.

Centre for Environmental Planning and Technology, Ahmedabad

مرکز محیط زیست برنامه ریزی و فن آوری احمدآباد | عکس های اعتباری: VSF

آموزش معماری

موسسات معماری نقش مهمی در تصمیم گیری و برنامه ریزی و توسعه. ما نیاز به تصور و ایجاد مدرن و معاصر زیستگاه است که پاسخ به خواسته های جامعه است.

این فرایندی ایجاد دانشکده معماری در احمدآباد. نقش معماران نیاز به دیده می شود مانند که از پزشکان مسئول بهداشت عمومی و رفاه اجتماعی است. کسانی که شرکت در زیستگاه-ساختمان مسئولیت دارند.

میراث فرهنگی و توسعه

در طول سفر به ایتالیا, چند سال پیش, من به یاد بیاورید که چگونه دولت وجود دارد با همکاری معماران محلی برای بهبود تاریخی محله است. تمرکز بر اهمیت قومی و ارزش های فرهنگی در هر مرحله از میراث فرهنگی منطقه را به خوبی توسعه دولت محلی به طور مداوم مشورت معماران قبل از ساخت هر گونه تغییرات. آنها همچنین در مورد مسائل مختلف و نگرانی های خود را با این تیم قبل از تغییر زمین-استفاده از آیین نامه و مقررات. معماران نیز مشورت قبل از مداخله مقامات موجود در میراث شهرک.

این است دلیل که چرا ایتالیا و حتی آن را به عنوان توسعه امروز همچنان به ارزش میراث خود. این دیدگاه نیز در حال نفوذ در سیستم آموزشی به دانشجویان و استادان آگاه از تاریخ و میراث فرهنگی و رشد با احترام به محیط زیست است. هر فردی می شود یک سهامدار است و یک حس عمیق متعلق به حفاظت از زیستگاه اطراف آن.

Sangath Architect’s Studio

Sangath معمار استودیو | عکس های اعتباری: VSF

ماهیت تغییر

چه نوع تغییر مورد نظر ما در جامعه ؟ تغییر نیاز به ارزش میراث ما است. شناخت [با Padma بوشان] معمار و نقش آن در رفاه جامعه نشانه یک آغاز جدید است. این یک ابزار برای شروع حساس به تغییرات در جامعه و بهبود کیفیت زندگی است. این یک لحظه مهم در تاریخ به بحث در مورد چگونه تغییر می تواند در متعادل و جامع به شیوه ای.

Durganand Balsavar سر Saveetha دانشکده معماری و طراحی چنای

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>