محل پرندگان در Coimbatore برای دریافت آسان تر

یک تیم از 74 birders به تازگی پا برای اولین بار از کویمباتور شهر پرنده اطلس یک شهروند پروژه های علمی است که تلاش برای نقشه پرندگان کویمباتور شهرستان. ایده این بود برای درک توزیع و فراوانی پرندگان در Coimbatore شهرستان از طریق یک بررسی سیستماتیک طی یک دوره سه سال در ماه های فوریه و ژوئن از سال 2020 تا 2022.

Slaty-breasted Rail

یافته های حاصل از کویمباتور شهر پرنده اطلس نظرسنجی (فوریه 22 مارس 18)

  • شهر شد و شبکه بندی می تقسیم 37, 3.3 متر x 3.3 کیلومتر سلول. هر سلول یک نمونه واحد. این سلولها پس از آن بیشتر زیر تقسیم به نه 1.1 متر x 1.1 متر زیر سلول. سه sub-سلول ها به طور تصادفی انتخاب شدند از هر سلول و چهار و 15 دقیقه طولانی کامل, پرنده, لیست پرسشنامه ثبت گرديد. Birders از تمام جنبه های زندگی از جمله زیست شناسی دانش آموزان و حیات وحش محققان در مطالعه شرکت کردند.
  • شرکت کنندگان با استفاده از منبع رایگان آندروید نرم افزار های موبایل به حرکت. پرندگان دیده می شود و شنیده می شود در طول این بررسی وارد شدند با استفاده از eBird برنامه تحت اختصاصی eBird گروه حساب کاربری (نام کاربری: kovaibirdatlas).
  • از 142 گونه پرنده ثبت شده خانه کلاغ و مشترک مینای بيشترين فراوان به دنبال آن افزایش یافت-ringed parakeet, سنگ کبوتر (کبوتر وحشی) و زرد صورتحساب babbler. برخی از گونه های غیر معمول مستند شامل خاکستری Drongo زرد نوعی گنجشک مشترک Redshank, Eurasian Kestrel , Gull صورتحساب Tern, هندی, خاکستری Hornbill , جنگل, خار, بلدرچین, رودخانه, پرستوی دریایی, کوتاه پنجه مار عقاب و Slaty-breasted راه آهن.
  • نظرسنجی برای فصل آینده برنامه ریزی شده است به مدت شش روز در ماه ژوئن سال 2020 است.
  • تیم راه اندازی کرده است یک لوگو به طور انحصاری برای این پروژه طراحی شده توسط Boopathy Srinivasan که سوابق خود را در blogpost که تعامل با birders تامیل نادو به خود جلب کرد و او را به سمت حفاظت از طبیعت. او چندین طرح قبل از باریک پایین به یکی که به شکل الفبا C که او طراحی شده به مانند یک پرنده است.
  • به دانستن بیشتر در مورد آرم بازدید https://bit.ly/2KwFDrX

در حالی که در این زمینه بررسی انجام شده است و عمدتا توسط birdwatchers از Coimbatore, سازمان مانند سلیم علی مرکز پرنده شناسی و تاریخ طبیعی (SACON); پرنده شمارش هند که باعث, پرنده, فهرست مستندات و نظارت در هند با تشویق پروژه های رشته; و کرالا Birders ارائه پشتیبانی فنی. “پرنده اطلس نظرسنجی توسط پرنده ناظران علمی بررسی پرنده جامعه توزیع شده است. ارزیابی کمک می کند تا در مطالعات طولانی مدت در پرندگان می گوید:” Dr P Pramod, اصلی, دانشمند از SACON. “در Coimbatore شهر پرنده اطلس تیم را دنبال کرده است کرالا دولت پرنده Atlas بررسی مدل که در آن تیم انجام داده است و چندین دور از نظرسنجی پوشش تمام مناطق در سراسر کشور. این Mysuru شهر پرنده اطلس پروژه نقشه برداری پرندگان از کل شهر Mysuru. در Coimbatore تیم دور اول جمع آوری داده ها مانند یک آزمون آزمایشی. ما باید برای به دست آوردن دور تر از بررسی به وضوح بهتر است.”

آن را یک فرصت برای یادگیری در مورد شهری حیات وحش و تنوع زیستی دیگری می گوید: مشاور پروژه P Jeganathan حیات وحش, زیست شناس در ولپری مبتنی بر حفاظت از طبیعت پایه و اساس است. “هدف این است که به حساس و موها مردم از جمله سیاست گذاران نسبت به حفاظت از آب بدن و پارک ها که حمایت از پرندگان پروانه ها و گیاهان. برای ساکنان شهری آنها نیاز به رفتن به جنگل برای لذت بردن از طبیعت است. قدم زدن در امتداد Ukkadam دریاچه را فقط به عنوان به خوبی. هنگامی که مردم را در مالکیت این فضاهای آنها را به شدت محافظت از آنها. متعددی وجود دارد که مطالعات ثابت کند که به خوبی نگهداری فضاهای طبیعی در این شهرستان کمک به رفاه مردم زندگی وجود دارد.”

Location of the Coimbatore city and the sampling grids
Location of the Coimbatore city divided into sub-cells for the survey

محل کویمباتور شهرستان تقسیم به زیر سلول برای بررسی | عکس های اعتباری: آرایش ویژه

در Coimbatore شهر پرنده اطلس نظرسنجی زیر یک پروتکل استاندارد. “ما شبکه بندی می منطقه و تشویق مردم محلی در آن شرکت کنند. سه سال مطالعه عملکرد فراوان داده از پرندگان خاص زیستگاه. ایده این است که برای ضبط این پرندگان در هر دو تابستان و زمستان برای سه سال. ما با تعامل با دانشمندان Dr P Pramod و دکتر Rajah Jayapal در SACON قبل از این پروژه در زمان بال می گوید:” Arulvelan Thilainayagan که در زمان شرکت در نظرسنجی. این تیم همچنین در زمان کمک از birders Praveen J از کرالا است که بخشی از کرالا پرنده Atlas بررسی و Abinand ردی از پرنده شمارش هند است.

هر تیم دارای یک ارشد فرشته پرنده است که می تواند شناسایی پرندگان مشترک. او همراه با یک تازه وارد مرغدار. “این راه مبتدی نیز می تواند آموزش دیده برای تبدیل شدن به مستقل فرشته پرنده می گوید:” Jeganathan. این تیم مجموعه است و در بین 6.00 و 10.00 am در زیر همراه منطقه آن را برداشت کرده است که معمولا شامل یک کیلومتر مربع. آن می تواند جاده اصلی شاليزار زمینه و یا در اطراف یک جسم در آب. مراقب باشید از یادداشت های گرفته شده به عنوان عکس.

The team at bird survey

مرغدار K Selvaganesh می گوید فقط راه رفتن در اطراف محله برای بیش از 15 دقیقه می توانید نشان می دهد درمان از پرندگان. “و ما مایل سفر به تپه ها و یا جنگل به آنها نگاه,” او می خندد.

تیم ها داده ها در e-پرنده برنامه که در آن مقطع برای بررسی صحت و پس از آن پذیرفته شده است. Birders در این نظرسنجی اغلب توصیف این ورزش به عنوان یک ماجراجویی که در آن آنها حرکت مکان با کمک نقشه گوگل. اما از آن است که استاندارد پروتکل که هر تیم به شرح زیر است.

به دانستن بیشتر بازدید https://birdcount.in/coimbatore-city-bird-atlas یا http://coimbatorecitybirdatlas.wordpress.com/

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>