مستند طبیعت و ما

NA Sujatha

N. A. Sujatha

مدیر بازاریابی Brookefields بازار.

او شده است در دفاع از زندگی سبز از طریق دو ابتکارات زنان فروم و Kovai سبز لیگ.

بیدار شدن از خواب به آواز پرندگان یک تجربه جدید است که من لذت بردن از.

من فقط متوجه شدم که چگونه تغذیه گرین green bee-eater! من نیز کشف drongos parakeets kingfishers و طاووس… حتی آتش مورچه ها که آلوده انبه درخت در حیاط خلوت من در حال تعجب از طبیعت است. مشاهده کردم که چگونه آنها با هم کوک برگ با نخ ابریشم برای ساخت لانه خود را. من ممکن است در خانه ماندن اما ماجرا به دنبال من. بت من پرداخت می شود یک سفر و من به عنوان خوانده شده تا در آن roosting عادات و آموخته آن است که یکی از تمیزترین و پستانداران وجود دارد! من پا به تراس و یک زنبور نیش زده من. خفاش نیش زنبور و مورچه و…همه چیز شده است پرارزش است. من در پایان هر روز به تماشای غروب آفتاب.

شیوه زندگی پایدار

من طبخ سه وعده های غذایی تازه. به عنوان من هیچ یخچال من خرید سبزی و سبزیجات است که در گذشته من یک هفته بدون برودتی. من با استفاده از سبزیجات سبز برای اولین بار و پس از آن داشتن مقاومت سیب زمینی و beetroots بعد. من با استفاده از برنج بومی و millets به جای پردازش دانه ها را به من idli/adai/peserattu خمیر.

من آزمایش با millets به اطمینان حاصل شود که من idli/dosa خمیر سالم است. من خیس خوردن یک فنجان سیاه urad دال دو فنجان Mappilai Samba برنج/Poongar برنج قرمز و یا هر گونه دیگر بومی برنج و دیگر نصف فنجان برنج خام (این اختیاری است اما آن را می سازد ترد dosas!). دو فنجان raagi/ cholam و یا هر گونه ارزن به آغشته به طور جداگانه و همچنین دو قاشق غذاخوری شنبلیله. پس از چهار ساعت خرد کردن آنها را همه با هم اضافه کردن نمک اجازه می دهد تا به تخمیر یک شبه و با استفاده از به idlis روز بعد.

Priyanka Dharmakumar

Priyanka Dharmakumar

شرکت مربی اجرا می شود ستاره شرق کافه.

با الهام از ماری کوندو ویدئوها و سهام او و راهنمایی در د ان زندگی می کند و دارای جلسات مختلف در خانه های سازمانی

من شروع روز من با هفت دقیقه چی گونگ مدیتیشن. که نگه می دارد من برای روز. من احساس پر جنب و جوش و تجدید.

من آموخته اند به گوش برای بالا سخت تن به تن call of common Mynah که من را متوقف بادام درخت بیرون خانه. من شروع به نگاه کردن به پرندگان و سنجاب. من خیس در فضای سبز و به عنوان من را حیوان خانگی خود را برای پیاده روی من ترک تلفن همراه من است. این مستند دوره به من کمک کرد متوجه رویای من: به آخرین وعده غذایی روز قبل از غروب آفتاب است. این کاهش را من هوس برای وعده شگفت انگیزی است.

شیوه زندگی پایدار

من اطمینان حاصل شود که خانه من است و بدون درهم و برهمی. من جداسازی و کمپوست زباله های زیست تخریب پذیر. من چوب به دو وعده غذا در روز. در حالی که من میوه برای صبحانه و نهار و اساسی است. برنج و دال و برخی از سبزیجات و رسام. آن است که انجام بسیاری از خوب است. بهتر است هنوز هم هستند من یک دیگ غذا. من با استفاده از فقط یک کشتی چند مواد تشکیل دهنده و سبزیجات مانده. به یک قاشق غذاخوری روغن در پلوپز من اضافه کردن یک قاشق غذاخوری jeera سه حبه سیر سبز یا فلفل قرمز یک پیاز خرد شده یک تکه زنجبیل و کمی آنغوزه و زردچوبه و فلفل و پودر و گفتگوی garam به طعم و مزه. (من گاهی اوقات جایگزین این با sambar پودر). من اضافه کردن سبزیجات خرد شده, طبخ برای چند دقیقه اضافه کنید و سه فنجان آب است. پس از آن شروع به جوش من اضافه کردن یک فنجان برنج خیس و 3/4 فنجان in tights دال و طبخ برای سه سوت. من نم نم باران یک قاشق مربا خوری از روغن های حیوانی و گشنیز خرد شده. این است که یک وعده غذایی کامل خود به خود بسته بندی شده با کربوهیدرات پروتئین و چربی است. در این روند من صرفه جویی در آب گرانبها (فقط یک کشتی به شستشو) استفاده از هر گونه سبزیجات مانده و صرفه جویی در گاز است.

Sangeetha Subhash

Sangeetha Subhash

Upcycles مبلمان; apex عضو NGO Siruthuli

او می آموزد بچه ها در مورد پایداری از طریق Siruthuli ابتکار به نام Chittukuludan Siruthuli. او Facebook صفحه تمیز و خانه سبز است دستور العمل و راهنمایی به سوی شیمیایی-رایگان زندگی پایدار.

گاهی اوقات آن را طول می کشد یک مستند به کم کردن سرعت و درک بهتر طبیعت

این روزها من گرفته اند به فرو بردن انگشتان پا من در lily pond, گوش دادن به آهنگ پرنده که من طبخ و لذت بردن از مناظر و صداها را از طبیعت به عنوان من آماده سازی خاک و تمایل به باغ آشپزخانه. ما سعی می کنیم و خوردن آنچه که ما رشد وجود دارد. من برنامه ریزی وعده های غذایی در چنین راهی که وجود دارد این است که هیچ زباله های مواد غذایی (حتی فلفل ریز خرد شده به اطمینان حاصل شود که ما مصرف می کنیم همه چیز).

در زمانی که sanitisers و مواد ضد عفونی کننده در حال اجرا هستند, ما برای زنده ماندن در دست شستن پودر و مبتنی بر آنزیم پاک کننده من را در خانه. من هم با تجربه مبلمان با نقاشی های طبیعی نیلی رنگ.

شیوه زندگی پایدار

من به جاي عوامل شیمیایی در آشپزخانه و توالت با خانه ساخته شده, طبیعی, پاک کننده ساخته شده از ضایعات مرکبات لایه برداری soapnuts و آرد نخودچی. در اینجا یک دستور ساده برای یک خانه ساخته شده sanitiser. یک پیمانه از آرد نخودچی و یکی از سبز آرد نخودچی که شما اضافه کردن دو قاشق غذا خوری از پودر برگ چریش و پرتقال و پوست لیمو و پودر soapnut پودر. شما می توانید اضافه کردن گلبرگ های گل رز یا علف لیمو (خشک شده و پودر شده) و چند قطره از روغن های ضروری برای عطر. فقط مرطوب خود را از دست نم نم این پودر اسکراب کردن و شستن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>