Malayalam نویسندگان در جشن Vishu است که آبشار در وسط COVID-19 مستند

آن است که زمان از سال زمانی که laburnum شکوفه طلایی آبشار و Vishu جشنواره بهار مشاهده شده است در بسیاری از چاق خانه ها در سراسر جهان است. این جشنواره که جشن فضل از طبیعت خواهد بود در وسط یک مستند به توقف و کند کردن گسترش COVID-19. بنابراین جشن ها خاموش هستند و در همدلی با کسانی که در مبارزه با این بیماری همه گیر.

مانند بسیاری از برادران خود نویسنده Susmesh Chandroth کار با رسانه های تصویری تولید شرکت در کلکته شد برنامه ریزی برای بازدید از کرالا در طول جشنواره. “اما همه که قرار داده شده است ، برای Malayalis, Vishu در سال 2020 خواهد بود بر خلاف ما تجربه کرده اند در 100 سال گذشته یا بیشتر می گوید:” Susmesh.

Susmesh Chandroth

Susmesh Chandroth | عکس های اعتباری: PV SUJITH

نویسنده و scenarist Unni R احساس می کند که شاید برای اولین بار در تاریخ کرالا این Vishu خواهد شد فقط به عنوان یک روز عادی در زندگی ما است. “هنگامی که مرگ و میر (از Coronavirus) بالن توسط روز و ترس بلعد همه در اطراف من نمی دانم که چگونه ما می توانیم جشن Vishu. من معتقدم که این امر می تواند یک سخاوتمندانه و زیبا ژست برای جلوگیری از پیچیدگی از ما مرسوم sadya در روز و در نظر گرفتن آن یک وعده غذایی است که می تواند به اشتراک گذاشته با کسی که ممکن است نیاز به آن را در این زمان,” او معتقد است.

Unni R

این Meesha نویسنده و فیلمنامه نویسنده S Hareesh اشاره می کند که اینها همه ساخته و رسوم و شیوه های. “در حال حاضر مکان های عبادت در خارج از مرزهای برای اکثر مردم است. این حاج مخفی نگاه داشته شده اند و تریسور Pooram برگزار خواهد شد تنها به عنوان یک مراسم بدون نمایش با شکوه و تجمل مرتبط با آن است. در سال گذشته بسیاری وجود دارد که آشفته زیرا آنها نگران بودند که فیل ها ممکن رژه به عنوان بخشی از Pooram. آن را خوب خواهد بود اگر مردم به یاد داشته باشید که این است که ما که ایجاد تمام این جشنواره ها و سنت است.”

S Hareesh

او می گوید: او خود را یک خانه ساده ساخته شده گیاهی sadya. “من نمی باید این عمل از تنظیم Vishukkani (زمانی که سبزیجات و میوه های فصلی چیده شده را در یک کاسه در pooja اتاق) و من ادامه خواهد داد که عمل” او می افزاید.

اگر چه Vishu جشن همیشه بزرگ در کالیکوت KP Sudheera شهر او می گوید که جشن است آخرین چیزی که در ذهن او در این زمان. “اگر چه کرالا است که مقابله با این بیماری همه گیر در یک راه خوب من نگران lakhs از مردم در سراسر جهان که در حال مبارزه با ویروس. من می توانم همدردی با وضعیت غیر مقیم Malayalis که نگاه به جلو به Vishu و تعطیلات تابستان به خانه می آیند برای دیدار با خانواده خود را,” او توضیح می دهد.

KP Sudheera

آنیتا Nair می گوید که در دو سال گذشته او در حال صرف Vishu در کلبه خود را در روستای خود در Mundakottukkurussi در palakkad. “آن را به عنوان اساسی به عنوان آن می تواند با آنچه که در دسترس بود — ترکه از Konnappoo (laburnum) یک نارگیل, دست, موز, یک kani-vellarikka’ اجباری آینه mundu, برنج, طلا و سکه. و از آنجا که من به تنهایی در کلبه من نور لامپ با نیمه چشمان بسته و باز کردن آنها گسترده برای دیدن ‘کنی’. من سرپرست وجود دارد, Sundaran بود اولین کسی که دیدم در Vishu روز برای دو سال گذشته است. من به یاد داشته باشید او را از من می پرسی چرا من نیست که سیب و انگور در ‘کنی,’ صفحه. و من به یاد داشته باشید گفتن او را که من فکر نمی کنم سیب و انگور رشد در کرالا پس چرا بر روی زمین خواهد که به نظر می رسد در خانی پلاک?”

اما در این سال آنیتا در بنگلور با شوهر و پسر او “که هر دو ملحدان و اواخر risers [در همه صداقت, من نمی دانم کدام بدتر است, با اشاره به Vishu] و بنابراین من قصد دارم برای دیدن خانی در کتابخانه من.” او می افزاید: “تنها در این زمان وجود خواهد داشت هیچ konnappoo یا kani vellarikka اما به عنوان ابرقهرمان در بهشت است که یکی از بزرگ برای طنز وجود خواهد داشت سیب و انگور برای این که آنچه در دسترس است. در کتابخانه دارد و کتاب و نقاشی و موسیقی و گیاهان و همه چیز است که من امیدوارم که من سال خواهد بود و با برکت. و در این سال من می خواهم به سعی کنید ساخت ela آدا با ادویه برگ…همانطور که هر چاق خواهد به شما بگویم ما استادان و معشوقه ساخت انجام دهد. و پس از آن خواهد بود.”

Anita Nair

مترجم علمی و نویسنده J Devika می نویسد: در یک e-mail: “باید اعتراف کنم که من نه برنامه ریزی برای جشن Vishu در همه. ما در منطقه Vishu و دیگر جشنواره ها هنوز هم بیشتر خوانده شده را علامت ریتم فصل و تقویم کشاورزی که به همراه آن است. تغییر آب و هوا را تضمین می کند که این ریتم است که در حال حاضر شکسته کشاورزی تقویم خالیست به سادگی از آنجا که ما تبدیل شده به دور از کشاورزی!”

J Devika

آنیتا به یاد می آورد که در روز Vishu در کرالا او استفاده می شود به رفتن در سراسر به خانه پدر و مادرش به آنها مراجعه کنید. “ما هیچ زمینه های بیشتر و من دیده نمی گاوآهن در سال است. با این وجود در تلاش من به عنوان سنتی که ممکن است در سال گذشته من نیز ساخته شده ela ادااستفاده شده است که به پرستش گاو آهن.”

Susmesh اضافه می کند که به عنوان یک نویسنده او مشاهده شده است که بیماری های همه گیر و یا شیوع بیماری باید روزه خود را به عنوان استارک تم برای بزرگ آثار ادبی مانند آلبرت کامو’ طاعون یا Kakkanadan را Vasoori. “حتی یاد نویسندگان در Malayalam مانند O V Vijayan و M T Vasudevan Nair لمس کرده اند بر عناصر تم در آثار خود. در حال حاضر زمینه این ویروس را نابود کرده است این ایده از مرزها و آن را برجسته برای نیاز ما را به ماندن با هم به عنوان یک جامعه این Vishu می گوید:” Susmesh.

با ورودی از Athira M Harikumar J S, Priyadershini S Saraswathy Nagarajan

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>